Znaleziono 0 artykułów
21.07.2023

Baleriny na obcasie już stały się wiralem. Czy chętnie będziemy je nosić jesienią?

21.07.2023
Jacquemus wiosna-lato 2024 / Fot. Acielle/ Style du Monde

W tym sezonie marki poddają tradycyjne balerinki modowym eksperymentom. Wiralowe projekty stworzyły Miu Miu i Jacquemus. Czy chętnie będziemy je nosić jesienią?

Chodzenie w balerinach na obcasie do biura (czy w inne miejsca) nie jest już żadnym novum. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach, w których akurat ten model obuwia zyskał na popularności. Nie da się ukryć: lubimy wygodę, a baleriny na obcasie o rozsądnej wysokości, czyli na średnim lub klinowym obcasie, oferują wiele stylizacyjnych możliwości. Jakimi kryteriami kierujemy się przy ich wyborze? Stawiamy na satynę i „słodkie” kolory, jak pudrowy róż.

Fot. Phil Oh

W tym sezonie marka Miu Miu postanowiła poddać zwykłe baletki eksperymentom, tworząc idealną hybrydę między butami na płaskim obcasie a ulubionym obuwiem Carrie Bradshaw: szpilkami.

Fot. Phil Oh

Po tym ryzykownym ruchu włoskiego domu mody, który szybko stał się wiralem, zwłaszcza w modzie ulicznej, własną wersję balerin na szpilkach zdecydował się wprowadzić Jacquemus, prezentując podobny model podczas swojego ostatniego pokazu mody, który odbył się w Wersalu. Zainspirowany Marią Antoniną i Lady Di – dwiema historycznymi ikonami stylu, francuski projektant postawił na koncept pełen fantazji, wywracając do góry nogami dworską estetykę. Każdy z pokazowych looków uzupełnił kontrowersyjnym obuwiem.

Jacquemus wiosna-lato 2024 / Fot. Acielle/ Style du Monde

Baleriny na obcasie już pokochała ulica. Czy chętnie będziemy nosić je jesienią?

Zainspirowane tradycyjnymi balerinami buty z kokardą z przodu i elastycznym paskiem z logo marki, który przecina stopę, są jednym z najciekawszych elementów garderoby zaproponowanych w sezonie wiosenno-letnim. Dzięki streetstyle'owi mogliśmy za to zobaczyć najbardziej ekstremalne pomysły na ich łączenie z innymi elementami garderoby – od minispódniczek po wszystko, co transparentne. Prawda jest jednak taka, że można je łączyć także z eleganckimi ubraniami, które nosimy na co dzień w biurze: od garniturów po romantyczne sukienki lub dżinsy. I jedno jest pewne: można je kochać albo nienawidzić. Żadnych uczuć pomiędzy.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.es

Tatiana Ojea
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Baleriny na obcasie już stały się wiralem. Czy chętnie będziemy je nosić jesienią?
Proszę czekać..
Zamknij