Znaleziono 0 artykułów
02.12.2020

Elliot Page: Jestem osobą transpłciową

02.12.2020
Elliot Page (Fot. Rich Polk/Getty Images for IMDb)

„Nie potrafię w pełni wyrazić, jakie to niezwykłe uczucie, by wreszcie kochać siebie na tyle, by podążyć za tym, kim naprawdę jestem” – napisał na Instagramie Elliot Page, wyznając, że jest osobą transpłciową i niebinarną.

Gwiazda filmu „Juno” i serialu Netfliksa „Umbrella Academy” zdecydował się na drugi coming out w karierze. Sześć lat temu identyfikując się jako homoseksualna kobieta (od dwóch lat w związku małżeńskim z Emmą Portner), oznajmił, że jest częścią społeczności LGBTQ+. Teraz w poruszającej wiadomości do fanów na Instagramie zdecydował się na szczere wyznanie dotyczące tożsamości płciowej.

Chciałbym podzielić się z wami tym, że jestem osobą transpłciową, zaimki, których używam, to on i oni, a na imię mam Elliot” – czytamy w mediach społecznoścowych Page’a. „Czuję ogromną wdzięczność wobec tych niesamowitych ludzi, którzy wspierali mnie w tej podróży. Nie potrafię wyrazić, jakie to niezwykłe uczucie, by wreszcie kochać się na tyle, by podążyć za tym, kim naprawdę jestem”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage

Aktor podziękował innym osobom transpłciowym, dzięki którym odnalazł swoją drogę. Sam także zaoferował wsparcie i pomoc dla osób, które tego potrzebują. Poruszając kwestię nękania, nienawiści i przemocy stosowanej wobec społeczności LGBTQ+, dodał: „Widzę was, kocham was i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze”. 

Podobne artykułyNajlepsze role Elliota Page’aAleksandra Lewandowska Oświadczenie Elliota skomentował Nick Adams, dyrektor Transgender Media GLAAD: – Elliot Page dał nam fantastyczne postacie na ekranie i był otwartym orędownikiem wszystkich osób LGBTQ+. Będzie teraz inspiracją dla osób transpłciowych i niebinarnych. Wszystkie osoby transpłciowe zasługują na szansę bycia sobą i akceptacji takimi, jakimi są naprawdę. Dziś świętujemy niezwykłego Elliota Page’a – powiedział w wywiadzie dla „Variety”. „Jesteś naszym bohaterem” – napisali przedstawiciele Netfliksa na profilach platformy i serialu w mediach społecznościowych.

Aleksandra Lewandowska
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Elliot Page: Jestem osobą transpłciową
Proszę czekać..
Zamknij