Znaleziono 0 artykułów
22.08.2019

Historyczna decyzja Harry’ego i Meghan

22.08.2019
(Fot. Ben Birchall - WPA Pool/Getty Images)

Książę i księżna Sussex jako pierwsza para na brytyjskim dworze najwyższe stanowiska doradcze obsadzili wyłącznie kobietami.

Na początku tego roku książę Harry i księżna Meghan zatrudnili Heather Wong na stanowisku asystentki swojej prywatnej sekretarz (assistant private secretary) oraz Sarę Latham jako szefową komunikacji (head of communications). Teraz do zespołu dołączyła nowa prywatna sekretarz Fiona Mcilwham. Tym samym książę i księżna Sussex stali się pierwszymi członkami rodziny królewskiej, których zespół kierowniczy składa się wyłącznie z kobiet. 

Mcilwham pracowała wcześniej jako urzędniczka w administracji Baracka Obamy. Później była najmłodszą w historii Wielkiej Brytanii ambasadorką. Od 2009 roku pełniła funkcje dyplomatyczne w Albanii, a teraz pokieruje zespołem księżnej i księcia. Wong będzie odpowiedzialna za organizację inicjatyw wokół takich zagadnień jak HIV/AIDS czy zdrowie psychiczne. Lantham, która w przeszłości doradzała Hillary Clinton, będzie nadzorować komunikację pary królewskiej.

Księżna Meghan jest znana ze swojej działalności na rzecz równouprawnienia. Jeszcze zanim dołączyła do rodziny królewskiej, była ambasadorką Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jako księżna wielokrotnie poruszała kwestie feminizmu podczas oficjalnych wystąpień. Ostatnio pracując nad wrześniowym numerem brytyjskiego „Vogue’a”, zaprosiła na okładkę 15 wyjątkowych kobiet, które, jej zdaniem, zmieniają świat na lepsze.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij