Znaleziono 0 artykułów
03.07.2019

Chanel haute couture jesień-zima 2019-2020: Cisza przed burzą

03.07.2019
Chanel haute couture jesień-zima 2019-2020 (Fot. East News)

Virginie Viard nie odrzuca dziedzictwa Karla Lagerfelda, któremu branża mody złożyła niedawno hołd widowiskiem „Karl For Ever”. Projektantka zaprezentowała właśnie swoją pierwszą kolekcję haute couture dla domu mody Chanel, spójną z dokonaniami poprzednika.

Dwa miesiące temu branża mody podziwiała debiutancką kolekcję Viard, którą dyrektor kreatywna Chanel, tak jak jej poprzednik, postanowiła pokazać w Grand Palais. Zabrakło spektakularnej scenografii. Za dekorację wystarczył dworzec kolejowy, z którego modelki wyruszały w daleką podróż. Tym razem projektantka postanowiła zmienić paryską przestrzeń w ogromną bibliotekę. Viard zaprezentowała w niej projekty, w których widać nie tylko spuściznę jej poprzedników, ale także jej własny wyrafinowany styl.

Chanel haute couture jesień-zima 2019-2020 (Fot. East News)
Chanel haute couture jesień-zima 2019-2020 (Fot. East News)

Androgeniczne akcenty mieszały się na wybiegu z charakterystycznymi elementami francuskiego domu mody. Długie, obcisłe, proste płaszcze przypominające męski surdut w wersji Chanel zdobione były dużymi guzikami i delikatnym kołnierzem przy szyi. Gorsetowe sukienki i topy pięknie podkreślały ramiona. Viard bawiła się przede wszystkim proporcjami. Zaproponowała marynarki z poduszkami, nawiązując tym samym do niesłabnącego fenomenu lat 80., a także krótkie żakiety z głębokim dekoltem. Obszerne spódnice z tiulu zestawiła z szerokimi paskami, które idealnie podkreślały talie modelek. Nie zabrakło ukochanych przez Coco i Lagerfelda kostiumów i garniturów, a także wieczorowych kreacji, wśród których znalazły się zwiewne suknie.

Chanel haute couture jesień-zima 2019-2020 (Fot. ImaxTree)

 

Dyrektor kreatywna dużo uwagi poświęciła misternym zdobieniom, od których zaczynała przygodę z francuskim domem mody. Na wybiegu pojawiły się błyszczące guziki, falbany, pióra, plisy i wysokie kołnierze. Kwiaty na wieczorowych sukniach, marynarkach i topach przyjęły formę haftów, cekinów i ozdób 3D. Czerni i bieli towarzyszyły neonowe odcienie, które kontrastowały z minimalistycznym stylem projektów. 

Haute couture w wersji Viard to schlebiająca sylwetce elegancja, stworzona z myślą o kobiecie, która w swojej garderobie potrzebuje odrobiny nonszalancji. Miejmy jednak nadzieję, że spokój, który panował w bibliotece, jest zwiastunem nadchodzącej burzy.

Chanel haute couture jesień-zima 2019-2020 (Fot. Getty Images)

 

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij