Znaleziono 0 artykułów
02.05.2019

Kultowe momenty gali MET

Anna Konieczyńska

Bal w Costume Institute nowojorskiego MET odbywa się już od 1948 roku, ale dopiero w latach 70., dzięki Diane Vreeland, stał się najważniejszym wydarzeniem towarzyskim sezonu. Przypominamy najważniejsze chwile z chlubnej historii imprezy.

W 1948 roku dziennikarka Eleanor Lambert wpadła na pomysł, żeby organizować bal, podczas którego zbierane byłyby pieniądze na rzecz powstałego właśnie Costume Institute w nowojorskim MET. Bilet wstępu kosztował początkowo 50 dolarów. Prestiż wydarzenia wzrósł w latach 70., gdy doradczynią instytucji została Diana Vreeland. Od 1995 roku nad galą czuwa Anna Wintour, która ustala listę gości. Ich obowiązkiem jest dostosowanie się do tematu wystawy dress codem na czerwonym dywanie. W 2019 roku hasłem przewodnim był to kamp, w 2018 roku katolicyzm, w ostatnich latach także punk, chińskie inspiracje i moda Alexandra McQueena. Temat przewodni tegorocznej gali to „W Ameryce: Antologie mody”. W nocy z 2 na 3 maja rozpocznie się najważniejszy bal świata mody. Przypominamy kultowe momenty w historii gali. 

1/12Bill Blass i Diana Vreeland w 1981 roku

Diana Vreeland, była redaktor naczelna amerykańskiego „Vogue'a” pełniła od 1972 roku funkcję doradczyni Costume Institute. Aż do swojej śmierci w 1989 roku dbała o to, żeby na czerwonym dywanie przed MET pojawiały się największe gwiazdy. To ona uczyniła z gali najważniejsze wydarzenie towarzyskie Nowego Jorku. 

Proszę czekać..
Zamknij