Znaleziono 0 artykułów
31.03.2023

Garderoba w stylu „jestem niewinna” według Gwyneth Paltrow

31.03.2023
Jak stworzyć garderobę w stylu „jestem niewinna” według Gwyneth Paltrow (Fot. Getty Images)

Choć proces Gwyneth Paltrow dotyczący wypadku na nartach z 2016 roku właśnie dobiegł końca, to w redakcji amerykańskiego „Vogue’a” wciąż delektujemy się stylem sądowym aktorki, tak jak ona delektuje się kubkiem wrzącego rosołu. Oto pięć lekcji, które gwiazda dała nam w temacie „jak uniknąć porażki, jeśli chodzi o styl”.

Garderoba Gwyneth Paltrow już dawno nie wywołała takiego medialnego zainteresowania. Obecnie większość tabloidowych kolumn poświęca się wiarygodności metod dbania o siebie, które promuje firma gwiazdy, Goop, takich jak ozonoterapia doodbytnicza, jadeitowe jajka i seminaria z magicznymi grzybkami. Od czasu gotyckiej sukni Alexandra McQueena, którą Paltrow założyła na galę rozdania Oscarów w 2002 roku, uwielbiana przez internautów miłośniczka zdrowego trybu życia nie przyciągała uwagi swoimi strojami. I nie są one ani wyszukane, ani ekstrawaganckie, a raczej oszczędne, nieskazitelne i idealnie dopasowane do sali sądowej w Utah, gdzie laureatka Oscara właśnie składała zeznania w sprawie cywilnej wniesionej przez Terry’ego Sandersona, emerytowanego optometrystę, z którym zderzyła się na stoku Deer Valley’s Bandana w 2016 roku. (Sanderson twierdził, że Paltrow spowodowała wypadek na nartach, który, jak dowodził, pozostawił go z obrażeniami zmieniającymi życie, i domagał się 300 tys. dolarów odszkodowania. Aktorka zaprzeczała zarzutom i złożyła pozew o zwrot kosztów sądowych i odszkodowanie w wysokości 1 dolara. Sąd przyznał jej rację i żądane odszkodowanie).

Pomijając argumenty prawne, w redakcji „Vogue’a” delektujemy się stylem sądowym Paltrow, tak jak Gwyneth delektuje się kubkiem wrzącego rosołu. Oto pięć lekcji, które gwiazda dała nam w temacie „jak uniknąć porażki, jeśli chodzi o styl”.

Martha Stewart z torebką Hermès Birkin przed Sądem Federalnym na Manhattanie w 2004 roku. Gwyneth Paltrow przybywa do sądu w Park City w stanie Utah w marcu 2023 roku w luksusowych neutralnych odcieniach. (Fot Getty Images)

Postaw na bezpretensjonalny „cichy luksus”

Doskonale się składa, że ostatnio powrócił nowy sezon „Sukcesji” z rodziną Royów, która idealnie oddaje stylowy „cichy luksus”. Na myśl przychodzą ekskluzywne tkaniny i organiczne odcienie. Mniej krzykliwych logotypów i nadruków, a więcej luksusowych i skromnych zarazem, ale pożądanych – w stylu Brunello Cuccinelli, Loro Piana i The Row. Pamiętacie, jak Martha Stewart stawiła się w sądzie za przestępstwa finansowe w połowie lat 2000., trzymając w ręku brązową torbę Hermès Birkin? Cardi B również wzbogaciła swoje występy w sądzie o zadziwiającą liczbę torebek Birkin. Paltrow, która na spotkaniach w Goop Health preferowała letnie sukienki w stylu boho i w żywych kolorach, w sądzie zachowywała naturalność i neutralność, stawiając na odcienie khaki, granaty, beże, szarości lub biel – czystą jak łza.

Paltrow w zestawie z ciężkimi złotymi łańcuchami i kardiganem jej własnej marki G. Label By Goop. (Fot. Getty Images)

Dodatki na dodatek

„Cichy luksus” nie musi oznaczać rezygnacji z akcesoriów, o ile są one ponadczasowe, klasyczne i w przypadku Paltrow – masywne. Gwyneth połączyła skórzaną shopperkę i elegancki kardigan w stylu après-ski z godną podziwu kolekcją naszyjników i bransoletek z łańcuszkami i wisiorkami. Jedyny sposób na robienie notatek podczas procesu? W pokaźnym notatniku Smythson.

Winona Ryder miała na sobie sukienkę Marca Jacobsa podczas procesu w 2002 roku, kiedy oskarżono ją o kradzież ubrań ze sklepu... Marca Jacobsa. Internauci docenili wybór okularów Paltrow, biorąc pod uwagę, że aktorkę pozwał emerytowany optometrysta. (Fot. Getty Images)

Puść oko do publiczności

W Internecie zrobiło się głośno o dużych awiatorkach, które Paltrow założyła na swój pierwszy dzień w sądzie. Choć porównywanie ich do charakterystycznych okularów Jeffrey Dahmera nie jest zbyt pochlebiające, nie da się nie zauważyć pewnego subtelnego ironicznego humoru w sięganiu po ogromne okulary, gdy jest się pozwanym przez byłego optometrystę. Inna celebrycka profesjonalistka, jeśli chodzi o oświadczenia na sali sądowej? Kiedy Winona Ryder w 2002 roku stanęła przed sądem w Los Angeles za kradzież w sklepie, miała na sobie dziewczęcą sukienkę z kołnierzem marki Marc Jacobs – a o kradzież m.in. jego ubrań ją oskarżono.

 

Jak stworzyć garderobę w stylu „jestem niewinna” według Gwyneth Paltrow (Fot. Getty Images)

Pamiętaj o ekologii

Niezależnie od tego, czy chodzi o oskarżenie o napaść w klubie ze striptizem (Cardi B, 2018 rok), czy jazdę pod wpływem (Lindsay Lohan, 2002 tok), nie jest to najlepszy PR dla gwiazd, gdy trafiają na rozprawę. Na szczęście Paltrow uniknęła dodatkowej ekologicznej wpadki, pijąc z butelek wykonanych ze szkła zamiast plastiku. W końcu aktorka jest znana z opowiadania się za życiem emocjonalnym wody, a nikt nie chce być dodatkowo oskarżony o pobłażanie plastikowi jednorazowego użytku.

Paltrow i prawniczka powoda Kristin Van Orman dyskutują o zaletach jej postury. (Fot. Getty Images)

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Na Twitterze zachwycano się rozmową Paltrow z prawniczką powoda Kristin Van Orman, która wypytywała aktorkę o jej przyjaźń z gwiazdą muzyki Taylor Swift. Równie osobliwy moment? Van Orman (w chabrowoniebieskim garniturze, który kłóci się z oszczędną paletą Paltrow) wyrażająca swoją zazdrość o stosunkowo posągową sylwetkę mierzącej 178 cm Paltrow. Prawdopodobnie prawniczka jest też potajemnie zafascynowana faktem, że kilka luksusowych dzianin, które Paltrow miała na sobie w sądzie, pochodzi z jej własnej marki, G. Label By Goop.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Laura Hawkins
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Garderoba w stylu „jestem niewinna” według Gwyneth Paltrow
Proszę czekać..
Zamknij