Znaleziono 0 artykułów
20.08.2022

7 najgorętszych trendów w stylizacji paznokci

20.08.2022
(Fot. Acielle / Style du Monde)

Obsesja na punkcie paznokci sięgnęła niespotykanych rozmiarów. Szybkie nałożenie lakieru nie wchodzi już dziś w grę. Idealny manikiur stał się ważnym elementem urodowego rytuału, a zaufana stylistka paznokci najlepszą przyjaciółką, z którą odbywa się regularne burze mózgów na temat kształtu, wzorów i techniki zdobienia paznokci. Dla stawiających na naturalny look, jak i tych, którzy wolą, by manikiur był wyrazisty i odważny, ekspertki zdradzają, jakie trendy w stylizacji paznokci rządzą tego lata. 

50 odcieni przezroczystości

– Wraz z nadejściem sezonu ślubnego  pojawiło się mnóstwo nowych wariacji na temat manikiuru francuskiego interpretowanych przez 50 odcieni przezroczystości – mówi Michelle Humphrey, której klientkami są m.in. Dua Lipa i Adele. – Mam na myśli nude i kolor mleka owsianego albo transparentne odcienie koktajlu truskawkowego. Chociaż nie ma żadnych ustalonych reguł w tej technice, Michelle Humphrey zaleca podejście „mniej znaczy więcej” w przypadku paznokci ślubnych, wskazując żelowy odcień Lyrics of a Lily firmy BioSculpture jako jeden z ulubionych.

Stylizacja paznokci metodą airbrush

Dla Mei Kawajiri (znanej również jako @nailsbymei) lato to przede wszystkim zdobienie paznokci metodą airbrush, którą często wykorzystuje jako abstrakcyjną bazę dla dodatkowych trójwymiarowych dodatków. Technika zdobienia aerografem, która była bardzo popularna w latach 90. i 2000., daje wrażenie rozpylonego lakieru.

Trójwymiarowe zdobienia

Na Instagramie nie brakuje utalentowanych stylistów, którzy tworzą na paznokciach szalone grafiki 3D. To trend, który pozostanie z nami na dłużej.  – Technologia zdobienia paznokci ciągle się rozwija i zamienia dłonie w prawdziwe dzieła sztuki – przyznaje Humphrey, która twierdzi, że nowe produkty umożliwiają stylistkom paznokci coraz kreatywniej podchodzić do trójwymiarowych stylizacji. Inspiracji szukaj na Instagramie u Cam Tran, Soji Nails i samej Humphrey.

Efekt glow

Lato to świetny czas na naturalny manikiur. Pilnik i polerka do paznokci oraz regularne stosowanie olejku do skórek, może zdziałać cuda. Jeśli chcesz subtelnie podkreślić paznokcie, wystarczy dodać odrobinę połysku, tak jak rozświetlacza w makijażu. Do stworzenia manikiuru z efektem glow wystarczy użyć lakieru z delikatnym blaskiem. – Połysk ożywia płytkę paznokcia. Lakier Hard To Resist w odcieniu Pink Tint marki Essie jest niezbędnym produktem w mojej kosmetyczce – mówi Humphrey. – Nie tylko nadaje paznokciom wspaniały blask, lecz także ją wzmacnia. Według mnie to idealne połączenie

Mikrozdobienia

Minimalistyczny manikiur z dodatkiem delikatnych ozdób na paznokciach to łatwy sposób na „pazur” w dyskretnym stylu. – Jest to jedna z obecnie najbardziej pożądanych technik – mówi manikiurzystka Harriet Westmoreland, której projekty powstają z inspiracji konkretnymi okazjami lub miejscami. – To może być wszystko, od maleńkiego czerwonego jabłka, gdy wybierasz się na wycieczkę do Nowego Jorku, przez inicjały po klasyczne serduszka. Westmoreland proponuje umieścić zdobienie tylko na jednym palcu, utrzymując je w małym rozmiarze, aby było „tylko akcentem koloru na czystej różowej lub bezbarwnej bazie”.

Włoski manikiur

Jednym z największych trendów tego roku jest włoski manikiur – profesjonalna technika, która tworzy iluzję długości na krótszych paznokciach. Alexandra Teleki, znana na Instagramie jako The Hot Blend, eksperymentowała z różnymi wzorami w połączeniu z tą techniką. – Oprócz klasycznych bloków kolorystycznych, tego lata zostawiam pustą przestrzeń o różnych kształtach, dodaję wiraże i kwiaty – mówi. – Moje ulubione kolory na ten sezon to pastelowy niebieski, liliowy i jasnozielony.

Trumienny kształt

Zmiana kształtu paznokci może odświeżyć manikiur bardziej niż nowy kolor. – Obserwuję trend w kierunku spiłowanej płytki na kształt trumny – mówi Teleki. – Naturalne paznokcie są w modzie, a kształt trumny pozwala na ich wydłużenie, ponieważ zwęża się po bokach. Niezależnie od tego, czy wolisz naturalne czy pomalowane paznokcie, jest to kształt, który warto wypróbować, zwłaszcza jeśli szukasz czegoś zupełnie nowego.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij