Znaleziono 0 artykułów
30.12.2021

Historia jednego zdjęcia: Brittany Murphy i Ashton Kutcher na sylwestrze 2002 roku

30.12.2021
(Fot. Getty Images)

Aktorska para Brittany Murphy i Ashton Kutcher powitała 2003 rok na imprezie MTV New Year’s Eve Pajama Party na nowojorskim Times Square. Dostosowując się do dress code’u, Brittany Murphy założyła gorset i podomkę, a Ashton Kutcher welurowy dres.

Brittany Murphy i Ashton Kutcher poznali się na planie „Nowożeńców” wiosną 2002 roku, zaczęli randkować jesienią, a sylwestra spędzili na nowojorskim Times Square na imprezie stacji telewizyjnej MTV. Wydarzenia odbywające się w latach 1999-2015 gromadziły gwiazdy i na scenie, i na widowni. Rok 2003 powitano pod hasłem „Pajama Party”. Na tę okazję Brittany wybrała cielisty zestaw gorset i podomka w różu zdobionym błyszczącym haftem. Ashton wolał casualowy komplet – komiksowy T-shirt, koszulę z pin-up girls i welurowy dres. O tym, że dopiero co świętowano gwiazdkę, przypominała czapka Mikołaja na głowie aktora. Młodzi zakochani poprowadzili sylwestrową galę razem z Carsonem Dalym z programu „Total Request Live”, a dla setek tysięcy fanów zagrali Foo Fighters, Avril Lavigne, Busta Rhymes i Good Charlotte.

Times Square – taki nowojorski plac Defilad – do dziś pozostaje sylwestrowym epicentrum Stanów Zjednoczonych. Co roku od połowy lat 90. XX wieku Amerykanie z niecierpliwością oczekują ball drop, czyli opadnięcia kuli zamocowanej na dachu budynku One Times Square. Do dźwięków „Imagine” Johna Lennona w wykonaniu gościa wieczoru kula zbliża się do ziemi w ostatnich minutach grudnia, by zaznaczyć koniec mijającego roku. Wraz z początkiem nowego nad placem wybuchają fajerwerki, a zgromadzony tłum śpiewa pierwsze wersy piosenek „Auld Lang Syne” Guya Lombardo, „New York, New York” Franka Sinatry, „America the Beautiful” Raya Charlesa, „What a Wonderful World” Louisa Armstronga i „Somewhere Over the Rainbow/ What a Wonderful World” Israela Kamakawiwo’ole.

Tę tradycję odtworzono w komedii romantycznej „Sylwester w Nowym Jorku” z 2011 roku, w której jedną z głównych ról zagrał Ashton Kutcher. Dziewięć lat wcześniej, gdy z ówczesną dziewczyną chałturzył w sylwestra, zdobywał popularność dzięki sitcomowi „Różowe lata 70.”, w którym grał z obecną żoną Milą Kunis. Rok 2002 należał jednak w jego życiu do Brittany Murphy. Zaczęło się od przyjaźni na planie komedii romantycznej. – Właściwie to nie wiem, czy jesteśmy parą. Po prostu lubimy spędzać wspólnie czas – mówił w wywiadzie na początku 2003 roku. – Zachowują się jak bohaterowie filmu – trzymają się za ręce, wygłupiają, chichoczą – rozwiała wątpliwości mama Ashtona, Diane Portwood na łamach „People”.

Zaproszono ich do poprowadzenia sylwestra, bo obydwoje – Ashton i Brittany – potrafili się dobrze bawić i uwielbiali płatać innym figle. Kutcher ten talent przekuł w sukces – od 2003 roku MTV emitowało jego program „Punk’d”, w którym robił psikusy sławnym kolegom i koleżankom. Choć zasłynął z żartów, Ashton był przez Brittany nazywany przede wszystkim „dobrym człowiekiem”. – Jest jak Forrest Gump. Niesamowity – mówiła w wywiadzie, a on odpowiadał: – Brittany to jedna z najczulszych istot na świecie. I najbardziej radosna. Na każdej imprezie jest pierwsza na parkiecie.

Rozstali się po pół roku randkowania, wiosną 2003 roku. Niedługo później Kutchera zaczęto widywać u boku Demi Moore. Murphy skomentowała romans w „Late Show with David Letterman”: – Widocznie dla niego wiek nie ma znaczenia. A dla niej rozmiar. Potem zrobiło jej się głupio, bo na łamach „New York Timesa” zapewniała, że tylko żartowała, a Ashton na pewno zrozumiał jej intencje. Po zerwaniu Kutcher i Murphy nie zostali przyjaciółmi. On po małżeństwie z Moore zakochał się w Mili Kunis, ona w 2007 roku wyszła za mąż za Simona Monjacka. 

Brittany Murphy zmarła w 2009 roku. Kutcher napisał wtedy na Twitterze: „Świat stracił promyk słońca”. Platforma HBO Max pracuje nad dokumentem o jej tajemniczej śmierci.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij