Znaleziono 0 artykułów
11.03.2020

Dżinsowa nostalgia

Julia Właszczuk

Kapsułowa kolekcja Answear to współczesne spojrzenie na nonszalancką modę lat 80. i 90. oraz fascynację wszystkimi wcieleniami denimu – od ponadczasowych kurtek po spodnie typu boyfriend.

Podczas ostatnich tygodni mody bez trudu można było dostrzec nawiązania do stylów popularnych w ostatnich dekadach XX w. – od eleganckich fasonów bourgeois z początku lat 80. przez buntowniczy postpunk przełomu dziesięcioleci i neonowy hołd dla kultury rave po wpuszczane w spodnie błyszczące swetry i marynary z szerokimi ramionami. Projektanci wielkich domów mody nie pozostawiają wątpliwości – w lata dwudzieste wchodzimy ubrani w fasony z końca poprzedniego wieku.  

(Fot. materiały prasowe)

Nostalgia za epoką disco i „Przyjaciół” przyczyniła się również do wielkiego powrotu dżinsu, który jest wspólnym mianownikiem dla tego okresu. Ten ponadczasowy materiał w najróżniejszych odsłonach powrócił nie tylko na wybiegi, lecz także do kolekcji popularnych marek i szaf kolejnego pokolenia nastolatków. 

Z myślą o fascynacji latami 80. i 90. Answear przygotowało kapsułową kolekcję Denim Nostalgia. W linii multibrandu znajdziemy dżins w wielu odsłonach – spodnie boyfriendy i mom jeans, krótkie oversize’owe kurtki z bufiastymi rękawami, a nawet  denimowe sukienki i koszule. Kapsułową kolekcję dopełniają pastelowe swetry, metaliczne połyskujące bomberki i casualowe dodatki w stonowanych barwach. Wszystkie idealnie współgrają z fakturą dżinsu. 

Dzięki wiosennej kolekcji Answear z łatwością odtworzymy kultowe kreacje gwiazd końcówki XX w., na czele z dżinsowym total lookiem Britney Spears, grunge’owymi wariacjami na temat Nirvany i codziennymi stylizacjami Moniki Geller z „Przyjaciół”.

1/8Dżinsowa nostalgia

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Dżinsowa nostalgia
Proszę czekać..
Zamknij