Znaleziono 0 artykułów
03.02.2023

Power hair cut: Najważniejsze fryzjerskie trendy 2023

03.02.2023
Fot. @camilamorrone

W 2022 roku w kontekście włosów mówiło się głównie o cięciu. Co czeka nas w 2023? W nowym roku będziemy podchodzić do nich z dystansem, próbując nowych kolorów, stylizacji, kosmetyków i akcesoriów, niejako w poszukiwaniu nowej, lepszej siebie. Postanowiliśmy zapytać ekspertów o to, jakie trendy według nich będą rządzić w 2023 roku we fryzjerstwie.

Artystyczne upięcia

Fot. @halleybrisker

Pełne artystycznego kunsztu fryzury powracają, a styliści fryzur w końcu mogą puścić wodze fantazji. – Przez bardzo długi czas najważniejsze było cięcie, jednak znowu zaczynamy obserwować powrót do stylizacji – mówi Luke Hersheson. – Ważne, by upinać włosy tak, by nie wydawały się zbyt staromodne… Wielkim trendem są obecnie bardzo gładkie, nażelowane upięcia. Nieważne, czy będą to wysokie koki, koczki baletnicy, ciasne kucyki, płaskie, przyklejone do czoła kiss curls, czy bardziej ozdobne i architektoniczne formy. Te ostatnie widziane były u Lily James na rozdaniu British Fashion Awards. Nadszedł czas, aby pomyśleć o takich upięciach na poważnie.

Wskazówka Hershesona: – Ściągnij włosy na wysokości kości policzkowych. Tego typu fryzury łatwiej wykonać, gdy włosy są wilgotne, ponieważ lepiej się układają. Do utrwalenia całości przyda się Almost Everything Cream. Nie zapomnij o detalach – krótkie baby hair też należy ułożyć.

Pielęgnacja skóry głowy

Nie jest to może najbardziej ekscytujący z trendów, jednak dbanie o skórę głowy to nieodłączna część dbania o zdrowie włosów. – Zaczynamy rozumieć, jak ważne jest zdrowie skóry głowy – mówi Jen Atkin, której świeżo wypuszczony na rynek szampon Ouai Anti-Dandruff Shampoo zawiera kwas salicylowy redukujący łuszczenie się i łagodzi stany zapalne. – Dbałość o skórę głowy jest niezbędna, dla uzyskania błyszczących, zdrowych włosów.

Biorąc pod uwagę 70-proc. wzrost wyszukiwania hasła „zabiegi na suchą skórę głowy” na Pintereście, wygląda na to, że wszystkie szukamy kosmetyków, które rzeczywiście działają. Polecamy linię Symbiose Kérastase, która zawiera pirokton olaminy, kwas salicylowy i szczep bakterii bifidus. Rozpuszcza łuszczące się płatki skóry, a jednocześnie utrzymuje równowagę mikrobiomu i barierę skórną skalpu. Warto wypróbować Micro-Peeling Cellulaire, który zawiera kwas salicylowy, delikatnie złuszczający wrażliwą skórę głowy.

Box bob

Fot. @courtneyfrances___

Boby są ciągle modne, a Syd Hayes przewiduje, że jednym z najbardziej popularnych w 2023 roku cięć będzie jego pudełkowa wersja. – To niesamowicie klasyczny bob Vidala Sassoona – mówi Hayes. – Ma formę o ostrych krawędziach, która jest bardzo efektowna – mniej chodzi w niej o warstwy, a bardziej o proste linie i kąty. To odzwierciedlenie pojęcia power haircut. By stworzyć graficzny zarys fryzury, konieczne jest wyprostowanie włosów za pomocą prostownicy, np. 9000 Cordless Straighteners BaByliss. 

Nai’Vasha również przewiduje, że w tym roku nie pożegnamy się z bobem. – Moja najważniejsza rada brzmi: nie przekombinuj, ale też nie bagatelizuj mocy tego cięcia – mówi.

Luksusowo długie włosy

Priyanka Chopra-Jonas /(Fot. Getty Images)

Czy to dzięki doczepom, czy dzięki tradycyjnemu zapuszczaniu, długie włosy to absolutny must najbliższych miesięcy. Różnica w 2023 roku jest taka, że zamiast pozostawiać je do wyschnięcia dla efektu niedopracowania (który nadal sprawdza się na co dzień), idziemy w kierunku ich stylizacji. Może to być klasyczna burza włosów lub fale o dużej objętości. To antidotum na ostatnie lata, w których rządziły krótkie fryzury, pozostawiające niewielką przestrzeń do eksperymentowania.

Przedziałek z boku

Fot. @alexachung

– Zwykle preferuję przedziałek na środku, ale przerzucenie włosów na jedną stronę brzmi jak dobra zabawa – mówi George Northwood. – Przedziałek z boku sprawia, że nagle fryzura wydaje się świeża i nowa, szczególnie w przypadku boba. Jako przykład podaje Emmę Corrin w „Kochanku Lady Chatterley”. Aktorka przeszła z burzy loków z przedziałkiem po boku na wielowarstwowego, niedopracowanego boba. Jak mówi ekspert, oba te looki współgrały z delikatnymi rysami twarzy Emmy i udowadniały, że bob może zmienić się z eleganckiego na zmysłowy za sprawą zaledwie lekkiego podrasowania. Innym dobrym przykładem przedziałku z boku w roli głównej jest fryzura Alexy Chung, której dodatkowego blasku dodawała ozdobna spinka.

Mokry look

Alicia Vikander /(Fot. Getty Images)

– Niesamowicie lśniące włosy wyglądające na mokre to największy trend 2023 roku – mówi Northwood, który stworzył olśniewający wet look Alicii Vikander na zeszłoroczny Festiwal Filmowy w Cannes. – Wybiegi Chanel i Saint Laurent pokazały nam, jak nosić tę fryzurę na włosach każdej długości, czy to z przedziałkiem pośrodku, czy mocno z boku, gładką powierzchnią czy widoczną teksturą. To świetny sposób na wykorzystanie dziennego looku w wieczorowej wersji. Poza tym sprawdza się na włosach każdego typu. – By uzyskać taki look, polecam prostowanie w stylu silk press. Warto skupić się też na odpowiednim nawilżeniu włosów – mówi Charlotte Mensah. – Efekt to naprawdę lśniące włosy, które są też w świetnej kondycji.

Rzeźby z warkoczy

Gabrielle Union / (Fot. Getty Images)

– Będziemy obserwować więcej fryzur z warkoczami ułożonymi tak, by wyglądały jak rzeźby – zdradza Mensah. Inspiracji szukaj u takich gwiazd jak Gabrielle Union, która na premierze „Dziwnego świata” zaprezentowała przypominające kwiat upięcie, oraz u Yary Shahidi i Lupity Nyong’o, które na czerwonych dywanach regularnie eksperymentują z wysoko spiętymi warkoczami.

Grzywka w stylu lat 70.

Według Hershesona, który mówi, że to jedna z fryzur, o którą w jego salonie klientki proszą najczęściej, grzywka retro zostanie z nami na dłużej. – Są w niej jednak pewne niuanse – może być bardzo oczywista, w stylu Stevie Nicks albo trochę bardziej odrośnięta. Tak czy inaczej, jest uosobieniem włosów cool girl – mówi. Ponieważ jest bardzo uniwersalna, można stylizować ją na różne sposoby: nadać jej objętości suszarką, by była puszysta, lub nosić ją mniej dopracowaną, niczym potarganą na wietrze.

Mullet jak z lat dwutysięcznych

Fot. @mimimoocher

Kontrowersyjny mullet powrócił już w zeszłym roku. W salonie Larry’ego Kinga stylistka fryzur Lilli Bridger stworzyła dla Mii Regan wersję tego trendu w stylu lat dwutysięcznych. – Przypominał krótką fryzurę, którą nosiła wtedy Paris Hilton – mówi. – Zmierzwione palcami końcówki były w niej kluczowe – to styl, który będzie święcić triumfy w 2023 roku.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij