Znaleziono 0 artykułów
09.06.2021

Horoskop na czerwcowy nów

09.06.2021
(il. Tomasz Opaliński)

Nów w Bliźniętach daje nieograniczone możliwości, a w dodatku wszystko mnoży przez dwa. Na wybranych czeka więc podwójna premia w miłości. Tarocistka Klara Pik stawia układ z trzech kart dla każdego znaku zodiaku.

Baran: Korona ci z głowy nie spadnie

Karty: Cesarzowa, Sprawiedliwość, Królowa Buław

W czasie nowiu powagę zmian podkreśla częściowe zaćmienie Słońca. Majowa pełnia z zaćmieniem Księżyca była dla ciebie niezwykle wzmacniająca. Nabrałeś siły, o czym świadczy pojawiająca się w rozkładzie karta Cesarzowej. Z kolei Sprawiedliwość, mityczna postać Temidy, w jednej ręce dzierży miecz, w drugiej – wagę. Będziesz musiał podjąć trudne decyzje z pozycji autorytetu. Jeśli kierujesz zespołem, nie bądź zbyt surowy – przedyskutuj z zaufanymi osobami wszystkie za i przeciw. Waż słowa. Porzuć cisnące się na usta: „Ściąć mu głowę!”. Jak pokazuje Królowa Buław, korona ci z głowy nie spadnie. Zyskasz sporo ziemskiego sprawstwa.

Inspiracje: Odłóż na chwilę „Księcia” i wróć do „Alicji w Krainie Czarów”. 

Byk: Pieniądze to nie wszystko

Karty: Giermek Monet, Arcykapłanka, Umiarkowanie

Po intensywnej majowej pełni możesz mieć poczucie lekkiego chaosu w  finansach. Możliwe, że dopadły cię niespodziewane wydatki. Na szczęście Giermek Monet zapowiada, że uruchomi się w tobie naturalny dryg do ogarniania spraw materialnych. Nów w Bliźniętach daje przy tym szanse na znalezienie ciekawszego i bardziej intratnego zajęcia. Arcykapłanka oznacza potrzebę kontaktu z pokładami duchowości – podążysz za intuicją, będziesz medytować nad brzegiem jeziora, morza lub nawet oceanu. Umiarkowanie pokazuje, że odzyskasz równowagę, spokój oraz siły twórcze. 

Inspiracje: Wyjedź samotnie na weekend i napisz opowiadanie o tym, co się właściwie wydarzyło. 

Bliźnięta:  Let's dance!

Karty: 5 Pucharów, 3 Pucharów, Giermek Buław

Jesteś niekwestionowanym faworytem tego nowiu. Wszystko wydaje się być nowe i obiecujące! Na pewno przyda ci się zmiana scenerii, bo trochę cierpisz. Jak pokazuje 5 Pucharów, romans lub związek nie zdał egzaminu. Chciałbyś jeszcze chwilę powspominać, a może wręcz popłakać nad tym, że się skończył. Nów mówi: nic z tego. Czekają cię wyjazdy, najpewniej służbowe. Jako Bliźnięta robisz zawsze to, co lubisz. Kontakty z ludźmi, komunikacja, podróże to twoje żywioły. 3 Pucharów sygnalizuje połączenie kreatywności z zabawą. Będziesz zadawać szyku wśród wpływowych osób. Giermek Buław gwarantuje tytuł mistrza rozmów w kuluarach. 

Inspiracje: David Bowie to idealna inspiracja dla Bliźniąt. Zmieniaj wizerunek tak, jak wąż zmienia skórę. Zabłyśnij.

Rak: Home, sweet home

Karty: Mag, 6 Mieczy, 9 Pucharów

Praca, praca, praca. Tym zajmowałeś się przez ostatnie tygodnie. Karta Maga – jedna z najpotężniejszych w tarocie, rozpoczynająca Wielkie Arkana – pokazuje kumulację mocy stwarzania niezwykłych rzeczy z niczego. Takie napady twórcze zdają się nie licować z ostrożną naturą Raków. Uważaj, żeby cały ten kreatywny zgiełk nie wygenerował napiętej atmosfery. 6 Mieczy zapowiada konieczność udania się w podróż, która wygląda na zadanie specjalne. Nów oświeca twój 12. dom, co może oznaczać konieczność rozwikłania zagadki. 9 Pucharów uspokaja, że być może jesteś tylko złakniony wrażeń, bo twoje życie wśród bliskich to idylla. Nic dziwnego, to właśnie sfera, o którą dbasz najbardziej. Wracaj więc do domu.

Inspiracje: W wygodnym kontynentalnym łożu poczytaj ulubione kryminały. Nie musisz nigdzie wychodzić.

Lew: Zatrzymaj się na chwilę

Karty: 2 Buław, Głupiec, Siła

Jeśli na horyzoncie majaczy rozwiązanie problemu, to zaraz pojawia się alternatywna opcja. 2 Buław wskazuje, że dialektyka będzie ci służyć. Przyjaciółka ze studiów, na którą wpadniesz w biegu, okaże się pomocna w podjęciu decyzji. Upomnij się o większe kompetencje w pracy. Głupiec podpowiada, by nie obawiać się nawet najbardziej szalonych pomysłów. Daj się ponieść, ale uważaj, by nie poniosło cię za daleko. Do 22 czerwca Merkury jest w retrogradacji, odpuść więc spontaniczny wyjazd na Zanzibar. Poczekaj też z decyzją o kupnie nowego laptopa, choćby stary już się rozpadał. Warto wstrzymać się chwilę, co podkreśla karta Siły. Widoczny na niej lew – twój  zodiakalny partner – sygnalizuje, że po chwili stagnacji czeka cię przypływ energii.

Inspiracja: Skomunikuj się ze swoim wewnętrznym zwierzęciem. Dopieść je i obserwuj, jak szykuje się do skoku.

Panna: Za krótka kołderka

Karty: 3 Mieczy, 5 Dysków, 7 Buław

Za sprawą dwóch następujących po sobie zaćmień czerwiec to jeden z najważniejszych miesięcy w roku. 3 Mieczy zwiastuje zmiany w relacjach – być może dojrzejesz do decyzji rozstania z obecnym partnerem albo w ogóle uznasz, że musisz odpocząć od romansów. Niestety przy nowiu możesz mieć wrażenie za krótkiej kołderki. Mówi o tym 5 Dysków, pouczając, by sumiennie prowadzić finanse. Ostatecznie uda ci się zbilansować budżet. Poczujesz jednocześnie, że warto zawalczyć o lepsze warunki w pracy. 7 Buław ostrzega, żebyś uważał na spory.

Inspiracje: Nie trzeba namawiać cię do robienia porządków. Połącz przyjemne z pożytecznym – stwórz album z fotografiami z lat 90. albo eksperymentuj ze zdjęciami wykonanymi lustrzanką. 

Waga: A co z drugą połową?

Karty: Kochankowie, 9 Buław, 7 Pucharów

Od miesięcy zaprząta cię poważny projekt. Jesteś na najlepszej drodze, żeby przeoczyć nów. 9 Buław doskonale opisuje twoją kondycję – czujesz się jak stary mędrzec, na którym nic nie robi już wrażenia. Nie wiem, jak to możliwe, ale karta Kochanków zdaje się sugerować, że nawet zjawiskowy seks traktujesz jako oczywistość. Pozazdrościć. Partnerowi należy się jednak docenienie. 7 Pucharów namawia, by oderwać się na chwilę od drobiazgowego planowania przejęcia kontroli nad światem, a przynajmniej zmonopolizowania swojej branży. Puść wodze fantazji, pomarz o możliwych rezultatach. Owoce ciężkiej pracy same wpadną ci w ręce wraz z kolejnym nowiem w lipcu.

Inspiracje: Poświęć więcej uwagi partnerowi. Zrób to, co potrafisz najlepiej – oczaruj go pięknem. Może piknik nocą w parku?

Skorpion: Wzloty i upadki

Karty:  4 Buław, Gwiazda, 5 Buław

Pod koniec miesiąca dopadły cię niespodziewane wydatki. 4 Buław mówi, że mogły być związane z domem. Jeśli kończysz remont, to nic dziwnego. 4 Buław mówi też o wyznaczaniu swoich granic, więc być może rozpocząłeś nową działalność, która pochłonęła cię bez reszty. Gwiazda pokazuje, że mimo perturbacji uda ci się zrealizować wszystkie zamierzenia. To karta opiekuńcza ukazująca postać Izydy, która zeszła do piekieł, ale udało jej się powrócić z krainy umarłych. Gwiazda wskazuje, że sytuację uratuje niespodziewany przypływ gotówki. To może być spadek albo prowizja od sprzedaży, o której już zdążyłeś zapomnieć. Ciesz się, że los ci sprzyja, tylko nie pokłóć się przy okazji o jakieś drobiazgi – 5 Buław ostrzega przed sporami narastającymi wokół zasadniczo nieistotnych spraw. 

Inspiracje: W ramach relaksu możesz obejrzeć jakiś klasyczny horror – „To”, „Ludzie-koty” albo „Draculę”. Dzięki temu w bezpiecznych warunkach skonfrontujesz się ze swoją mroczną stroną.

Strzelec: Nareszcie w siodle

Karty: 7 Monet, Słońce, Król Mieczy

Majowa pełnia w Strzelcu i nadchodzący nów w Bliźniętach mocno na ciebie działają. Pozwolą ci na dogłębną introspekcję. Groźny Król Mieczy oznajmia konieczność odcięcia się od toksycznych osób. Karta Słońca, ukazująca dziecko siedzące na koniu, obiecuje, że gdy już się od nich uwolnisz, zwolnisz przestrzeń dla samego siebie. Korzystaj ze Słońca, idź do parku, baraszkuj na trawie, flirtuj z nieznajomymi. 7 monet mówi o potrzebie troszczenia się. To, co niedawno rozpocząłeś, właśnie przynosi pierwsze efekty. Być może to pączkujące uczucia, którym powinieneś pozwolić się rozwinąć. 

Inspiracje: Może dobrym pomysłem byłaby nauka jazdy konnej? Chyba że robisz to już od lat. Jako Strzelec jesteś przecież hybrydą, więc dopiero w siodle czujesz się sobą.

Koziorożec: Sztuka dyplomacji

Karty: Świat, 8 Pucharów, 8 Buław

Jako jeden z nielicznych znaków nie odczujesz dużego wpływu nowiu. Chociaż karta Świat zdaje się sugerować, że udało ci się zakomunikować szerokiemu gronu odbiorców swoje osiągnięcia, 8 Pucharów mówi, że w okolicach nowiu możesz zobaczyć słabe strony relacji z kimś bardzo ci bliskim. Być może będziesz musiał dotrzymać towarzystwa komuś z rodziny w trakcie powrotu do zdrowia. To wyzwanie, które wymaga dojrzałości. Najważniejsza w tej sytuacji jest dobra komunikacja i o nią właśnie upomina się 8 Buław. Połącz stanowczość z troską. Ucz się od zwierząt. Jako Koziorożec jesteś przecież bardzo koci. Nie masz kota? Zaadoptuj.

Inspiracje: Może wybierz się na wystawę sztuki? Socrealizm nie wydaje się być zbyt rozrywkowy, ale „Zimna rewolucja” w Zachęcie może skłonić cię do przemyśleń o relacjach międzypokoleniowych.

Wodnik: Szczęśliwa trójka 

Karty: Królowa Mieczy, Cesarz, Kochankowie

Przez ostatnie miesiące zajmowałeś się głównie pracą i, jak pokazuje Królowa Mieczy, najpewniej naukową. Kończyłeś pisać pracę magisterską? A może doktorat? Wraz z nadejściem nowiu rozejrzysz się dookoła. Czy czegoś lub kogoś tu nie brakuje? Może twój partner po setnej próbie wyciągnięcia cię na spacer, zrezygnował i przeniósł się w bliżej niesprecyzowane rejony? Jeśli z tobą został, to naprawdę cię kocha, bo ostatnio nie poświęcałeś mu zbyt wiele uwagi. Jesteś singlem? Zapragniesz romantycznych przygód. Kochankowie potwierdzają pojawienie się kogoś ekscytującego. Cesarz sugeruje, że może być to osoba od ciebie starsza, z odpowiednią życiową pozycją. Ale uwaga: Bliźnięta mogą pomnożyć twoje szczęście przez dwa. Czyżby trójkąt?

Inspiracje: By wprawić się w romantyczny nastrój, poczuj klimat Riwiery Francuskiej. Oglądaj filmy reżyserów francuskiej Nowej Fali. „Paulina na plaży” Erica Rohmera czy „Amerykańska noc” Françoisa Truffauta są dobrym punktem wyjścia do lekko snobistycznego flirtu.

Ryby: Ocean dobroci

Karty: As Mieczy, 10 Pucharów, 6 Monet

Wysoko stawiasz poprzeczkę. Zwłaszcza w pracy, na co wskazuje As Mieczy. Twoja kariera ruszy do przodu w oszałamiającym tempie. 6 Monet mówi o znacznej poprawie sytuacji finansowej – dobrobytem będziesz chciał dzielić się z najbliższymi. 10 Pucharów oznajmia chęć uprzyjemnienia życia domownikom. Być może zdecydujesz się na remont albo inwestycję w domek nad brzegiem jeziora?

Inspiracje: Możesz odwiedzić targ staroci i upolować wyjątkowe okazy do odnowionego wnętrza. Lustro z barokową ramą? Czemu nie.

 

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij