Znaleziono 0 artykułów
14.07.2020

Prada wiosna-lato 2021: Wielość perspektyw

Kamila Wojtkiewicz

Miuccia Prada prezentacją kolekcji na sezon wiosna-lato 2021 zainaugurowała wirtualny tydzień mody w Mediolanie. Film został podzielony na pięć części – jedną z nich wyreżyserowała polska fotografka, Joanna Piotrowska.

Włoski dom mody Prada pokazał męską kolekcję na sezon wiosna-lato 2021 w formie filmu. Każda z pięciu części „Multiple Views” jest inna. Za kamerą stanęli Terence Nance, Joanna Piotrowska, Martine Syms, Juergen Teller i Willy Vanderperre.

Proste i ponadczasowe

Mimo braku kontaktu z klientami na żywo Prada, buduje społeczność – tworzy przestrzeń do dzielenia się pomysłami, marzeniami i poglądami. Ubrania z kolekcji charakteryzują się prostym krojem – stają się dzięki temu funkcjonalne i użytkowe. Znajdziemy tu modele sportowe, klasyczne i formalne.

Męskie sylwetki są dopasowane do ciała, a materiały wykonane z użyciem innowacyjnych technologii. Nie zabrakło także industrialnych stylizacji z klasycznych materiałów, takich jak skóra czy bawełna. Prada operuje kontrastami i ukazuje modę przez pryzmat różniących się od siebie perspektyw pięciu artystów. We wrześniu tego roku światło dzienne ujrzy pierwsza wspólna kolekcja mody damskiej Miucci Prady z nowym dyrektorem kreatywnym, Rafem Simonsem (Miuccia będzie z nim dzielić obowiązki).

Kim jest Joanna Piotrowska?

Joanna Piotrowska, odpowiadająca za trzecią część wideo, to polska fotografka urodzona w 1985 roku. Pracuje w Londynie i Warszawie. W filmie użyła gestów, by pokazać rolę niewerbalnej komunikacji w sztuce. – Pstryknięcie palcem jest szybkim i subtelnym gestem, choć przykuwającym uwagę. Jest również używane, by okazać aprobatę albo zachować rytm. Pomyślałam, że w tym krótkim wideo będę mieć ciekawą przestrzeń, aby pokazać pstryknięcie palcami jako powracający motyw. Symbolizuje ruch i zwraca uwagę widza za każdym razem, kiedy pokazana jest nowa stylizacja – mówi artystka.

1/10Prada wiosna-lato 2021

Proszę czekać..
Zamknij