Znaleziono 0 artykułów
24.01.2021

Filmowy weekend z „Vogue Polska” już 30 i 31 stycznia

24.01.2021
(Ilustracja: Łukasz Aksamit)

Specjalnie dla naszych czytelników zaplanowaliśmy wyjątkowy weekend, podczas którego przybliżymy tematy związane ze światem filmu, który jest motywem przewodnim styczniowo-lutowego wydania „Vogue Polska”. Sprawdźcie, co dla was przygotowaliśmy!

SOBOTA 30 stycznia 2021 r.

Instagram „Vogue Polska” 

Rozmowa z aktorką Mają Ostaszewską
Opis: Bohaterka najnowszego wydania „Vogue Polska” w rozmowie z Anną Konieczyńską opowie o ulubionych filmach i reżyserach. Zdradzi, z kim jej się najlepiej pracuje, przybliży też kulisy pracy na planie produkcji „Śniegu już nigdy nie będzie".
Godzina: 18:00

Minikoncert Krzysztofa Zalewskiego
Opis: Wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista – Krzysztof Zalewski to jeden z najciekawszych artystów polskiej sceny muzycznej. Krótką sesję live poprzedzi rozmowa z muzykiem, który opowie m.in. o filmowych inspiracjach, a także swoich aktorskich doświadczeniach.
Godzina: 20:00

Vogue.pl

Streaming filmu „Amerykańska sielanka” (reż. Ewan McGregor), Best Film
Opis: Debiut reżyserski Ewana McGregora na podstawie książki Philipa Rotha. Seymour Swede Levov wiedzie idealne życie. Ma piękną żoną, świetną pracę i kochającą córkę. Kiedy pewnego dnia nastolatka znika bez śladu i zostaje oskarżona o udział w ataku terrorystycznym, życie głównego bohatera zmienia się w koszmar.
Godzina: 18.00-24.00

Streaming filmu „Score – muzyka filmowa” (reż. Matt Schrader), Millennium Docs Against Gravity
Opis: Co sprawia, że ścieżkę dźwiękową z danego filmu pamiętamy przez długi czas? Jak powstają największe filmowe hity muzyczne? W filmie dokumentalnym oglądamy wywiady z ponad 60 kompozytorami, dyrygentami, reżyserami, producentami, agentami i ekspertami w dziedzinie kina, którzy opowiadają o roli muzyki.

Polska premiera filmu miała miejsce na festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Tytuły prezentowane podczas minionych edycji festiwalu można oglądać na platformie vod.mdag.pl.

Godzina: 18.00-24.00

Co jeszcze czeka na was w sobotę? Na Vogue.pl zaprezentujemy listę filmów, które naszym zdaniem zasługują w tym roku na oscarową nominację. Przedstawimy sylwetki najważniejszych kostiumografów w Hollywood, mniej znane filmy sławnych reżyserów, które warto obejrzeć, oraz modelki, które wystąpiły w filmach. Wybierzemy produkcje, które mogą zainspirować wiosenną garderobę. Przyjrzymy się zapomnianym gwiazdom, a na deser zaprezentujemy trendy beauty inspirowane kultowymi filmowymi bohaterkami.

NIEDZIELA 31 stycznia 2021 r.

Instagram „Vogue Polska” 

Rozmowa z Grażyną Torbicką
Opis: Dziennikarka, autorka licznych programów telewizyjnych i reportaży o tematyce filmowej, dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Ambasadorka marki L'Oréal Paris, która w kampanii „Kobiety w roli głównej” wspólnie z ośmioma wyjątkowymi kobietami przekonuje, że dziś największą siłą jest siła kobiet. W rozmowie z Anną Tatarską opowie o roli kobiet w kinie oraz o nowym obliczu kobiecego empowermentu.
Godzina: 16:00

Rozmowa z aktorką Magdaleną Koleśnik
Opis: Na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Gdyni uznano ją za najlepszą aktorkę. Magdalena Koleśnik, odtwórczyni głównej roli w filmie Magnusa von Horna „Sweat” i bohaterka nowego wydania „Vogue Polska”, z Aleksandrą Boćkowską porozmawia m.in. o pracy na planie najnowszej produkcji, a także o zmianach zachodzących w kinie. 
Godzina: 18:00

Vogue.pl

Streaming filmu „Bestie z południowych krain” (reż. Benh Zeitlin), Gutek Film
Opis: Film, który w 2013 r. zdobył aż cztery nominacje do Oscara, w tym dla najlepszego filmu i reżysera, to fascynujące połączenie kina fantasy i baśni. Sześcioletnia Hushpuppy wraz z garstką osób ocalałych z wielkiej powodzi będzie musiała stawić czoła przerażającym prehistorycznym stworom. Czy małej dziewczynce uda się ocalić świat?
Godzina: 18.00-24.00

A to tylko ułamek tego, co dla was przygotowaliśmy! Porozmawiamy ze Stefanem Wesołowskim, kompozytorem, który przygotował ścieżkę dźwiękową do filmu „Love Express: The Disappearance of Walerian Borowczyk”. Opowiemy o najpotężniejszych kobietach w Hollywood oraz filmach, do których kostiumy stworzyli najwięksi projektanci. Z kolekcji na sezon wiosna-lato 2021 wybierzemy projekty dopasowane do bohaterek znanych filmów, a redaktor naczelny „Vogue Polska” podzieli się z czytelnikami ulubionymi soundtrackami.

Partnerem weekendu jest firma L'Oreal Paris i New Age Media.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij