Znaleziono 0 artykułów
18.05.2023

Manikiur w stylu mermaidcore

18.05.2023
(Fot. Getty Images)

Od kropli wody na paznokciach przez płytkę w kształcie muszli po opalizujące wykończenie mieniące się jak syreni ogon. Przedstawiamy pięć najciekawszych inspiracji, które pomogą stworzyć manikiur godny nie tylko „Małej Syrenki”.

Świat mody i filmu już dawno poddał się trendowi mermaidcore, w którym estetyka syrenki manifestuje się w teksturach, kolorach i wet looku. Uroda była kolejną kategorią, która nie oparła się jego mocy – mokre stylizacje były prezentowane na wybiegach marki Collina Strada, a połyskujące łuski namalowane na karku modelek u Dion Lee i Diesela. W związku z pandemią i powrotem do fantazji i eskapizmu moc syreniego spojrzenia powróciła na pierwszy plan wraz z makijażem syrenich oczu na TikToku. Jego uwodzicielski urok pozwala wydobyć pierwotną kobiecość na pierwszy plan. Teraz, u wrót lata, przyszła kolej na paznokcie, które odzwierciedlają wakacyjną energię i odkrywają na nowo opalizujące i błyszczące odcienie, które przypominają promienie odbijające się na morskich falach, a także zdobienia przywodzące na myśl muszle na skałach, dzięki którym dłonie wyglądają jak u królowej morskiego dna.

Paznokcie syrenki z perłowym lakierem

Odpowiednie wykończenie paznokci jest najważniejsze. Ważne, by były błyszczące, odblaskowe, z perłowym połyskiem. Niezależnie od tego, czy jest to lakier z drobnym brokatem, który zamienia paznokieć w muszlę ostrygi przymocowaną do skały, czy neutralny lakier rozświetlony topem z błyszczącym wykończeniem, nigdy nie zapominaj o mokrym efekcie. Podobne wybrała Jennifer Lopez na premierę filmu „Air” w reżyserii jej partnera Bena Afflecka.

Krople wody na paznokciach

Nieco nietypowy, ale niezwykle ciekawy manikiur to taki, który odtwarza krople wody morskiej na paznokciach. Nakładając przezroczysty żel za pomocą aplikatora, można uzyskać odświeżający manikiur, taki jak ten wykonany przez @flossy_nails. Nakładając podwójną warstwę, stworzy się grubość, która będzie naśladować szorstkość skorup muszli w bardzo organiczny sposób, który jest wierny morskiej naturze, tak jak robi to @kkoht_nails z Los Angeles.

Zdobienia przywołujące na myśl morskie dno

Nie ma prostszego sposobu na odtworzenie morskiej estetyki na paznokciach niż za pomocą delikatnych ozdobników: muszelek, pereł, błyszczących zawieszek, a nawet kamyków. Tego typu manikiur należy wykonywać z ostrożnością, zachowanie odpowiedniej dozy minimalizmu gwarantuje najlepszy efekt. Dla tych, którzy wolą prostotę, wystarczą pędzelek i kolorowe lakiery do paznokci, by narysować odręcznie rozgwiazdy, ślimaki morskie lub ogony syren. Nakładanie brokatowych drobinek o różnej wielkości na podstawę ozdób sprawia, że wszystko staje się bardziej trójwymiarowe. Efekt morskiego dna gotowy.

Końcówki skapane w słonej wodzie

Paznokcie w letnim stylu nie zawsze sprawdzają się w bardziej formalnych sytuacjach, ale ze stylizacjami o subtelnym i delikatnym wyglądzie nie będzie problemu. Utrzymany w estetyce clean girl letni błyszczący francuski manikiur przywołuje efekt zanurzania końcówek palców w morskiej wodzie. To styl, który optycznie wydłuża dłonie i jest szczególnie polecany klientkom salonów, które preferują żel i uwielbiają klasyczny migdałowy kształt płytki. Jest też bardzo łatwy do odtworzenia samodzielnie w domu.

Paznokcie w kształcie muszli

W dzisiejszych czasach niewiele jest rzeczy, których nie można zrobić za pomocą żelu. Jeśli chcesz, aby manikiur sprawiał wrażenie, jakby był naturalną częścią linii brzegowej, spróbuj ten w kształcie muszli, z dodatkiem perełki dla dopełnienia efektu.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.it.

Irene Coltrinari
Proszę czekać..
Zamknij