Znaleziono 0 artykułów
20.05.2024

Horoskop miesięczny dla Bliźniąt

20.05.2024
(Il. Tomasz Opaliński)

Jakie są Bliźnięta? Horoskop przedstawia Byka jako osobę pełną energii, towarzyską i otwartą. Na przełomie maja i czerwca Bliźnięta czekają same dobre niespodzianki. Sprawdź swój horoskop na najbliższe tygodnie.

Drogie Bliźnięta, przed wami miesiąc, a nawet rok mniejszych i większych przysług ze strony wszechświata. Wszystko przez wzgląd na dobroczynne działanie Jowisza. Każda jego wolta, aspekt i tranzyt przyjmowane są z ekscytacją i nadzieją. Jego poczynania da się odczuć w czasie rzeczywistym i zaobserwować w szerszej perspektywie – bądźcie więc gotowe na kolekcjonowanie wspomnień od teraz do czerwca 2025 roku. Tymczasem na krótszą metę o wasze przygody zadba druga planeta zdrowia szczęścia i pomyślności – goniąca Jowisza Wenus – oraz wasz osobisty opiekun, Merkury. Zanim przejdę do konkretów, chciałabym Bliźniętom życzyć wszystkiego najlepszego. Chciałabym też przypomnieć, że powracająca co ok. 70 lat kometa 12P/Pons-Brooks, 2 czerwca zbliży się do ziemi.

Początek tranzytu Jowisza przez twój znak może nieść ze sobą falę euforii

Wstępujesz w miesiąc urodzinowy z rozmachem zyskanym 18 maja podczas koniunkcji Jowisza ze Słońcem i Marsa z węzłem północnym. To zdarzenie promieniować będzie kilka dni do przodu, stąd moje przekonanie, że warto o nim wspomnieć, zwłaszcza w kontekście astralnych wpływów pełni w Strzelcu. Najlepszy dzień w roku, czyli 18 maja, dla niejednego skończył się rewizją życiowych dążeń i planów. Ty dostałeś szansę, by przebić się przez zasłonę pozorów i dostrzec, jakie pragnienia warte są utraty sympatii osób tkwiących w martwym punkcie. 23 maja, podczas pełni, Wenus stanie ramię w ramię z Jowiszem, oboje na wyciągnięcie ręki od Neptuna, Słońce zaś i Księżyc w uprzejmym kontakcie wzrokowym z Plutonem. Akcent padnie na twój 12 sektor zakończeń i tajemnic, siódmy sektor umów, przyjaźni czy innych poważnych związków oraz filozoficzny sektor dziewiąty. Wszystkie istotne planety będą w życzliwym do siebie położeniu, więc jeśli jakaś przykrość ma się ujawnić, zrobi to na twoją korzyść, a ty postąpisz mądrze, wyciągając z tego naukę. Wiele jednak wróży, że obejdzie się bez nieprzyjemności, a swój koniec ujrzą sprawy urzędowe. Jest jeszcze jedna możliwość. Niewykluczone, iż ton pełni ujawni sekretny romans lub pozwoli ujrzeć światło dzienne projektowi. Ponieważ ledwo pięć dni wcześniej miałeś okazję przemyśleć co nieco swoje priorytety, mniemam, że nie przysporzy ci to ambarasu, a kilka godzin później Wenus przejdzie do Bliźniąt, obdarowując cię całym swoim blaskiem. Sam więc rozumiesz, że nie mam prawa obawiać się niekorzystnego obrotu spraw, raczej, że krople deszczu wyparują, nim dotkną chodnika.

26 maja w ślad za Wenus podąży Jowisz, witając do twojego znaku na cały rok. Jowisz, zwłaszcza w tak dobrym towarzystwie jak to czerwcowe, wyolbrzymia wszystko, czego dotknie, toteż początek jego tranzytu może nieść ze sobą falę euforii, przerostu poczucia własnej wartości (pozwól sobie od czasu do czasu) i świetlisty optymizm graniczący z wiarą w cuda. Wyjaskrawi też twoje zalety i poszerzy zasięg twoich działań, dopóki więc orbituje w zasięgu Wenus, Słońca i Merkurego, dopóty przyjmuj śmiało rzucane ci wyzwania. Apogeum działalności tej grupy wsparcia wypadnie między 3 a 17 czerwca, zarezerwuj ten czas na śmiałość i czerpanie korzyści pełnymi garściami.

