Znaleziono 0 artykułów
04.05.2020

Pierwszy domowy pokaz mody

Steff Yotka

Pokaz amfAR zorganizowany przez Carine Roitfeld wspólnie z Virgilem Ablohem, Kim Kardashian-West i Karlie Kloss można oglądać na YouTube. 

Gdyby nie pandemia, Carine Roitfeld jak co roku na początku maja przygotowywałaby się do festiwalu w Cannes i gali amfAR na rzecz The Foundation for AIDS Research w hotelu du Cap-Eden-Rock. Festiwal został jednak odwołany, co postawiło przyszłość charytatywnej imprezy pod znakiem zapytania. Roitfeld i YouTube znaleźli jednak sprytne rozwiązanie: pierwszy domowy pokaz mody, podczas którego zbiera się fundusze na na cele charytatywne. 
 
Na YouTube wystąpili Kim Kardashian-West, Karlie Kloss, Hailey Bieber, Joan Smalls, Karen Elson czy Miss Fame. Każda z gwiazd przeszła się po własnym wybiegu – salonie, przedpokoju albo ogrodzie. W projekcie wzięli udział także Virgil Abloh, Diane von Furstenber, Maria Grazia Chiuri i Alexander Wang.
 
The Foundation for AIDS Research, założona w 1983 roku w celu walki z AIDS, zebrała ponad 20 milionów dolarów na badania na AIDS, a teraz utworzyła nowy fundusz do walki z COVID-19. – Mam nadzieję, że dzisiejszy wieczór wywołał uśmiech na twarzach ludzi. Nawet w trudnych czasach moda może poprawić humor – mówiła Roitfeld. 
 
W stworzeniu domowego pokazu pomógł Derek Blasberg. – Widziałem wiele pokazów amfAR przygotowanych przez Carine, a dzięki temu, że ten jest dostępny w internecie, każdy może go zobaczyć – powiedział.
 
Roitfeld ze swoim zespołem pracowała jeszcze ciężej niż zazwyczaj, by domowy pokaz był tak samo ekscytujący jak te na żywo. – Muszę wszystko kontrolować – śmieje się Carine. Makijażysta Tom Pecheux, stylista fryzur Sam McKnight i choreograf Stephen Galloway stworzyli krótkie filmy instruktażowe ze wskazówkami dla modelek. Pieriorgio del Moro pomógł przy castingu, a Michel Gaubert znalazł muzykę do pokazu. Roitfeld z dwoma asystentkami przeprowadziły  z bohaterkami pokazu rozmowy na Zoomie. 
 
Pokaz, który odbył się na żywo 1 maja, jest nadal dostępny na YouTube. Czy tak będą wyglądały pokazy przyszłości? – Pokazujemy siłę mody z domów każdego z nas. Wydaje mi się, że w najbliższym czasie zwyczajne pokazy nie mają szansy się odbyć – mówi Blasberg. Dodaje także, że transmitowany na żywo pokaz Giorgio Armaniego na sezon jesień-zima 2020-2021 wyznacza nowy kierunek. – Pokazy mody nadal mogą świetnie wyglądać, nawet jeśli wyjdziemy poza schemat, do którego przywykliśmy – podsumowuje Blasberg.

1/18Adriana Lima

Proszę czekać..
Zamknij