Znaleziono 0 artykułów
03.05.2022

Elisabeth Debicki i Emma Corin – odtwórczynie Diany na MET Gali

03.05.2022
Emma Corrin (Fot. Getty Images)

Diana, pojawiła się na MET Gali tylko raz, w 1996 roku, w sukni Diora o koronkowym wykończeniu i królewskim naszyjniku z perłami i szafirem. Jak w 2022 na czerwonym dywanie wyglądały aktorki, które odgrywały księżną Walii w serialu Netfliksa „The Crown”?

Diana, księżna Walii pojawiła się na MET Gali tylko raz – w 1996 roku, tym samym, w którym jej rozwód z księciem Karolem zdominował nagłówki gazet na całym świecie. Na tę okazję, która miała uczcić dorobek Christiana Diora, Diana zleciła Johnowi Galliano przerobienie granatowej sukni z jego pierwszej kolekcji dla francuskiego domu mody. Prowokacyjne (przynajmniej jak na królewskie standardy) koronkowe wykończenie sukni oznaczało zmianę w podejściu Diany do mody po tym, jak została pozbawiona tytułu królewskiego. Jednak jej siedmiopasmowy naszyjnik z pereł z 70-karatowym szafirem przypominał wszystkim, że nadal posiada szkatułkę z biżuterią przyszłej królowej.

Lady Diana na MET Gali w 1996 roku (Fot. Getty Images)

Elizabeth Debicki, która zagra Królową ludzkich serc w kolejnej części serialu „The Crown” na Netfliksie, na swój pierwszy występ na Met Gali również wybrała kreację od Diora. Australijska gwiazda również miała na sobie koronkową suknię, jednak dużo bardziej stonowaną niż Diana, a jej włosy zdobiła delikatna złota opaska.

Elizabeth Debicki w sukni Diora (Fot. Getty Images)

Z kolei Emma Corrin, która w 2021 roku zdobyła Złoty Glob za rolę młodej Diany w czwartym sezonie tego samego serialu, w swoich kreacjach na czerwonym dywanie stawia na ekstrawagancje (np. suknię Loewe, którą wybrała na rozdanie nagród Oliviera w Londynie, z dwoma strategicznie umieszczonymi nadmuchanymi balonami). Podczas swojego drugiego występu na MET Gali, 26-latka współpracowała z Miu Miu, aby stworzyć stylizację, która będzie hołdem dla Evandera Berry'ego Walla, nazywanego w latach 80. XIX wieku „Królem mężczyzn". – Fajnie było pobawić się płynnością płciową i zrobić coś nieoczekiwanego – powiedział „Vogue'owi” stylista Corrin, Harry Lambert. – MET Gala to jedyny moment, kiedy można zaszaleć i dobrze się bawić. Wybór bezpiecznej stylizacji to stracona szansa. Coś nam mówi, że Księżna Diana by się z tym zgodziła.

Materiał w oryginale pojawił się na Vogue.co.uk.

Hayley Maitland
Proszę czekać..
Zamknij