Znaleziono 0 artykułów
22.12.2023

Horoskop miesięczny dla Koziorożca, beneficjenta nadchodzących przemian

22.12.2023
Il. Tomasz Opaliński

Drogi Koziorożcu, ze szczerego serca radzę ci wysłuchać moich słów. W przeciwnym wypadku możesz przeoczyć epokową szansę na wejście do strefy VIP. Wrota społecznego awansu będą stać otworem jeszcze długo, ale któż nie chciałby zrobić wejścia jak Bianca Jagger na grzbiecie białego konia w roku 1977?

Koziorożec: Ten znak zodiaku świętuje urodziny na przełomie grudnia i stycznia

Zanim przedstawię ci strategię działania, muszę poruszyć fundamentalną sprawę – to twój urodzinowy miesiąc. Niezależnie od dokładnej daty przyjścia na świat, masz prawo i obowiązek być przez cztery tygodnie głównym bohaterem twojego autorskiego filmu. Nie zapomnij też złożyć sobie w moim imieniu życzeń. Wszystkiego lśniącego, Koziorożcu!

Każdy początek nowego cyklu słonecznego niesie za sobą zmiany – tym razem jednak spodziewać się musisz zmian totalnych. Horoskopy z ostatnich lat przepowiadały zmiany, które teraz nadejdą. Pluton po 15 latach pobytu opuści bowiem twój znak na przeszło dwa wieki, przenosząc ciężar gatunkowy z tematu „ja” na zagadnienie własności. Do 20 stycznia powinieneś mieć za sobą formowanie wizerunku i szalone wycieczki w głąb siebie. Jesteś gotowy na kolejny rozdział – nadchodzące tygodnie mają za zadanie przygotować cię do tej rewolucji, a szczęśliwym trafem wszechświat jest po twojej stronie.

Koziorożec na początku 2024 roku snuje plany na przyszłość

Trwająca do 1 stycznia retrogradacja Merkurego spowalnia bieg rzeczy i wchodzi w synergię z przebywającym w sektorze tajemnic i samotności Marsem, planetą impulsywnego działania. Odpowiadający za przepływ informacji Merkury, poza generowaniem błędów i potknięć, będzie zachęcał cię do intelektualnej kreatywności. Z powagą podejdź do analizy swoich osiągnięć i do wszystkich spraw, które są w fazie planu. Być może od jakiegoś już czasu pracujesz w sekrecie nad ważnym projektem lub masz powody, by żywić nadzieję na realizację jakiegoś wspaniałego przedsięwzięcia. Daj sobie chwilę, żeby cyzelować wizję i nie pozwól nikomu wtykać w nią nosa. Przedwczesne ujawnienie marzeń bywa tragiczne w skutkach, a niebawem i tak nadejdzie możliwość, by stały się ciałem.

Jeszcze w grudniu Koziorożec może spodziewać się bujnego życia towarzyskiego

Wenus, patronka wszystkiego, co piękne, drogie i wesołe, aż do 30 grudnia wspierać cię będzie na gruncie towarzyskim. Przechodząc przez sektor zabawy i spełnionych marzeń, w aliansie z niosącym szczęście Jowiszem w przyjaznym ci znaku Byka, daje nadzieję na rozkosznie spędzony sezon świąteczny. Pełnia wydarzająca się 27 grudnia położy dodatkowy akcent na relacje międzyludzkie, szczególnie te poważne. Jeśli nie zaręczyny, to wyśmienite prezenty. Jeśli nie prezenty, to owocne bankiety. Być może dzieci wyjątkowo urocze, ogień w związku podsycony lub śledzik w pracy godny zapamiętania?! Wachlarz możliwości jest szeroki. Do końca miesiąca pozwól światu kręcić się naokoło ciebie. Lśnij, zbieraj uwagę i ładuj nią kreatywne baterie.

Na charakter zodiakalnego Koziorożca wpływają teraz Mars, Merkury i Pluton

4 stycznia Mars przejdzie do Koziorożca, dzięki czemu poczujesz rosnącą pewność własnych możliwości, z większą swadą zaczniesz podążać za pragnieniami, a przede wszystkim zaczniesz przejmować kontrolę nad przebiegiem zdarzeń. Poczekaj jednak z realizacją planów do 11 stycznia, kiedy nów w Koziorożcu wyznaczy linię demarkacyjną między czasem na przygotowania a czasem na działanie. Niebawem Merkury, wyłaniając się z cienia retrogradacji, dołączy do Marsa i Słońca w twoim sektorze autoprezentacji i siły przebicia. Rozum, energia, emocje i wewnętrzny blask złączą siły, żeby pomóc ci wcielić w życie projekty, które szykowałeś przez minione tygodnie. Ma to nie lada znaczenie, ponieważ w chwili, w której Słońce opuszczać będzie Koziorożca, stanie ramię w ramię z Plutonem, by wspólnie zagościć w sferze odpowiadającej za twoje materialne i wewnętrzne bogactwa. Słońce rozświetli ów rejon jedynie na miesiąc. Pluton, od 2008 roku goszczący w twoim znaku, odejdzie.

Na horoskop zodiakalny roczny oddziałuje Pluton

Pluton jest planetą wybijającą rytm przemiany pokoleń, jest też planetą transformacji, wstrząsów, ujawniania zarówno ukrytych zasobów, jak i brudnych sekretów. Podróżując przez futurystycznego Wodnika, pokaże nam, co znaczy science non-fiction. Jako ludzkość więc możemy spodziewać się technospołecznej rewolucji. Wszak OpenAI wypuściło najnowszą generację ChatGPT tuż przed pierwszą – chwilową – wizytą Plutona w Wodniku, co potraktować można jako przedsmak czekających nas rewelacji.

Horoskop roczny pokazuje, że Koziorożec osiągnie sukces w pracy

Dla ciebie natomiast nadchodzące dwie dekady upłyną pod szyldem kapitału. Mowa w pierwszej kolejności o pomnażaniu majątku, w drugiej o bogactwach duchowych, takich jak talenty i wewnętrzny kompas moralny. Otwiera się przed tobą perspektywa budowania dobrobytu, ale również poczucia własnej wartości, wydobywania na światło dzienne pragnień, ambicji oraz nauki ich realizacji. Pluton nie pozostawia kamienia na kamieniu – jeśli coś domaga się naprawy, przede wszystkim jednak transformuje. Jeśli zdecydujesz się z nim dogadać, może przetransformować cię z płotki w rekina biznesu.
Oto dlaczego tak istotne jest, by nie przespać swojego momentu. Pluton porusza się niesłychanie wolno, więc choć sam przeskok ze znaku do znaku ma swoją datę, jego działanie zauważalne będzie już w czasie twojego urodzinowego nowiu, zaś dzień przed styczniową i finansowo zorientowaną pełnią, 24 stycznia, do Koziorożca zawita Wenus, obdarzając cię nie tylko osobistym charme’em, lecz także nosem do interesów. Pomyśl tylko: Merkury, Mars i Wenus, cała rodzinka, wspierać cię będą w urzeczywistnianiu śmiałych planów. Pozostanie jedynie osiodłać tego białego konia i zadzwonić do Studia 54.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij