Znaleziono 0 artykułów
09.04.2020

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Elementy wiosna-lato 2020

Michalina Murawska

Jedni nazwą je basicowymi. Inni powiedzą, że stanowią idealny przykład funkcjonalnej prostoty. Z ponadczasowych krojów, które z jednej strony mogą stanowić bazę garderoby, a z z drugiej, łączyć się ze sobą na wiele ciekawych sposobów, marka Elementy uczyniła już swój znak rozpoznawczy. Teraz powraca z kolejną kolekcją, na sezon wiosna-lato 2020. W minimalistycznym lookbooku prezentuje ją Cleo Ćwiek.

Największą popularność przyniosły Elementom klasyczne płaszcze. I mimo że powracają także w tym sezonie (krótkie, dwurzędowe trencze i oversize’owe fasony), polska marka ma znacznie więcej do zaoferowania.

Widać to w jej najnowszej odsłonie, gdzie równie dużo miejsca poświęcono marynarkom (to bezpośrednia odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony klientek), zwiewne sukienki, lejące koszule i spodnie z szeroką nogawką. Paleta kolorystyczna jest stonowana – dominują w niej biel, czerń i monochromatyczne wzory, ale gdzieniegdzie pojawiają się też akcenty żywej zieleni i błękitów.

Najnowsza kolekcja Elementów to ukłon w stronę minimalizmu z lat 90. – opływające sylwetkę fasony mieszają się tu z pudełkowymi i ostrzejszymi konstrukcjami, elegancja ma niewymuszony charakter. Nie jest zarezerwowana tylko na wieczorne wyjścia i formalne spotkania. A zmysłowość i seksapil zamiast być dosłowne, odczytywane są raczej między słowami.

Projekt to jedno, wykonanie to drugie. Elementy po raz kolejny zdecydowały się na zastosowanie certyfikowanych tkanin i materiałów pochodzących z recyklingu. W kolekcji znalazły się ubrania uszyte m.in. z Tencelu™, wizkozy Ecovero, cupro i poliestru, do którego wytworzenia posłużyły włókna plastikowych butelek. Z kolei pozostałe po produkcji resztki wykorzystano do stworzenia gumek do włosów.

1/18Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Elementy wiosna-lato 2020

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Elementy wiosna-lato 2020
Proszę czekać..
Zamknij