Znaleziono 0 artykułów
10.01.2019
Artykuł sponsorowany

Gdy design staje się sztuką

10.01.2019
Kolekcja Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin (Fot. materiały prasowe)

Projektant mody Maciej Zień ponownie podjął współpracę z Ceramiką Tubądzin, jednym z najlepszych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Światowa premiera kolekcji, inspirowanej marmurem, odbyła się na Międzynarodowych Targach Cersaie w Bolonii.

Maciej Zień do czołówki polskich projektantów należy od debiutu w 2000 roku,  a więc od niemal dwudziestu lat. Ceramika Tubądzin, specjalizująca się w płytkach ceramicznych najwyższej jakości, może poszczycić się tradycją doskonałości sięgającą 35 lat wstecz. Nic dziwnego, że mistrz mody i pionierska marka designerska regularnie łączą siły, by stworzyć wyjątkowe kolekcje, które sprawiają, że każde wnętrze nabiera luksusowego charakteru.

Nowa kreacja Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin (Fot. materiały prasowe)

Do tej pory Maciej Zień, który w swoich kolekcjach pokazywanych na wybiegu konsekwentnie łączy trendy ze stolic mody z uwielbianymi przez jego rodzime klientki sukniami wieczorowymi, także we współpracy z Ceramiki Tubądzin łączy tendencje ze świata z wrażliwością na potrzeby polskiego klienta. Do tej pory Zień stworzył kolekcje płytek inspirowane światowymi metropoliami. Barcelona nawiązywała do układanej misternie hiszpańskiej mozaiki, czarno-białe płytki Tokyo nawiązywały do japońskiej harmonii tradycji i nowoczesności, Paris kojarzył się oczywiście z ponadczasową elegancją. Zień sięgnął także po inspiracje eklektyczną awangardą Wielkiej Brytanii w linii London, nowoczesną prostotą Berlina i luksusowym klimatem retro rodem z Monako.

Nowa kreacja Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin (Fot. materiały prasowe)

Tym razem jednak to nie miasto, a materia była punktem wyjścia do stworzenia kreacji. Monolith to hołd złożony marmurowi. Europejska tradycja kamieniarska zainspirowała Zienia do poszukiwania nowych form wyrazu. Wnętrza, które można stworzyć dzięki jego płytkom, staną się dostojne, monumentalne i szlachetne, niczym katedry i pałace wykończone marmurem. A dzięki temu, że płyty Ceramiki Tubądzin z kolekcji Macieja Zienia po raz pierwszy dostępne będą w wielkim formacie, sięgającym 120x240 cm, możliwości aranżacji wnętrz stają się nieograniczone. Zgodnie z trendami, które można obserwować na światowych targach designu, a także na Instagramie, faktura marmuru triumfalnie powróciła do wystroju wnętrz najmodniejszych lokali, instytucji kultury i prywatnych domów.

Płytka z kolekcji Specchio Carrara (Fot. materiały prasowe) 

Do marmuru kararyjskiego, który ukochał sobie już Michał Anioł, w bezpośredni sposób nawiązuje kolekcja Specchio Carrara. W ofercie Ceramiki Tubądzin występuje w dwóch wariantach wykończeniowych – polerowanym oraz nowatorskiej wersji satynowej. Atłasowe wykończenie sprawia, że płyty stają się niezwykle delikatne. Przyjemne nie tylko dla oka, ale także w dotyku. Jasna powierzchnia przecinana przez ciemniejsze żyłki może zdobić podłogę, ściany, a nawet całe wnętrze. Płyta staje się tłem dla najmodniejszych pomysłów wnętrzarskich, bo równie dobrze pasuje do wyrafinowanej prostoty apartamentu w paryskim stylu, czy też eklektycznego połączenia skandynawskiej prostoty z klimatem retro. Płyty przypominające fakturą marmur, dzięki swojej stonowanej palecie kolorystycznej, tworzą harmonijną całość zarówno z meblami w neutralnych barwach, jak również supermodnymi detalami w nasyconych odcieniach.

Kolekcja Amber Vein (Fot. materiały prasowe)

Drugą kolekcją, która wyszła spod ręki Macieja Zienia, jest Amber Vein. Ciemne tło przecinają nitki w ciepłym odcieniu przypominającym bursztyn. W tym projekcie włoskie dziedzictwo marmuru spaja się z polską tradycją biżuteryjnej obróbki tego niezwykłego cudu morskich głębin. Połyskująca faktura podkreśla głębię barw, jednocześnie powiększając optycznie przestrzeń. Amber Vein jest więc stworzone do niewielkich mieszkań, którym właściciele chcą nadać luksusowy charakter. Ciemne, choć dzięki bursztynowym żyłkom, nigdy mroczne, przestrzenie mogą stać się kontrastem dla jasnych płytek. Dopasują się równie chętnie do wnętrza w monumentalnym, choć nowoczesnym stylu, jak również do przytulnej przestrzeni z meblami vintage.

Kolekcja Black Pulpis (Fot. materiały prasowe)

Zień zadbał także o najbardziej klasyczne płytki. Choć kolekcje Black Pulpis i Grey Pulpis również są inspirowane powierzchnią marmuru, stanowiąc bezpieczne rozwiązanie do każdego wnętrza – od postindustrialnej przestrzeni loftu po rodzinny dom blisko natury. Utrzymana w szarych barwach linia Grey Pulpis dostępna jest w dwóch wariantach wykończeniowych – polerowanym i satynowym, natomiast Black Pulpis wyłącznie w polerowanym. Jak aranżować takie płytki? Można pokryć nimi tylko jedną ścianę w danym pomieszczeniu, ozdobić nimi podłogę albo pokryć całą przestrzeń. Najlepiej będą wyglądały z prostymi formami mebli i sprzętów domowych. Chętnie łączą się z metalowymi detalami, ciemnym drewnem, a także w kontraście do dużych białych powierzchni.

Kolekcja Grey Pulpis (Fot. materiały prasowe)

Współpracując z Ceramiką Tubądzin, Maciej Zień kieruje się takimi samymi zasadami, jak przy kreacji swoich kolekcji mody. Dbałość o najwyższą jakość materiału łączy się z dążeniem do doskonałości formy. Pogoń za nowoczesnością nigdy nie przysłania projektantowi szacunku dla tradycji. Właśnie dlatego od prawie dwóch dekad z powodzeniem przyciąga najlepiej ubrane kobiety w Polsce. Wiedzą, że w jego kreacjach, dzięki misternemu wykonaniu, najpiękniejszym tkaninom i dbałości o detal, poczują się wyjątkowo. Ceramika Tubądzin, zapraszając Zienia do „ubierania” naszych wnętrz, ofiaruje to samo wrażenie wyjątkowości. A w czasach, gdy design staje się równie ważnym elementem stylu życia, jak moda, troska o wystrój wnętrza to nie tylko symbol statusu, ale przejaw świadomości, że przestrzeń, w której żyjemy, wpływa na nasz nastrój. Gdy otaczamy się pięknem, życie staje się sztuką. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij