Znaleziono 0 artykułów
09.04.2022
Artykuł partnerski

W trosce o najmłodszych

09.04.2022
Fot. Getty Images

Każdy rodzic pragnie chronić dziecko przed groźnymi dla zdrowia i życia chorobami. Dlatego tak wielu z nich zdecydowało się zaszczepić swoje pociechy przeciw COVID-19. U niektórych obawy budzą jednak ewentualne niepożądane odczyny poszczepienne, takie jak gorączka i ból. Na szczęście można z nimi walczyć.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że wielu rodziców drżało o zdrowie swoich pociech. I nic dziwnego. Wyniki badań wskazują, że wirus może być dla najmłodszych bardzo groźny. Na szczęście od połowy grudnia 2021 r. można już szczepić przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5–11 lat. Spora grupa rodziców zapisała więc maluchy na podanie pierwszej dawki tak szybko, jak tylko było to możliwe. Ale wielu wciąż jeszcze tego nie zrobiło, a COVID-19 wcale nie przestanie być zagrożeniem wraz z nadejściem wiosny.

Jednym z powodów wstrzymania się ze szczepieniem dzieci jest obawa przed tzw. NOP, czyli niepożądanymi odczynami poszczepiennymi. Możemy jednak je łagodzić, stosując leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe odpowiednie dla dzieci. Takie jak na przykład APAP JUNIOR albo APAP dla dzieci FORTE.

Fot. Materiały prasowe
APAP Junior

Aby złagodzić ewentualne ból i gorączkę, warto sięgnąć po lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, np. z paracetamolem. Każdy organizm wymaga odpowiednio dobranej dawki, natomiast w przypadku małych dzieci szczególnie ważna jest też postać leku. Bo przecież większość maluchów może nie poradzić sobie z połknięciem tabletki. Dlatego APAP JUNIOR to lek w formie wygodnych saszetek z granulkami. Nie trzeba ich rozpuszczać, wystarczy wsypać dziecku na język. Nie ma potrzeby popijania ich wodą. Lek można podawać już 4-letnim dzieciom (o masie ciała od 17 kg). Dzięki zawartości 250 mg paracetamolu w jednej saszetce APAP JUNIOR zwalcza ból od łagodnego do umiarkowanego oraz obniża gorączkę.

Kiedy dziecko woli przyjmować lek w formie płynnej, warto sięgnąć po APAP dla dzieci FORTE. To lek w postaci zawiesiny o stężeniu paracetamolu 40 mg/ml. Dzięki wysokiemu stężeniu substancji czynnej maluch ma do połknięcia mniej płynu, a wygodny aplikator (strzykawka) ułatwia podanie i dawkowanie leku. Dawkę leku dobiera się na podstawie aktualnej masy ciała dziecka (wiek podawany jest tylko orientacyjnie). Producent opracował kalkulator dawkowania dostępny na HelloMama.pl, który ułatwia obliczenie jednorazowej dawki leku na podstawie masy ciała. Przy tym APAP dla dzieci FORTE ma smak pomarańczy akceptowany przez dzieci1. Każdy, kto próbował podać lek dziecku rozdrażnionemu przez ból i gorączkę, wie, jakie to ważne. Co istotne, APAP dla dzieci FORTE można podawać maluszkom już od urodzenia. Stosowanie leku u dzieci poniżej 3. miesiąca życia wymaga jednak konsultacji z pediatrą.

Fot. Materiały prasowe
APAP dla dzieci FORTE

APAP JUNIOR lub APAP dla dzieci FORTE można stosować w celu złagodzenia niepożądanych odczynów poszczepiennych, takich jak ból czy gorączka. Warto je mieć również w domowej apteczce na co dzień, bo są przydatne przy bólu i gorączce podczas grypy lub przeziębienia czy bólu związanym z zapaleniem ucha środkowego.

Leki na gorączkę i ból dla dzieci – postrzeganie marek, N=864, 77% matek dzieci w wieku 0-10 zgadza się, że stwierdzenie „APAP dla dzieci FORTE smakuje dziecku” pasuje do marki, Q1-Q4 2019, IQS.

APAP dla dzieci FORTE, paracetamol, 40 mg/ml, zawiesina doustna.

Wskazania do stosowania:
Lek stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia gorączki lub/i bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (np. bólu głowy, bólu gardła, bólu lub/i gorączki w przebiegu grypy lub przeziębienia, bólu związanego z zapaleniem ucha środkowego, bólu zęba, bolesnego ząbkowania, bólów menstruacyjnych, bólów mięśni i kości, bólu lub/i gorączki związanych z odczynem poszczepiennym, gorączki w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej, bólu po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych). Lek stosowany jest u dzieci od 0 do 12 lat, młodzieży oraz dorosłych (włączając osoby w wieku podeszłym). U dzieci poniżej 3. miesiąca życia lek stosuje się tylko po zaleceniu lekarza. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o., ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław.

APAP JUNIOR, paracetamol, 250 mg, granulat w saszetce. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; Ciężka niewydolność wątroby (skala Childa i Pugha > 9). Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o., ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław.


Ostrzeżenie: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij