Znaleziono 0 artykułów
19.02.2020
Artykuł partnerski

H&M Studio wiosna-lato 2020: W dzień gorącego lata

Anna Konieczyńska

Już dzisiaj do sprzedaży trafi kolekcja H&M Studio na sezon wiosna-lato 2020, oddająca wolnego ducha nowoczesnej nonkonformistki. Eklektyczne, neonowe i zwiewne ubrania łączą hipisowskie, surferskie i lekko futurystyczne inspiracje.

Chcemy, żeby nasze klientki miały poczucie, że wszelkie połączenia są dozwolone – mówi Ann-Sofie Johansson, konsultantka kreatywna w H&M, przekonując, że kolekcja H&M Studio pozwala na nieograniczoną  niczym ekspresję. Najbardziej awangardowa linia marki jest opracowywana przez wewnętrzny zespół projektantów w sztokholmskim atelier. Limitowane kolekcje są prezentowane dwa razy do roku, zgodnie z harmonogramami tygodni mody.

Tym razem kolekcja przywołuje na myśl nowoczesną nomadkę, która szuka doświadczeń, inspiracji i wrażeń na przeciwległych krańcach świata. Otwarta na odmienne kultury, czerpie pełnymi garściami z podróży. Świetnie czuje się na łonie natury, sport jest dla niej sposobem na harmonijny kontakt z ciałem, energię dają jej żywioły. Surfuje, wspina się, pływa. Dla niej każdy dzień to przygoda, każde miejsce może na chwilę stać się domem, a każde ubranie staje się sposobem na wyrażenie swojego nastroju, osobowości i stylu. Nie pozwalając ograniczyć się trendami, łączy konwencje.

W przeznaczonej dla nonkonformistki kolekcji H&M Studio na sezon wiosna-lato 2020 znalazły się więc motywy zaczerpnięte z ubioru hipisów i surferów, stroje sportowe i plażowe, neonowe barwy i fantasmagoryczne nadruki. U źródeł kolekcji leży wyprawa na szwedzką wyspę Gotlandię.

Jej prawdziwie księżycowy krajobraz podsunął nam pomysły dotyczące materiałów i palety kolorów. Ręcznie wykonane nadruki inspirowane były rauksami, czyli typowymi dla tej wyspy formacjami skalnymi, które na skutek erozji przyjęły kształty przypominające rzeźby. Zależało mi na psychodelicznym charakterze nadruków, dlatego wprowadziliśmy paletę neonowych kolorów – wyjaśnia Moa Bartling, projektantka nadruków w H&M.

W kolekcji znalazły się więc ubrania, które równie dobrze można nosić na plaży i w wielkim mieście, gdzie przywoływać będą wspomnienia wakacyjnego luzu. Na pierwszy plan wysuwają się warstwy miękkich materiałów i psychodeliczne akcenty. Kolekcję uszyto z naturalnych mieszanek wiskozy i lnu, połączenia twillu i dżerseju oraz organicznej bawełny. Wykorzystano także poliester z recyklingu. Wszystkie tkaniny mają dawać poczucie komfortu, lekkości i wygody. Miękko otulać ciało albo chłodzić je w najbardziej upalne dni.

Z okazji premiery kolekcji przygotowaliśmy sesję zdjęciową autorstwa Kamila Kotarby. Awangardowa, futurystyczna, prześwietlona mogłaby zostać wykonana na pustynnej planecie. Za scenografię, ale i „modeli”, posłużyły nam także drony. – Chciałem stworzyć gorący klimat wakacji na innej planecie. Kolorystyka światła nawiązuje do zachodów słońca, a umowna scenografia do kosmicznego krajobrazu – tłumaczy fotograf Kamil Kotarba, dla którego w pracy najważniejsze są eksperymenty.  – W fotografii, tak samo jak w rolnictwie, ważny jest płodozmian, dlatego nie preferuję jednego stylu, za szybko bym się znudził. Staram się dobierać takie wizualne środki, które najlepiej pozwolą zrealizować to, co sobie wymyślę – mówi.

Koncepcja Kotarby idealnie współgra z ubraniami i dodatkami z kolekcji. Surferskie motywy obejmują tęczowe swetry o grubym splocie, kostiumy kąpielowe przypominające pianki oraz neonowe barwy. Psychodeliczne wzory nawiązują do mody hippie, podobnie jak luźne fasony plisowanych sukienek. Pojawiają się także garnitury. Ten beżowy ma supermodny fason – dopasowany żakiet łączy się z szerokimi spodniami. Nie mogło też zabraknąć zestawu przypominającego piżamę, kombinezonu oraz drapowanej minisukienki. Wszystko jest wygodne, nie ogranicza swobody ruchów, współgra z ciałem. Ubrania kojarzą się z całym dniem spędzonym na plaży – surfowaniem o świcie, leniwym porankiem na słońcu, a potem wieczornym beach party, podczas którego tańczymy pod gwiazdami na bosaka na piasku. Wśród dodatków wyróżniają się miękka torba, botki na platformie oraz gumowe klapki, a także futurystyczne okulary przeciwsłoneczne oraz lustrzane kolczyki w kształcie księżyców.

Wzrok Kotarby przykuły nadruki. – Zwróciłem uwagę na bluzkę i spódnicę z printem krajobrazu. Lubię, gdy ubrania są pretekstem do stworzenia szerszej narracji wpisania w pewien kontekst, konwencję – tłumaczy fotograf. Kolekcja H&M Studio wiosna-lato 2020 opowiada więc o idealnym letnim dniu, gdy nic nie musimy, a wszystko możemy.

Kolekcja dostępna jest od 20 lutego w sklepie stacjonarnym H&M na ulicy Marszałkowskiej i online na hm.com.

Fotograf: KAMIL KOTARBA
Produkcja: BARTOSZ MAJKOWSKI/ „VOGUE POLSKA”
Stylizacje: MARCIN KUBERNA/ „VOGUE POLSKA”
Scenografia: ANNA SZCZĘSNY
Włosy: GOR DURYAN
Makijaż: KASIA BIAŁY
Modelki: JADE KRYM, DANIELA SZPEJNA, WERONIKA SPYRKA
Asystent scenografki: PIOTREK PIWOWAR
Asystent fotografa: SZYMON GRECO, PAWEŁ SZCZEGRYN
Dron: DAMIAN JAGIELSKI

 

1/10H&M Studio wiosna-lato 2020: W dzień gorącego lata

Proszę czekać..
Zamknij