Znaleziono 0 artykułów
30.09.2020

Męska kampania Gucci: Życie gwiazdy rocka

Pola Dąbrowska

Dzieciaki, nie kupujcie narkotyków. Zostańcie gwiazdami rocka, a dadzą je wam za darmo – żartował Bill Nighy jako podstarzały idol w filmie „To właśnie miłość”. Alessandro Michele w najnowszej kampanii męskiej linii Gucci inspiruje się właśnie dekadenckim stylem życia rockmanów.

Dyrektor kreatywny domu mody Gucci Alessandro Michele ponownie zwrócił się do reżysera i fotografa Harmony’ego Korine’a („Skrawki”, „Spring Breakers”). Z jego pomocą wyczarował osadzony w latach 70. świat gwiazd rocka. Do zdjęć zaprosił największych ekscentryków sceny: Iggy'ego Popa, A$APA Rocky’ego oraz Tylera, The Creatora.

– Sportretowaliśmy tych trzech artystów. Pozornie różni, ale bardzo do siebie podobni – opowiadał Michele. – To kolejny rozdział podróży. Z każdą nową odsłoną kolekcji pracuję nad różnorodną definicją elegancji, a ci mężczyźni doskonale wpisują się w ten pomysł. Lubię opowiadać historię piękna w zupełnie nieoczekiwany i niczym nieograniczony sposób.

Tak powstała seria fotografii i krótki filmik o spotkaniu Popa, Rockyego i Creatora. Ojciec chrzestny punka, ubrany w marynarkę w kontrastowy wzór panterki, wita raperów w modernistycznej rezydencji na kalifornijskim wybrzeżu. Zaczyna się zabawa. Tyler, The Creator swinguje w skórzanych mokasynach i szmaragdowej kamizelce. A$AP Rocky tańczy w rytm „Supernature” Cerrone’a w długim płaszczu z emblematem. Kraciaste bucket haty, zamszowe i sztruksowe garnitury, plecione swetry w kolorze gumy balonowej, marynarki w mieniący się monogram „GG” i koszule z żabotem oraz plisowanymi rękawami. Michele przenosi kobiece detale na męskie fasony, tworząc unikatowe projekty wpisujące się w styl każdego z artystów.

Zastanawiacie się, jak gwiazdy rocka bawiły się podczas kwarantanny? Odpowiedź znajdziecie w najnowszej kampanii Gucci.

Dyrektor kreatywny: Alessandro Michele

Art Director: Christopher Simmonds

Zdjęcia/reżyseria: Harmony Korine

Włosy: Paul Hanlon

Makijaż: Thomas De Kluyver

Bohaterowie sesji: A$AP Rocky; Iggy Pop; Tyler, The Creator

1/5Iggy Pop, A$AP Rocky i Tyler, The Creator w męskiej kampanii Gucci

Proszę czekać..
Zamknij