Znaleziono 0 artykułów
21.10.2022

Gwiazdy w garniturach na jesień

21.10.2022
(Fot. Getty Images)

Penélope Cruz, Bella Hadid i Irina Shayk chętnie pokazują się w garniturach jak z Wall Street. Pamiętając o pionierkach trendu – Marlenie Dietrich czy Katharine Hepburn, współczesne gwiazdy wymyślają własne wariacje na temat korporacyjnego szyku.

Annie Hall niezmiennie inspiruje kobiety. Nikt nie nosił garnituru jak Diane Keaton w roli nowojorskiej intelektualistki z filmu Woody’ego Allena z 1977 roku. Ten trend na czerwonym dywanie testowała Julia Roberts, odbierając w 1990 roku Złoty Glob za „Stalowe magnolie” w szarym komplecie Giorgia Armaniego. Współcześnie garnitury noszą Bella Hadid, Penélope Cruz i Irina Shayk, przypominając o ikonach złotej ery kina – Marlenie Dietrich i Katharine Hepburn. Ten look jak z Wall Street to dobra inwestycja dla każdego.

(Fot. Getty Images)

Penélope Cruz na premierę „En los márgenes” w Madrycie marynarkę bouclé od Chanel zamieniła na garnitur. Z rozwichrzonymi włosami i makijażem typu smoky eyes Penélope pozwoliła, aby śmiała prostota jej krawiectwa mówiła sama za siebie.

Hiszpańska aktorka poszła w ślady Shayk i Hadid podczas miesiąca mody. Ta pierwsza postawiła na Armaniego z tego samego powodu, co Roberts w latach 90. – krawiectwo to domena tej marki. Od dopasowanych spodni do schludnych oksfordów – Shayk dała lekcję stylu.

Hadid urozmaiciła garnitur Burberry skórzanym trenczem, okularami zasłaniającymi twarz i odważnymi kolczykami. Wyglądała raczej jak Morfeusz niż pracowniczka banku. Odniesienie do „Matrixa” nie dziwi, zważywszy na fascynację zoomersów kultowym filmem sióstr Wachowskich.

(Fot. Getty Images)

W okresie przejściowym garnitury sprawdzają się najlepiej. Hollywoodzka stylistka Kate Young ubiera tak swoje klientki, w tym Dakotę Johnson, która woli kokardę od krawata. Olivia Wilde, Solange i Ana de Armas również wybierają garnitury, ale w niezbyt korporacyjnej wersji, bo nałożone na gołe ciało.

Zadanie domowe można znaleźć u Louisa Vuittona, gdzie na wybiegu kolekcji na sezon jesień-zima 2022 widziano krawaty. Strój prezesa zarządu można zauważyć też w kolekcjach Gucci czy Sportmax. Nasze ulubione to garnitury biało-czarne, które nigdy nie wychodzą z mody.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij