Znaleziono 0 artykułów
27.11.2020

20. MFF WATCH DOCS: Jak żyć?

27.11.2020
(Fot. materiały prasowe)

Jak żyć w obliczu nieuchronnej katastrofy klimatycznej? Jak żyć w świecie, w którym brutalność milicji pozostawia w psychice rany nie do zagojenia? Jak walczyć o wolność w dobie pandemii? Już 4 grudnia ruszy 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, tym razem online.

MFF WATCH DOCS od 20 lat trzyma rękę na pulsie, prezentując filmy poświęcone podstawowym prawom człowieka. W tegorocznej edycji pojawi się specjalna sekcja „Zmieniamy klimat” o aktywizmie na rzecz planety. „Bohaterowie naszych dokumentów podejmują heroiczną i nierówną walkę z dezinformacją, interesami wielkich korporacji oraz surowcowych mocarstw, które za wszelką cenę dążą do maksymalnych zysków” – napisał koordynator festiwalu Tadeusz Strączek.

Christopher Smith prześledzi walkę o ocalenie unikatowego morskiego ekosystemu u wybrzeży Kambodży, a Emmanuel Cappellin spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, jak żyć w obliczu globalnego ocieplenia. W reportażu „Flint. Nie ufaj nikomu” zajrzymy za kulisy „wodnego kryzysu”, który dręczy mieszkańców tytułowego amerykańskiego miasta i poznamy mroczne tajemnice stojące za trującą cieczą.

(Fot. materiały prasowe)

W rubryce „Dyskretny urok propagandy” przyjrzymy się totalitarnym metodom korporacji. Dokument „Zielone kłamstwo” zbada greenwashing. A filmowcy, którzy uwiecznili protesty na Białorusi, przybliżą nam historię ludzi poszkodowanych podczas manifestacji i to, jak niespotykana brutalność milicyjnych ataków pozostawiła głębokie ślady w psychice młodych.

Już od 4 grudnia na platformie mojeekino.pl zobaczymy najciekawsze materiały. Po szczegóły organizatorzy zapraszają na stronę watchdocs.pl.

Festiwal organizuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz współfinansują: miasto stołeczne Warszawa, Open Society Foundations, PISF, Nordycka Rada Ministrów, Parlament Europejski, Ambasada Królestwa Niderlandów i Ambasada USA.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij