Znaleziono 0 artykułów
19.07.2020

Gucci dla wszystkich!

Michalina Murawska

Beatrice na co dzień zajmuje się w Gucci projektowaniem torebek. Daniele jest pracownikiem działu kolekcji damskich. Olivia odpowiada za linię dziecięcą. Wspólnie z pozostałymi członkami zespołu Gucci, którzy zazwyczaj zza kulis pracują na sukces domu mody, w prezentacji najnowszej kolekcji wystąpili w roli modeli. Kolekcja Resort 2021 otwiera zupełnie nowy rozdział nie tylko dla włoskiej marki, ale i – być może – całego systemu mody.

Tak długiej prezentacji podczas wirtualnego tygodnia mody jeszcze nie było. Alessandro Michele zaprosił gości na niemalże całodniową transmisję z Palazzo Sacchetti w Rzymie, by na żywo podglądali kulisy przygotowań do sesji, a następnie na bieżąco śledzili jej przebieg.

Mimo że kolekcja Resort 2021 jest ostatnią częścią zapowiedzianej wcześniej przez Alessandra trylogii (pierwszą był pokaz w Mediolanie w lutym tego roku, drugą – kampania „Rytuał”), projektant nadał jej tytuł „Epilog”. Jego zdaniem domyka bowiem koło narracji, jaką rozpoczął w lutym i którą objaśnił w oświadczeniu opublikowanym w maju na profilu marki na Instagramie. „Epilog” jest dla niego zamknięciem dotychczasowego porządku w systemie mody. Od tej pory zamiast pięciu będzie organizować jedynie dwa pokazy rocznie, porzuci także przestarzałą terminologię i w nazwach kolekcji nie będzie posługiwał się sezonowością.

Najnowszą kolekcją Michele kontynuuje dyskusję na temat tego, co w modzie prawdziwe, a co wykreowane. W lutym przeniósł kulisy na centralny wybieg. Kampanię „Rytuał” zrealizował zdalnie i oddał kreatywną kontrolę zatrudnionym modelkom. Tym razem zaprezentowanie projektów powierzył tym, z którymi na co dzień dzieli radość z ich tworzenia. W lookbooku wystąpiło kilkunastu pracowników domu mody – od projektantów akcesoriów i pracowników działu ready-to-wear, aż po twórców linii dla dzieci.

Moja opowieść ma zrodzić pytania o zasady i role, które niezmiennie napędzają świat mody  – tłumaczy Michele. – „Epilog”, który dziś prezentuję, jest dla mnie symbolem otwarcia i nowego początku, w którym wszyscy próbujemy wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać jutro.

 

1/76Gucci dla wszystkich!

Proszę czekać..
Zamknij