(Fot. Getty Images)

Urodzinowy nów w Bliźniętach pomoże zaplanować przyszłość

Wenus składa wizytę w każdym ze znaków raz do roku tak, by wszyscy mieli szansę zalśnić, poczuć się pięknie, docenić urodę życia i dostać wsparcie w pomnażaniu bogactw. Tym razem jednak ociera się o inne wspierające planety, co wcale nie jest zasadą, a w ważnych tranzytach – jak obecnie Jowisza – najistotniejsze są pierwsze jego momenty. Trudno mi wyobrazić sobie lepszy start w astrologiczny powrót Jowisza niż ten, który trafił się tobie. Jesteś piękny, popularny, ceniony, wygadany, a przez resztę roku przyciągać będziesz uwagę osób skłonnych pomóc ci w realizacji marzeń, leczeniu ciała i duszy, rozwoju intelektualnym i ogólnym rozwijaniu skrzydeł. Merkury, twój opiekun, dołączy do reszty ferajny 3 czerwca, a 4 czerwca weźmie udział w kolejnym astralnym deblu: utworzy koniunkcję z Jowiszem w tym samym momencie, gdy Wenus utworzy koniunkcję ze Słońcem, na boku pobierając wspierającą energię od Plutona. Będą to dni emocjonalnego i intelektualnego odrodzenia, a jeśli zostaną dobrze wykorzystane, echem odzywać się będą przez wiele kolejnych miesięcy, a na pewno przez kilka kolejnych dni. Możesz w tym czasie odzyskać wiarę w siebie, rozpocząć serię treningów, zabiegów upiększających lub leczniczych, wejść na ścieżkę zdrowego życia, zmienić dietę, styl, krąg towarzyski na rezonujący z twoim ewoluującym pragnieniem dobrego życia. Możesz zaznać 15 minut sławy jako gwiazda podcastów, zachwycić swoim portfolio, podpisać umowę z wydawnictwem, wygrać stypendium zagraniczne. Nie przywiązuj się do dokładnej daty. Wenus czerpać będzie ze Słońca przez cały tydzień, zaś już 6 czerwca, jakby popychając cię do działania, wydarzy się twój urodzinowy nów w Bliźniętach. Wszystko, co niewypowiedziane, niezłapane i nieuświadomione dwa dni wcześniej, może teraz zostać zaplanowane.

Bliźniaku, dzisiaj zaplanuj wyzwania zawodowe na okres między 14 a 20 czerwca

Miej na względzie, że Mars, tranzytujący przez swój ulubiony znak Barana, a twój sektor sukcesów towarzyskich i spełnienia marzeń, 9 czerwca przesunie się do Byka, gdzie zabraknie mu miejsca na rozmach. W pewnym sensie to dla ciebie dobrze. Przy tylu okazjach łatwo stracić głowę i rachubę, a osłabiony Mars w pozycji medytacyjnej zadziała jak niezbędne ograniczenie, może czasu, a może energii, dzięki któremu nie zajdzie konieczność dzielenia włosa na czworo. Przymus brania głębokiego oddechu na miejsce chwytania każdej okazji może okazać się szczególnie korzystny po 17 czerwca. Wtedy Wenus i Merkury, oko w oko, w kolejnej koniunkcji tego miesiąca, wtoczą się do twojego sektora finansów i talentów, by przygotować teren pod rozpoczynającą się 20 czerwca wizytę Słońca. Zbieraj siły witalne i intelektualne, pomysły, kontakty, kontrakty, argumenty. Kiedy kosmos zainteresuje się konstelacją Raka i początkiem lata, dla ciebie rozpocznie się czas sprawdzania, ile za piękno, talent, wdzięk i wielkie idee można dostać pieniędzy, a ile oklasków.

Jeśli to możliwe, zaplanuj wszelkie nadrabianie maili, udziały w dyskusjach, negocjacje, egzaminy każdego rodzaju, na okres między 14 a 20 czerwca, czyli między sytuacją zwaną egzotycznie „kazimi” – momentem, gdy planeta (w tym wypadku Merkury) wchodzi w samo serce Słońca, kiedy możesz doznać olśnienia lub olśnić innych, a koniunkcją Merkurego i Wenus, czyniącą cię szczególnie złotoustym.

Miesiąc zamknie Pełnia w Koziorożcu, emocjonalna i psychologicznie intensywna, a co bardziej niezwykłe, pierwsza z dwóch, jakimi uraczy nas los w tym roku. Kwadratura do Neptuna może uczynić cię bardziej podatnym na złudne obietnice, zwłaszcza te natury finansowej lub oferty szybkiej kariery, ale też pomoże ci dostrzec urodę niedosiężnych celów, tych, które są prawdziwym motorem naszych działań. Jeżeli potrafisz, jednym uchem słuchaj bajek, wierząc w nie, a drugim wątpiąc, nie stracisz nic, a zyskasz spektrum doświadczeń. Mgłą nadziei może być spowita sprawa spadkowa, rozgrywki z urzędami, ale też erotyczne niedopowiedzenie między dwojgiem ludzi. Upewnij się tylko, że wszystkie strony przystały na te same warunki.

Pola Godot
  1. Styl życia
  2. Horoskop
  3. Horoskop miesięczny dla Bliźniąt
Proszę czekać..
Zamknij