Znaleziono 0 artykułów
19.11.2020

Gazeta strajkowa

19.11.2020
(Il. Dzięki uprzejmości Archiwum Protestów Publicznych)

„Przygotowaliśmy dla Was gazeto-wystawę ze zdjęciami APP i hasłami zapożyczonymi z Waszych transparentów” – napisali twórcy. PDF z gazetą-wystawą można porać za darmo w internecie.

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis z 1993 roku, który umożliwiał przerwanie ciąży w przypadku ciężkiego lub nieodwracalnego uszkodzenia płodu, jest niezgodny z ustawą zasadniczą. Decyzja, która wywołała fale protestów w całej Polsce, wciąż nie została opublikowana, a demonstracje nie ustają. 

(Il. Dzięki uprzejmości Archiwum Protestów Publicznych)

Podobne artykułyRafał Milach: Polska to moje tłoBasia CzyżewskaNa ostatnią blokadę najważniejsi fotoreporterzy w Polsce zapowiadzieli wyjątkowe przedsięwzięcie. „Przygotowaliśmy dla Was gazeto-wystawę ze zdjęciami APP i hasłami zapożyczonymi z Waszych transparentów. Bierzcie, oglądajcie, czytajcie, plakatujcie, wywieszajcie. Dokumentujcie miejsca, w których hasła i zdjęcia zostaną wykorzystane hasztagujcie #app żebyśmy mogli udostępniać na naszym kanale #APP” – czytamy na profilu Rafała Milacha na Instagramie. Gazetę strajkową w papierowej formie można było dostać na proteście, teraz  w formie PDF-a trafiła do sieci.

(Il. Dzięki uprzejmości Archiwum Protestów Publicznych)

Została zaprojektowana przez Annę Nałęcką, a za tekst odpowiada Karolina Gembara. Wewnątrz znajdziemy zdjęcia autorstwa Rafała Milacha, Agaty Kubis, Joanny Musiał, Wojtka Radwanskiego, Grzegorza Wełnickiego, Adama Lacha, Chrisa Niedenthala, Pawła Starca, Dawida Zielińskiego, Bartka Sadowskiego, Michała Adamskiego i Marcina Kruka. 

Gazetę możesz pobrać klikając na stronie Archiwum Protestów Publicznych.

Pola Dąbrowska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Gazeta strajkowa
Proszę czekać..
Zamknij