Znaleziono 0 artykułów
29.04.2022

Horoskop kwietniowy nów 2022

29.04.2022
(il. Tomasz Opaliński)

Drugi nów kwietnia i częściowe zaćmienie Słońca pomogą nam zaktualizować system wartości. Zastanówmy się, co liczy się dla nas naprawdę, by na nowo ustalić listę priorytetów. Zadanie na najbliższe dni? Stworzenie mantry, która będzie nas prowadzić ku lepszej przyszłości.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Moje

Karty: 9 Buław, Sprawiedliwość, Królowa Monet

Wiosenne zmęczenie może dawać ci się we znaki. Wszak „najokrutniejszy miesiąc to kwiecień”, jak piał T.S. Eliot. 9 Buław pokazuje, że ciężar codziennych obowiązków potrafi przysłonić sens sięgania po cokolwiek innego. Z pomocą nadchodzi Sprawiedliwość, karta kosmicznej równowagi. Im więcej serca wkładasz w zarządzanie dobrami, tym większe plony zbierzesz. Królowa Monet zdaje się potwierdzać, że odczuwany przez ciebie brak dostatku to w rzeczywistości brak energii, bo całe potrzebne ci bogactwo masz na wyciągnięcie ręki.
Zadanie: Wymyśl mantrę – żądanie przypływu mocy witalnych, które ułatwią ci czerpanie z czary życia

Byk: Ja!

Karty: Sąd Ostateczny, 4 Pucharów, 6 Pucharów

Wszystkiego najlepszego, Byku! Przypomnij sobie lata 2003-2004, kiedy ostatni raz miałeś okazję gościć w swoim znaku północny węzeł księżycowy, czyli oś przeznaczenia. Sąd Ostateczny sugeruje, że rachunek sumienia i pożegnanie z obiektami nostalgicznego kultu dadzą ci możliwość wejścia ze spokojem w nową erę, opisaną przez 4 Pucharów. Ta zazwyczaj nieco melancholijna karta dostaje tym razem energetyczny ładunek mocy z kosmosu i skupia się bardziej na samokontroli niż smutnej zadumie. 6 Pucharów, symbol przebaczenia i radosnego spotkania z szeroko rozumianym „innym”, przypomina o tym, co liczy się w życiu najbardziej – harmonijnym współżyciu z ludźmi.
Zadanie: Wymyśl mantrę, którą powtarzać będziesz sobie w chwilach społecznego niedopasowania. Niech mówi coś o równowadze ducha i miłowaniu siebie samego jak bliźniego swego.

Bliźnięta: Tajemnica 

Karty: Słońce, 5 Mieczy, 6 Mieczy

Gratulacje, wkraczasz w etap życia, kiedy nie musisz niczego przed sobą ukrywać. Słońce nie jest przyjacielem tajemnic. „Wszyscy i zawsze jesteśmy w punkcie wyjścia”, zdaje się mówić Słońce, a ty rozsądnie mu przytakujesz. 5 Mieczy wymaga myślenia poza schematami, co prowadzić może do nadużyć. Szczęśliwie, dzięki kontekstowi nadanemu przez poprzednią kartę, akcent pada na ujawnianie krętactw. 6 Mieczy to pozostawianie za sobą obciążającej przeszłości, podróż ku lepszym lądom lub lot ku wyższym wartościom. Odkryj na nowo niewinną stronę swojej duszy.
Zadanie: Skomponuj mantrę do powtarzania w myślach na okoliczność wykrycia fałszu – i w tobie, i w otoczeniu. Niech zawiera słowa opisujące skąpany w słonecznych promieniach dzień.

Rak: Wszyscy

Karty: Królowa Monet, Papieżyca, 10 Mieczy

Budowanie pozycji towarzyskiej na gruncie materialnego dostatku sprawdza się świetnie, ale tylko przez jakiś czas. Równie krótkie nogi ma staranie się o względy poprzez roztaczanie, jakże uzależniającego, nadmiaru opieki. Królowa Monet jest osobą jak nikt rozumiejącą wszystkie odcienie słowa „komfort”, czasem konieczne staje się jednak przywrócenie jej do porządku. Wszak nie samymi wygodami człowiek żyje! Papieżyca, symbol mądrości i samoświadomości, nie da o sobie zapomnieć. Szept intuicji zawdzięczać teraz będziesz niemożliwej do uciszenia Papieżycy, czyli zepchniętej na drugi plan roztropności. 10 Mieczy przypomina, że strach ma wielkie oczy. Nie rozczarowania się obawiasz, ale samej obawy przed rozczarowaniem.
Zadanie: Napisz krótką rymowankę, która służyć będzie za twoją mantrę. Stosuj ją w przypadku ulegania towarzyskim mitom. Zacznij od słowa „koleżki”.

Lew: Status

Karty: Rycerz Buław, Giermek Monet, As Monet

Masz powody do zadowolenia, Lwie! Karty twierdzą, że nadchodzi okres dobrobytu. Rycerz Buław to personifikacja gwałtownego ognia kreatywności. Jego bezkompromisowa natura wyłamuje się spod dyktatu społecznych uprzedzeń wobec wieku, klasy, życiowych doświadczeń. Giermek Monet wzmocniony Asem Monet symbolizuje nadzieję, pomysłowość i pragmatyczny spryt. Przynosi dobre wieści w sprawach, które mogą pomóc przy realizacji ambitnych planów, a nade wszystko sprawia, że nadzieja na materialne korzyści z nich płynące przestaje być płonna. Twoja pozycja jest silniejsza, niż myślisz.
Zadanie: Wymyśl dla siebie mantrę, która towarzyszyć ci będzie w chwilach zwątpienia. Musi być dumna, ale musi też być rymowana.

Panna: Horyzonty

Karty: Mag, Królowa Pucharów, 3 Monet

Każdy może podarować sobie odrobinę codziennego luksusu, jakim jest poczucie kontroli nad podejmowanymi decyzjami. Mag, karta pełnego spektrum możliwości, stawia przed tobą wybór: serce, rozum, działanie czy posiadanie? Wybieraj zgodnie z własnym widzimisię. Królowa Pucharów zapewnia emocjonalny komfort, niezbędny dla każdej dynamicznie rozwijającej się osoby, a 3 Monet włącza do twojego projektu osoby trzecie. Mając tak dogodne warunki, możesz śmiało walczyć o miłość (serce), zdawać egzaminy (rozum), ruszać w podróż (działanie) czy inicjować nowy biznes (posiadanie).
Zadanie: Wymyśl dla siebie mantrę, której brzmienie będzie dawać ci wrażenie wszechmocy. Niech składa się z maksimum trzech wyrazów, bo dłuższe hasła rozleniwiają.

Waga: Zjednoczenie

Karty:  Rydwan, 4 Monet, Rycerz Buław

Do biegu, gotowi, stop! Jesteś gotów ruszyć z kopyta, byle nie tracić impetu przy sięganiu po to, co w twoich oczach najcenniejsze. Nie tędy droga, w każdym razie nie tylko tędy. Zrównoważ swoje porywy, symbolizowane przez Rydwan i Rycerza Buław, ostrożnością 4 Monet. Paradoksalnie hamulec, jakim jest konieczność nadania struktury swoim apetytom, umożliwi ci pogoń za ich spełnieniem. Rydwan jest kartą imperatywu podążania za uczuciem – tryumfu, pożądania, gniewu. Rycerz Buław zwraca uwagę na istotę tych wysiłków. Kiedy pozwolisz sobie na chwilę przerwy, dostrzeżesz, jak dużą rolę w całej historii odgrywa pierwotna potrzeba sprawdzenia się w obliczu wyzwań. Cel jest tylko środkiem, a próba sił – lustrem.
Zadanie: Stwórz dla siebie mantrę, czyli kompulsywną przyśpiewkę, w której zawrzesz informację o konieczności zarówno zachowania spokoju, jak i karmienia ognia w sercu. Stosuj, ilekroć brak ci któregoś z wymienionych.

Skorpion: My

Karty:  Królowa Buław, As Pucharów, 5 Pucharów

Wszelkie współprace, przyjaźnie i miłostki mają szansę rozrosnąć się do nieoczekiwanych rozmiarów. Królowa Buław to radość, charyzma i odwaga w czystej postaci, As Pucharów – eksplozja uczuć, 5 Pucharów – zdrowa kotwica, przypominająca, że szczęścia można doświadczać w pełni, jedynie mierząc się z przemijaniem. Zinternalizuj postawę Królowej Buław i daj sobie przyzwolenie, by odpłynąć z falą nowych oczarowań, towarzyskich pragnień czy natchnienia. Głęboka potrzeba bliskości i wyczulona intuicja nie są zarezerwowane wyłącznie dla przyszłych, przeszłych czy teraźniejszych kochanków. Równie przydatne mogą być w pracy, wolontariacie, zabawie czy nawet nauce. Jakkolwiek by patrzeć, to po prostu inna forma poszerzania horyzontów.
Zadanie: Wymyśl dla siebie mantrę – dwa słowa do powtarzania w myślach, gdy trzeba wprawić się w nieustraszony, ale i czuły stan ducha.

Strzelec: Codzienność

Karty: Diabeł, Kochankowie, Cesarzowa

Miało być skromnie, a wyszło jak zawsze. To, co innym przysparza powszedniego znoju, dla ciebie jest bramą transcendencji. Diabeł, jako karta opisująca twoje codzienne zmagania, zwraca uwagę na dynamikę między samostanowieniem a zewnętrzną kontrolą. Kochankowie, lustrzane odbicie Diabła, traktują o oddaniu się wyższym ideałom. Cesarzowa to patronka kreatywności, piękna, płodnych sił natury. Wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że wkraczasz w nadchodzące półrocze z maksymalistycznym nastawieniem. Powodzenia, Strzelcu!
Zadanie: Wyposaż się na drogę w odpowiednią mantrę-zaklęcie, która pomoże ci nie pogubić ideałów, skoro już musisz być tak bezkompromisowy. Wymyśl krótkie, rytmiczne hasło do mruczenia pod nosem, obracające się wokół wolnej woli, wielkich ambicji i zwierzaka drzemiącego w sercu każdego z nas.

Koziorożec: Przyjemności

Karty: Królowa Pucharów, 9 Mieczy, 6 Monet

Nie ma nic stałego poza zmiennością. Obecność złowrogiej 9 Mieczy ma na celu przygotowanie cię do gwałtownej zmiany perspektywy. Może się to wiązać z falą zagubienia i zwątpienia lub przeciwnie, z odzyskaniem jasności widzenia. Królowa Pucharów i 6 Monet są kartami opieki, które uczą cię nie tylko nie tracić spokoju, ale i drygu do zabawy oraz zmysłowych przyjemności. 6 Monet zapewnia, że nawet w obliczu sztormu nie pozostaniesz bez wsparcia.
Zadanie: Ułóż dla siebie mantrę na chwile rozczarowania. Inspiruj się dziecięcymi rymowankami. Jeden wymóg – ma być śmieszna nie tylko dla ciebie.

Wodnik: Korzenie 

Karty: 10 Mieczy, Królowa Pucharów, Rycerz Monet

Wszystko, co złe, odchodzi w niepamięć. Każda przyczyna zwichrowanego poczucia bezpieczeństwa przestanie mieć niebawem jakiekolwiek znaczenie. 10 Mieczy to punkt przełomu. Nieprzyjemności charakterystyczne dla kart poprzedzających ją w talii osiągnęły już apogeum, teraz pozostaje im tylko płynąć dalej bez przeszkód. Królowa Pucharów jest personifikacją mądrej empatii, gdzie wrażliwość nie pozbawia zdolności logicznego osądu. Rycerz Monet symbolizuje wydajność, pragmatyzm i upór. Korzenie, wspomnienia, azyl to pojęcia plastyczne. Jedynym sposobem, by przejąć nad nimi kontrolę, jest zaangażowanie się w ich nieustanne przetwarzanie. Wrażliwość, rozsądek i pracowitość bez wątpienia okażą się pomocne,

Zadanie: Skomponuj kojącą mantrę, używając murmuranda jako uniwersalnego języka.

Ryby: Wiedza

Karty: Słońce, Sprawiedliwość, 3 Monet

Dojrzałeś, by poszerzyć horyzonty. Słońce bywa interpretowane jako karta formalnej nauki, ale w głębszym znaczeniu mówi o wzrastaniu wewnątrz bezpiecznych ram. Nadchodzi moment, by zdobytą wiedzę sprawdzić w świecie rzeczywistym. Sprawiedliwość to znak, że twoje myśli, słowa i zaniedbania zostały odnotowane, a starania, zaangażowanie i otwartość – docenione. 3 Monet podkreśla wagę skromności, pracy i demokratycznych wartości. Ujawnij światu ukrywane dotychczas umiejętności. W najgorszym wypadku twoje ego ulegnie lekkim zadrapaniom, w najlepszym zaś otworzy przed tobą bogactwo nowych możliwości i tuziny nowych uszu gotowych cię z uwagą wysłuchać.
Zadanie: Wymyśl dla siebie mantrę do powtarzania w myślach, kiedy tylko duma nie pozwala ci podjąć intelektualnego ryzyka. Niech zawiera przynajmniej jeden wulgaryzm.

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij