Znaleziono 0 artykułów
18.10.2020

Powrót dzwonów

Julia Hobbs

Od dżinsów typu bootcut po spodnie inspirowane stylistyką klubu Studio 54 – lata 70. powracają! Jak nosić te supermodne fasony w klimacie retro? 

Wzrost świadomości na temat zrównoważonej mody spowodował zainteresowanie ubraniami z drugiej ręki i częstsze odwoływanie się do fasonów sprzed lat. Niektóre z tych elementów, trafiając na odpowiedni grunt, wpisują się w najnowsze trendy, inne pozostają w równie modnym nurcie vintage. Właśnie nastał wielki powrót dzwonów.

Syllabus dzwonów 2020…

Podczas tegorocznego paryskiego tygodnia mody na sezon wiosna-lato 2021 spodnie nawiązujące stylem do lat 70. zdominowały francuskie ulice – te inspirowane stylem disco i całkiem skromne bootcuty. Za to na wybiegach obserwowaliśmy obszerne modele zacierające granice między wygodnymi dresami, a małym dziełem sztuki (jak u Y/Project, Charlotte Knowles i Nensi Dojaki), oraz stylizowane na spodnie garniturowe (Victoria Beckham i Balmain).

Duńska modelka Mona Tougaard bootcuty zestawia ze stylizacjami w klimacie lat 90., argentyńska gwiazda wybiegów Mica Argañaraz woli dzwony haute couture, a Sculy Mejia na ostatnim pokazie Versace miała na sobie smukłe spodnie z niskim stanem, odsłaniające fragmenty bielizny.

Artykuł jest tłumaczeniem materiłu z Vogue.in.

1/10Powrót dzwonów

Proszę czekać..
Zamknij