Znaleziono 0 artykułów
13.03.2020

Premierowo na Vogue.pl: „Vintage line pleats” Anny Ławskiej

Basia Czyżewska

Wzory damskich pierścionków sprzed 30 lat, znalezione w poznańskiej odlewni, stały się punktem wyjścia do stworzenia nowej kolekcji.

Anna Ławska zawsze miała swój charakterystyczny styl. Jej delikatne, minimalistyczne i romantyczne formy zachowywały jednocześnie młodzieńczy i lekki charakter. Drobne pierścionki z łezką i kolczyki w formie zygzaka przypominającego obrys kobiecych piersi to jej flagowe produkty. Ale kilka miesięcy temu coś się zmieniło. Ania zaczęła bacznie przyglądać się starej biżuterii. Spodobały się jej masywne, ciężkie, bardziej dostojne formy. Kiedy w poznańskiej odlewni znalazła zapomniane wzory damskich pierścionków sprzed 30 lat, zaczęła eksperymenty. To był punk wyjścia do powstania nowej kapsułowej kolekcji „Vintage line pleats”.

(Fot. Maria Biel)

Motyw plis w jej interpretacji nawiązuje do retro elegancji. I tym razem projektantka sięga po klasyczne materiały – złoto i srebro, ale łączy je z onyksem. Jak podkreśla, czarny kamień jest ręcznie szlifowany przez rzemieślnika według jej projektu. Dzięki temu ma unikatowy charakter. Obok najczęściej poszukiwanych pierścionków i kolczyków w kolekcji pojawia się też bransoletka na nogę. Bo, jak przyznaje projektantka, to bardzo zmysłowa i rzadko pojawiająca się w autorskich kolekcjach ozdoba.

Zdjęcia: Maria Biel
Stylizacja: Sylwia Morawska
Make up: Anna Sokołowska
Modelka: Daria Polunina

1/9Premierowo na Vogue.pl: „Vintage line pleats” Anny Ławskiej

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: „Vintage line pleats” Anny Ławskiej
Proszę czekać..
Zamknij