Znaleziono 0 artykułów
04.05.2022

Kendall Jenner i Hailey Bieber: Boho hairmates

04.05.2022
Kendall Jenner i Hailey Bieber (Fot. Getty Images)

Zmierzwione, miękkie fale na włosach o lśniącym zdrowym połysku to nowa wersja fryzury w stylu boho na lato 2022, którą już noszą słynne modelki. Podpowiadamy, jak (bardzo prosto!) je zrobić.

Kendall Jenner i Hailey Bieber zaprezentowały letnią stylizację włosów na imprezie z okazji powstania marki tequili Jenner, 818. Przyjaciółki pozowały w niemal identycznych fryzurach: z rozpuszczonymi włosami o fakturze nieregularnych fal. Jeśli ktokolwiek potrzebuje potwierdzenia, że styl boho jest kluczem do udanej letniej stylizacji włosów, to właśnie je otrzymał.

Zaletą delikatnych fal jest to, że są naprawdę łatwe do zrobienia, zwłaszcza przy użyciu odpowiednich narzędzi. Wystarczy odpowiednia lokówka ze średniej grubości wałkiem (np. BaByliss 9000 o średnicy 25 milimetrów), by stworzyć miękkie fale, które utrzymują się na włosach.

Okręć każdą partię włosów wokół wałka, trzymając go z dala od twarzy, odczekaj kilka sekund, a następnie puść włosypoinstruował stylista Mike Desir na łamach brytyjskiego „Vogue’a”, opisując sposób na uzyskanie loków w podobnym stylu. Można je nosić zarówno w wersji upiętej, jak i rozpuszczonej, w zależności od stylizacji – można też bawić się w dodawanie detali, takich jak najntisowe warkocze jak u Kendall.

(Fot. NSTAGRAM @KENDALLJENNER)

Kluczem do zachwycającego wyglądu włosów jest ich lśniący połysk. To efekt, który można uzyskać pielęgnacją np. maską Color Wow Money Masque, która zawiera niebieski jarmuż morski, algi i kompleks hydrolizowanych protein roślinnych, które głęboko nawilżają i wygładzają łuskę włosa, nadając mu lustrzany połysk. Sprawdzi się też serum wzmacniające do włosów Oribe z linii Hair Alchemy z nasionami chia i biofermentowanymi liśćmi  bambusa, dzięki którym kosmyki stają się elastyczne i wzmocnione.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.co.uk. 

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij