Znaleziono 0 artykułów
16.10.2020

Birgitte Herskind wiosna-lato 2021: Poczuj spokój

Pola Dąbrowska

Dunka Birgitte Herskind zaprojektowała kolekcję inspirowaną osamotnieniem ostatnich miesięcy. Lookbook stworzyła polska influencerka Gosia Boy, która wystąpiła na zdjęciach Szymona Brzóski, znanego w sieci jako The Style Stalker.

Podczas lockdownu wszystko się zatrzymało. Poczułam się tak, jakby natura powiedziała: „Dziękuję” i nagrodziła nas najczystszym niebem i świeżym powietrzem – mówi duńska projektantka Birgitte Herskind. – Tą kolekcją chciałam przekazać, że w takich chwilach samotności najlepszym rozwiązaniem jest zagłębienie się w otaczającą nas ciszę, spokój, aby oczyścić umysł i zregenerować siły. To forma nowego startu, możliwość skoncentrowania się na tym, co jest naprawdę ważne.

W najnowszej kolekcji Birgitte zainspirowała się potęgą i pięknem natury – obłoków jaśniejących w słońcu, delikatnością kwiatów. Na tej podstawie stworzyła staranne konstrukcje, wykorzystała tkaniny najwyższej jakości i z troską o środowisko zaprojektowała uniwersalne ubrania na lata.

Kojące barwy przyrody, ponadczasowe kroje, materiały pochodzące z recyklingu i  organiczna bawełna. Powstały zwiewne koszulowe sukienki w bieli odbijającej światło oraz jedwabne – z bufiastymi rękawami w ażurową kratę, wariacje na temat trenczy, czy kamizelki łączone ze skórzanymi kolarkami w kolorze węgla. Nie mogło zabraknąć oversize’owych garniturów utrzymanych w stylistyce lat 90.

Produkcja: Gosia Boy, Szymon Brzóska/The Style Stalker, Kacper Kujawa

 

 

4/16Gosia Boy w lookbooku duńskiej marki

Proszę czekać..
Zamknij