Znaleziono 0 artykułów
15.12.2020

Ekologiczna kolekcja H&M na święta

15.12.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Zmienność to drugie imię mody. Ale dziś nie gonimy już ślepo za trendami. Zamiast tego oczekujemy od branży, żeby stała się lepsza. Świąteczna kolekcja H&M została uszyta zgodnie z zasadami zrównoważonej mody.

Rok 2020 rozpoczął się od wyzwania, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy, ponieważ rozprzestrzenianie się COVID-19 wpływa na cały świat, firmy i społeczeństwa. Jestem przekonana, że długoterminowa wizja, którą zawsze mieliśmy i nadal będziemy mieć na temat zrównoważonego rozwoju, odegra jeszcze bardziej kluczową rolę w stawieniu czoła tym wyzwaniom. Ważniejsze niż kiedykolwiek będzie kontynuowanie naszej podróży w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonej konsumpcji, przy jednoczesnym tworzeniu dobrobytu dzięki możliwościom zatrudnienia — mówi Anna Gedda, globalna menedżer ds. zrównoważonego rozwoju Grupy H&M.

(Fot. Materiały prasowe)

H&M nieustannie dąży do proekologicznych zmian. Marka wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu lub organiczne. W tym roku osiągnęła najwyższy spośród 250 marek wynik w czwartym raporcie Fashion Transparency Index. Ranking ocenia firmy pod względem transparentności – ile ujawniają informacji na temat swoich dostawców, polityk i praktyk w łańcuchu dostaw, jak również ich wpływu społecznego i środowiskowego. H&M znajduje się w pierwszej piątce od momentu wprowadzenia Indeksu. Marka pokazuje, że zrównoważona moda i pochodzące z recyklingu materiały to nie tylko T-shirty czy dresy. Z organicznych lub pochodzących z odzysku materiałów mogą powstać też eleganckie garnitury, zjawiskowe sukienki czy przytulne swetry. Idealne na święta w rodzinnym gronie, na elegancką sylwestrową imprezę, a nawet na czerwony dywan. Właśnie takie ubrania i akcesoria znajdziemy w świątecznej kolekcji H&M Holiday.

Kolekcja świąteczna H&M składa się z pięknych ubrań na świąteczny okres, wyprodukowanych z bardziej zrównoważonych materiałów, takich jak poliester, nylon i wełna z recyklingu oraz organiczna bawełna. H&M jest jednym z największych na świecie użytkowników poliestru z recyklingu. Taki poliester jest wytwarzany z odpadów plastikowych – butelek PET, plastikowych toreb oraz butelek po szamponach i innych kosmetykach, a także odpadów tekstylnych, takich jak stare tkaniny poliestrowe lub ścinki z produkcji. Poliester z recyklingu pomaga oczyścić naszą planetę, pozwalając wykorzystać w dobry sposób odpady ropopochodne, takie jak stare butelki PET. W kolekcji świątecznej H&M znajdziemy m.in. ciepłe kurtki i miękkie swetry, a także sukienki idealne na świąteczne spotkania w gronie najbliższych. Warto postawić też na inny materiał przyszłości – pochodzący z recyklingu poliamid. Powstaje m.in. ze starych sieci rybackich i dywanów, a także odpadów produkcyjnych. Od 2030 grupa H&M chce korzystać w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu lub innych zrównoważonych źródeł

(Fot. Materiały prasowe)

Podobne artykułyAnna KonieczyńskaW zimowej i świątecznej garderobie nie może zabraknąć ubrań z wełny. Najlepiej, aby była to wełna pochodząca z odzysku. To materiał pozyskiwany z odpadów lub ścinków powstałych podczas produkcji lub z recyklingu odzieży. Ciepłe kardigany i szaliki powstałe z wełny z recyklingu znajdziemy w świątecznej kolekcji H&M. Wybierając taką wełnę, nie tylko oszczędzamy surowce i redukujemy to, co trafia na wysypiska. Recykling oznacza również mniejsze zużycie chemikaliów i wody.

Grupa H&M jest jednym z największych użytkowników bawełny organicznej na świecie. To materiał, którego pochodzenie zawsze można prześledzić. Bawełna organiczna jest uprawiana zgodnie ze ścisłymi standardami oraz kontrolowana przez niezależny organ certyfikujący. Rośnie bez chemicznych pestycydów i nawozów oraz nie zawiera organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO). Od tego roku Grupa H&M korzysta wyłącznie z bawełny pochodzącej ze zrównoważonych źródeł. W kolekcji świątecznej H&M znajdziemy powstałe z bawełny organicznej T-shirty czy bluzy. A także eleganckie koszule dla niej i dla niego.

 

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij