Znaleziono 0 artykułów
15.03.2023

Za kulisami przygotowań Michelle Yeoh do gali Oscarów

15.03.2023
(Fot. Ill Gander)

Lubię zostawiać ludziom pole do domysłów – mówi Michelle Yeoh, wyjaśniając, dlaczego to eteryczny look od Diora wydawał jej się właściwym na oscarową galę. Zajrzyj za kulisy jej przygotowań do ceremonii, na której została nagrodzona statuetką dla najlepszej aktorki.

Gwiazda filmu „Wszystko wszędzie naraz” Michelle Yeoh w czasie oscarowego wieczoru 12 marca 2023 r. zapisała się w historii – została pierwszą azjatycką gwiazdą w 95-letniej historii ceremonii, która zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Dla Yeoh był to wielki finał już i tak ekscytującego sezonu nagród filmowych. Nie tylko ona zdobyła wyrazy uznania na Złotych Globach, SAG Awards oraz Oscarach, ale i sam film dostał aż siedem nagród Akademii – najwięcej od czasu „Slumdoga. Milionera z ulicy” z 2009 r., który zdobył ich osiem. – To niesamowite doświadczenie z wielu różnych powodów, a to, że kończy się na Oscarach, przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania – mówi Yeoh. – Nie chodzi tylko o moje doświadczenie, ale tej cudownej ekipy, która również zdobywa uznanie. Jesteśmy prawdziwą rodziną i bardzo się cieszę, że wszyscy wspólnie uczestniczymy w tym szaleństwie.

Wiedząc, że będzie to dla niej, jako faworytki, szczególnie wyjątkowy wieczór, Yeoh dała z siebie wszystko, przygotowując swój elegancki look na oscarowy czerwony dywan. Na początek aktorka zadbała o cerę, używając kosmetyków The Treatment Lotion, The Eye Concentrate i The Moisturizing Soft Cream La Mer. – Ich produkty pomagają mojej skórze w utrzymaniu uczucia nawilżenia i przygotowaniu jej pod makijaż – mówi Yeoh. Następnie stylistka fryzur Mara Roszak i makijażystka Sabrina Bedrani stworzyły ponadczasowy look oddający aurę odprężenia i swobody. – Chciałyśmy osiągnąć delikatne, eteryczne wrażenie, więc skupiłyśmy się na pięknej skórze – mówi Yeoh. By uzyskać wygląd w stylu „make-up no make-up”, Bedrani postawiła na wzmocnienie naturalnych rysów twarzy Yeoh. – Chciałam podkreślić jej oczy, ale tak, by nie były zbyt ciemne – mówi makijażystka. – Obramowałam je roztartym czarnym cieniem Stila i 5 Couleurs Diora w wersji Soft Cashmere. Wykończyłam look, łącząc dwa rodzaje szminek: Rouge Dior w odcieniu in 625 Mitzah i Dior Addict 526 Mallow Rose.

(Fot. Ill Gander)

Z pomocą swojego sprawdzonego stylisty Jordana Johnsona Chunga Yeoh założyła później swoją kreację na czerwony dywan, przygotowaną specjalnie na ten wieczór. Jej zaprojektowana przez Marię Grazię Chiuri suknia Dior Haute Couture została uszyta z jedwabnej organzy w kolorze kości słoniowej i cała pokryta spływającymi kaskadami piór. W porównaniu z niektórymi z wcześniejszych sukni Yeoh z tego sezonu nagród filmowych (patrz: jej kreacja Schiaparelli z rozdania nagród SAG Awards) na Oscary aktorka chciała czegoś bardziej powściągliwego. – Lubię zostawiać ludziom pole do domysłów, zaskakiwać ich, więc przygotowując ten look, dążyliśmy do „prostej elegancji” – mówi Yeoh. – Bardzo podobało mi się, jak fale piór sprawiają, że wygląda, jakbym się w niej unosiła – dodaje. Jako ostateczny akcent wybrała też diamentową biżuterię od Moussaieff: naszyjnik, kolczyki i pierścionek. – Trochę pobawiliśmy się biżuterią – wzięliśmy naszyjnik i zamieniliśmy go w ozdobę na głowę – mówi Yeoh. 

Z pewnością była to niesamowita noc dla przecierającej szlaki aktorki, która mówi, że teraz natychmiast wraca do pracy przy jeszcze większej liczbie filmów. – Obecnie jestem w trakcie kręcenia „Wicked” i świetnie się przy tym bawię – mówi Yeoh. – Oprócz tego w tym roku na Disney+ pojawi się „American Born Chinese”, w którym grają też moi wspaniali przyjaciele z „Wszystko wszędzie naraz”: Ke Huy Quan i Stephanie Hsu. A jak Yeoh zamierza świętować swoją oscarową wygraną? Mówi, że będzie „tańczyć, a potem spać!”.  

Poniżej możesz zajrzeć za kulisy emocjonujących przygotowań Yeoh do oscarowej ceremonii.

Zdjęcia zostały wykonane w Mandarin Oriental Residences

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij