Znaleziono 0 artykułów
17.05.2023
Artykuł partnerski

Suplementacja szyta na miarę

17.05.2023
Fot. Materiały prasowe

Zdrowe ciało oraz skóra i włosy w dobrej kondycji to jedne z największych – obok czasu – dóbr luksusowych. Dlatego myśląc o odpowiednim wspomaganiu urody od wewnątrz, warto wybrać suplementy, których działanie potwierdzają liczne badania. To nie tylko przepis na lepszy wygląd, lecz także przedłużenie gabinetowej i domowej pielęgnacji w sposób holistyczny.

Medycyna estetyczna i dermatologia idą dziś w parze z medycyną regeneracyjną. To tendencja, którą widać zarówno w nowoczesnych zabiegach w gabinetach, jak i w pielęgnacji domowej. Same procedury wykonane przez lekarza czy kosmetologa nie przyniosą spektakularnych rezultatów, jeśli dieta będzie uboga w minerały i antyoksydanty, a po wyjściu z gabinetu pacjent będzie prowadzić niezdrowy tryb życia. Medilâge to suplementy dla świadomych, wymagających kobiet (i mężczyzn), które genialnie wpisują się w ten trend. Roślinne składniki suplementów Medilâge są najczystsze z dostępnych na rynku i bogate w sterole i polifenole. Zostały zamknięte w kapsułkach, aby zachowały swoją skuteczność i mogły powoli się uwalniać. Preparaty te mają perfekcyjnie dobrane do kondycji włosów, skóry i ciała składy, więc najlepsi eksperci polecają je jako przedłużenie efektów zabiegów i procedur medycznych. A przy okazji jako inwestycję w lepszą kondycję na lata. Co więcej warto o nich wiedzieć?

Fot. Materiały prasowe
Anti-Cellulite

Dłuższa młodość

Wraz z wiekiem silniej zaznacza się na skórze twarzy (jak i ciała) działanie czynników zewnętrznych: promieniowania UV, wolnych rodników tlenowych, smogu, stresu oksydacyjnego, jak również wewnętrznych, związanych z upływającym czasem i procesami, które wtedy zachodzą w organizmie – zaobserwować można spadek zawartości i jakości naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego, co rysuje się w postaci zmarszczek i utraty jędrności skóry. Sposób, by się przed tym wszystkim uchronić? Unikanie promieniowania UV, ograniczenie ekspozycji skóry na słońce, ochrona kosmetykami z SPF, aplikacja preparatów z antyoksydantami. A także – suplementacja Medilâge anti-âge.

– Substancjami neutralizującymi i zwalczającymi wolne rodniki w organizmie są antyoksydanty. Potrzebuje ich każdy z nas, w szczególności palacze, osoby narażone na długotrwały stres czy promieniowanie UV, a także pozostające na dietach z niską zawartością składników aktywnych. Mój wybór to Medilâge anti-âge – formuła, która zawiera dwa najsilniejsze antyoksydanty: astaksantynę i dysmutazę ponadtlenkową. Pozyskano je z mikroalg, a skuteczność ich działania potwierdzono w wielu badaniach – wyjaśnia dr Monika Bujanowska, lekarka internistka i lekarka medycyny estetycznej.

Fot. Materiały prasowe
Anti-âge

W formule kapsułek Medilâge anti-âge znajdują się dwa opatentowane składniki pochodzące z morskich mikroalg, które działają przeciwzmarszczkowo, uelastyczniająco i nawilżająco na skórę: AstaPure® i TetraSOD®. Neutralizują one wpływ wolnych rodników, chronią tkankę przed promieniowaniem UV i światłem niebieskim oraz zabezpieczają DNA białek i lipidów. Działanie przeciwzmarszczkowe tego preparatu to jednak nie wszystko. – Zawarta w formulacji Medilâge ani-âge astaksantyna w połączeniu z enzymatycznymi przeciwutleniaczami świetnie sprawdza się w niwelowaniu stanów zapalnych. Zalecam jej suplementację, m.in. jako wsparcie peelingów kwasowych – migdałowego, azelainowego czy ferulowego – i z użyciem retinolu – mówi dr n. med. Magdalena Łopuszyńska, specjalistka dermatolog z gabinetu Bella w Warszawie.

Jak zapewniają obie ekspertki Medilâge, to suplementacja o medycznie udowodnionym działaniu i odpowiedniej zawartości substancji aktywnych. Efektem stosowania tego preparatu co najmniej przez 90 dni jest poprawa nawilżenia i elastyczności skóry. Zawarte w suplementach Medilâge anti-âge składniki są dobre niezależnie od pory roku – chronią skórę przed smogiem i promieniowaniem UV.

Fot. Materiały prasowe

Smukłe ciało, gładka skóra

Fot. Materiały prasowe

Piękne ciało to wynik aktywnego stylu życia, czyli połączenie zbilansowanej diety z uprawianiem sportu, odpowiednią ilością odpoczynku i stosowaniem zabiegów wspomagających kondycję ciała. Wraz z upływem czasu zmniejsza się elastyczność skóry, cellulit, który jest nie tylko „niedoskonałością” estetyczną, ale od pewnego momentu także uporczywą i bolesną chorobą tkanki łącznej – staje się bardziej widoczny. Obserwuje się też wiotkość niektórych obszarów ciała lub miejscową tkankę tłuszczową (podwójny podbródek, zgrubienia na wewnętrznej stronie ud czy ramion, nad kolanami), której nawet najbardziej intensywne treningi nie są w stanie pokonać. I w tym przypadku niezbędne jest holistyczne działanie, nie tylko zewnętrzne, lecz także od środka. Dr Marta Tazbir z Kliniki Tazbir w Łodzi jest ekspertką z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Najbardziej w pielęgnacji chwali stosowanie technik łączonych. W Klinice Tazbir uzupełnieniem protokołu pięciu różnych, zróżnicowanych technologicznie zabiegów modelujących sylwetkę jest dostarczenie ciału składników pochodzenia naturalnego – wzorem światowych trendów, które obserwuje, podróżując i szkoląc się na różnych kontynentach: Medilâge anti-cellulite i Medilâge métabolisme.

– W Brazylii dzień zaczyna się od aktywności fizycznej, a ćwiczeniom, zdrowemu trybowi życia i zrównoważonej diecie poświęca się dużo uwagi. O zachowanie odpowiednich proporcji w wyglądzie zewnętrznym dba się jednak w sposób holistyczny, wspomagając naturalne zdolności organizmu zabiegami z zakresu medycyny estetycznej i suplementacją – mówi dr Tazbir.

Fot. Materiały prasowe
Anti-Cellulite

Medilâge anti-cellulite to suplement z liofilizowanym koncentratem soku z francuskiej odmiany melona kantalupa Dimpless®, który ma klinicznie udowodnioną skuteczność w niwelowaniu cellulitu. Oprócz niego w kapsułkach antycellulitowych Medilâge znajduje się także Sinetrol® Xpure C1 – wytwarzany z soku, skórki i nasion pomarańczy, grejpfrutów i guarany. Oprócz zmniejszenia widoczności cellulitu na udach, brzuchu i pośladkach skutkiem stosowania tego suplementu jest także utrata centymetrów w obwodach talii czy bioder. Natomiast w Medilâge métabolisme wspomniany już Sinetrol® Xpure C1 połączono z jodem, chromem i selenem. To kapsułki, które przestawiają metabolizm na pozyskiwanie energii ze zgromadzonej tkanki tłuszczowej. W efekcie ich stosowania zmniejsza się objętość komórek tłuszczowych, czego skutkiem jest smuklejsza sylwetka.

Włosy pełne objętości

O tym, że na stan włosów ogromny wpływ ma nie tylko dieta, lecz także infekcje, można było się przekonać w okresie pandemii. Skutkiem ubocznym wirusów i przechodzenia chorób z towarzyszącą podwyższoną temperaturą ciała jest spadek objętości kosmyków, a nawet przerzedzenie włosów. Co robić, żeby nie dopuścić do ich utraty? Pomocne są wizyta u dermatologa lub trychologa i mądra pielęgnacja.

Fot. Materiały prasowe
Cheveux Femme

– Nic nie zastąpi codziennej pielęgnacji i odpowiedniej suplementacji wewnętrznej. Żyjemy w pośpiechu, zmagamy się z przewlekłym stresem, odżywiamy się nieregularnie. Warto więc pomagać sobie sprawdzonymi preparatami. Sama stosuję i polecam moim pacjentom suplementy Medilâge – produkty medyczne, których skuteczność poparta jest badaniami klinicznymi. Jest to metoda wspierająca urodę od wewnątrz, stanowiąca codzienne uzupełnienie zabiegów przeprowadzanych w Instytucie Sim-Med. Działanie preparatów Medilâge jest oparte na połączeniu naturalnych wyselekcjonowanych składników. Medilâge cheveux femme i homme przeciwdziałają wypadaniu włosów – mówi dr n. med. Ana Kucharski-Alekseenko, specjalistka dermatolog i lekarz medycyny estetycznej.

Dlaczego kobiety i mężczyźni powinni wybierać różne zestawy suplementów diety wspomagających gęstość włosów? Ponieważ przyczyny ich wypadania mają różne podłoże, często skorelowane z płcią (u mężczyzn najczęściej jest ono hormonalne). Medilâge cheveux femme zawiera ekstrakt z pędów grochu zwyczajnego AnaGain™Nu, który w ciągu miesiąca redukuje wypadanie włosów o 33,9 proc., a także Keranat™, który jest ekstraktem z nasion prosa (wg badań 91 proc. uczestników potwierdziło zmniejszenie wypadania włosów po jego stosowaniu o 50 proc.). Oprócz nich w składzie kapsułek jest wzmacniająca włosy krzemionka z pędów bambusa.

Natomiast w preparacie Medilâge cheveux hommes gwiazdą formuły jest PhytoPin®, czyli składnik uzyskany z pnia drzewa sosnowego z lasu Landes. Jak działa? Hamuje aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy, który jest związany z łysieniem androgenowym (przyczyna przerzedzenia, a nawet utraty włosów u mężczyzn). Substancja ta przyspiesza również cykl wzrostu włosów. W preparacie znajduje się także krzemionka z ekstraktu z pędów bambusowych i Keranat™.

Fot. Materiały prasowe
Cheveux Homme

Który z suplementów Medilâge wybrać? Jak podpowiadają ekspertki, podobnie jak zabiegi medyczne warto dobór preparatów pielęgnacyjnych skonsultować z ekspertem, który pomoże dopasować go do najbardziej aktualnych potrzeb skóry, ciała lub włosów.

Maria Kowalczyk / nostressbeauty
  1. Uroda
  2. Zdrowie
  3. Suplementacja szyta na miarę
Proszę czekać..
Zamknij