Znaleziono 0 artykułów
01.10.2020

Acne Studios wiosna-lato 2021: Dużo znaczy dobrze

Michalina Murawska

Chociaż w świadomości większości klientów Acne Studios nadal funkcjonuje jako marka najlepszych swetrów, dżinsów i ramonesek, dziś jest kierowana przede wszystkim do miłośniczek awangardy. Już teraz wzdychają do kolekcji na sezon wiosna-lato 2021, która stanowi wysmakowany miks form, detali i faktur.

Acne Studios po raz kolejny zachwyca. Po kolekcji na jesień-zimę 2021-21, w której furorę robiły obszerne, skórzane płaszcze z malarskimi motywami, koszule z gniecionej tkaniny i welurowe legginsy z przydługą nogawką, przyszła pora na wiosenno-letnią odsłonę marki. Zaprezentowana w formie filmu, ponownie składa się z elementów, która w szafie będzie chciała mieć każda miłośniczka nietuzinkowego stylu.

Motywem przewodnim jest moment przejścia – w rozumieniu dosłownym, każącym myśleć o dobowych czy sezonowych cyklach, i metafizycznym. W drugim ujęciu sygnalizuje poszukiwanie potencjału, jaki leży w zmianie. Traktowanie jej nie tylko jako narzuconą konieczność, ale także źródło wyzwolenia i odrodzenia.

Fot. materiały prasowe

Kolekcja wyrosła z mojej koncepcji zacierającego się czasu – mówi dyrektor kreatywny marki Jonny Johansson. – Cyklu, w którym dzień przechodzi w noc i na odwrót. Eksperymentów, do jakich to przejście prowokuje i, co za tym idzie, wszechstronnych ubrań, które są jednocześnie efektowne i łatwe w noszeniu.

Aby zrealizować tę wizję, Johansson szczególny nacisk kładzie na materiały. Dobrał je tak, by reagowały na światło. Dlatego w kolekcji dominują marszczona skóra, perlista bawełna, metaliczna i tkana organza. – To, co wydaje się matowe w słońcu, rozbłyska światłem, gdy tylko na niebie pojawi się księżyc – tłumaczy.

Fot. materiały prasowe

Johansson jak zwykle z mistrzowską precyzją bawi się proporcjami i warstwami. Bermudy z organzy wystają spod obszernych marynarek i nosi się je z transparentnymi podkolanówkami. Oversize’owe swetry polo mają ekstremalnie długie rękawy, z których wystają jeszcze dłuższe sznurki. Przezroczyste spódnice odkrywają zabudowane majtki robione na szydełku. Nie można przejść obojętnie także obok dodatków: ogromnych toreb na szerokich paskach, okularów jak z laboratorium oraz butów. Te są subtelne, by dopełniać bardzo już wyraziste stylizacje.

28/36Zobacz świetną kolekcję Acne Studios na wiosnę-lato 2021

Proszę czekać..
Zamknij