Znaleziono 0 artykułów
10.11.2020

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja „Ukryte znaczenia” Anny Samków

Katarzyna Pietrewicz

Biżuteria, która jest czymś więcej niż ozdobą. Taka filozofia przyświeca projektantce Annie Samków. Talizmany dla kobiet i mężczyzn na sensualnych zdjęciach uwieczniła Zuza Krajewska.

To nie pierwszy raz, kiedy Anna Samków nadaje biżuterii głębsze znaczenie. Kolekcja „Blisko ciała, bliżej duszy” odwoływała się do mocy liczb, a projekty z kolekcji „Między instynktem a intuicją” nawiązywały do archetypów zwierząt.

Tym razem motywem przewodnim są litery, które odpowiadają konkretnej liczbie. Każda z liczb niesie za sobą określone znaczenie, do odkrycia którego Anna Samków zaprasza kobiety i mężczyzn. Szóstka oznacza rodzinę, harmonię i kreację, pod dwójką kryją się wrażliwość, delikatność i intuicja, a ósemka przepowiada władzę, pieniądze, karierę i sukces. Samków w nieoczywisty sposób nawiązuje w kolekcji także do symbolu węża, który odzwierciedla ideę przemiany, rozbudzenia seksualności i twórczości.

Sygnety z literami nosimy na kilku palcach jednocześnie. Łańcuchy zestawiamy z delikatnymi naszyjnikami różnej długości – im więcej, tym lepiej. Do tego wyraziste kolczyki, które będą idealnym pomysłem na gwiazdkowy prezent. Wszystkie projekty wykonano ze srebra próby 925, srebra pozłacanego 24-karatowym złotem oraz pozłacanego mosiądzu. Niektóre elementy zostały dodatkowo zatopione w wielowarstwowej żywicy.

1/7Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja „Ukryte znaczenia” Anny Samków

Proszę czekać..
Zamknij