Znaleziono 0 artykułów
14.01.2024

Kozaki i botki na kaczuszce to najbardziej pożądane buty sezonu. Są stylowe, a przy tym wygodne

14.01.2024
(Fot. Getty Images)

Od lat 90., kiedy jednocześnie były w trendach, ale i budziły mieszane uczucia, buty na niskim obcasie kitten heels przeszły długą drogę. Modowe wątpliwości zostawiły daleko w tyle, tzn. w tamtej dekadzie, i dziś kozaki na kaczuszce śmiało wysunęły się na pozycję lidera w rankingu najbardziej pożądanych butów sezonu. A na horyzoncie nie widać innego modelu, który mógłby im zagrozić.

Każdej zimy dominuje jeden wyjątkowy model butów. W tym sezonie pierwsze miejsce na modowym podium należy do kozaków na kaczuszce. Obuwie utrzymane w duchu trendu quiet luxury, który hołduje minimalistycznej modzie lat 90., powróciło szturmem do naszych szaf i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało ustąpić miejsca innemu modelowi.

(Fot. Getty Images)

Buty na kaczuszce to najmodniejszy trend sezonu

W kolekcjach na jesień i zimę 2023-2024 projektanci proponują sporo biurowych sylwetek, które świetnie współgrają z butami na obcasie. Powrót do kitten heels w szczególności zauważyć mogliśmy na wybiegach Ganni, Coperni i The Row, uwielbianej przez gwiazdy marki sióstr Olsen.

Kozaki na kaczuszce nie tylko prezentują się fenomenalnie, lecz także są niezwykle komfortowe w noszeniu. Obuwie, które dominowało na ulicach w latach 90., w tym sezonie stało się jednogłośnym wyborem hollywoodzkich gwiazd. Botki kitten heels stanowią bowiem niezwykle szykowny akcent każdej stylizacji. Zarówno modele vintage, jak i z nowych kolekcji to must have dla każdej miłośniczki mody. Jak więc je stylizować? Oto kilka inspiracji od Kendall Jenner, Emily Ratajkowski, Hailey Bieber, Rosie Huntington-Whiteley, Gigi Hadid, Camille Charrière i Claire Rose Cliteur.

Najlepsze stylizacje gwiazd z kozakami na obcasie kitten heels w roli głównej

Kendall Jenner w butach na kaczuszce od The Row

(Fot. Getty Images)

Emily Ratajkowski w nowoczesnych botkach kitten heels marki Ganni

Hailey Bieber w kozakach na obcasie kitten heels i ze spiczastym czubkiem marki Coperni

Gigi Hadid w botkach na kaczuszce od Totême

Rosie Huntington-Whiteley w kozakach na kaczuszce marki Khaite

Claire Rose Cliteur w butach na kaczuszce i ze spiczastym czubkiem marki Aeyde

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr

Jessica Scemama
Proszę czekać..
Zamknij