Znaleziono 0 artykułów
30.04.2021

Elliot Page rozmawia z Oprą Winfrey

30.04.2021
(Fot. materiały prasowe)

W piątek 30 kwietnia platforma Apple+ wyemituje specjalny wywiad Opry Winfrey z Elliotem Page’em. Aktor opowie o drodze do samoakceptacji i walce osób transpłciowych o godność.

W grudniu ubiegłego roku gwiazdor „The Umbrella Academy” opublikował obszerny wpis w mediach społecznościowych, w którym poinformował, że jest osobą transpłciową: „Moje zaimki to on/oni, a imię Elliot”. Od tego czasu aktor jest orędownikiem i głosem młodzieży trans. Miesiąc temu na łamach „Time’a” po raz pierwszy opowiedział o swojej tożsamości płciowej oraz walce o równość: „Spodziewałem się ogromu wsparcia i miłości, ale także nienawiści i transfobii. Tak właśnie się stało”.

(Fot. materiały prasowe)

Teraz o problemach, z jakimi mierzą się osoby po uzgodnieniu płci, opowiedział w rozmowie z Oprą Winfrey, której fragment właśnie pojawił w sieci. Widząc niechęć wobec społeczności trans, a szczególnie wobec młodzieży, wiedziałem, że muszę zabrać głos – mówi. Na pytanie dziennikarki o emocje towarzyszące publikacji grudniowego wpisu, odparł: – To było dla mnie bardzo ważne, aby podzielić się doświadczeniami i uczuciami, jakie targały mną przez całe życie, bo wiem, że ten ból, z którym się borykałem dotyczy wielu ludzi.

Zapowiedzi rozmowy z Oprą towarzyszy wywiad Page z Thomasem McBee z magazynu „Vanity Fair”. Aktor przyznał w nim, że początkowo obawiał się dialogu z Winfrey, ale nie chciał przegapić szansy na wypowiedzenie się w imieniu młodzieży trans. – Narracja prowadzona przeciwko osobom LGBTQ jest przerażająca. Ludzie eskalujący tę nienawiść są winni śmierci wielu dzieci. Elliot opowiedział również o drodze, jaką przeszedł, przyznał, że o swojej tożsamości wiedział od najmłodszych lat. Wyznanie prawdy przed szerszym gronem, ale przede wszystkim przed samym sobą wyzwoliło go twórczo: – Po raz pierwszy od dawna mogę być sam, produktywny i kreatywny. Obecnie gwiazdor pracuje nad scenariuszem oraz komponuje muzykę z przyjacielem. Gdy dziennikarz zapytał Elliota, co ten powiedziałby swojemu młodszemu ja, Page odparł: – Aby był sobą w 100 proc. Aby po prostu się trzymał i szedł dalej.

Pełna rozmowa Elliotem Page’em z Oprą Winfrey ukaże 30 kwietnia na platformie Apple+.

Pola Dąbrowska
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Elliot Page rozmawia z Oprą Winfrey
Proszę czekać..
Zamknij