Znaleziono 0 artykułów
03.05.2022
Artykuł partnerski

Samsung Smart Monitor M8: Technologia na nowe czasy

03.05.2022
Fot. Materiały prasowe

Pandemia nieodwracalnie zmieniła rzeczywistość milionów ludzi na całym świecie, także sposób, w jaki pracujemy i w jaki odpoczywamy. Teraz to dom stał się centrum naszego życia. Na wyzwania, jakie przyniosły nowe czasy, odpowiedział Samsung. Z monitora, który dotychczas był po prostu elementem komputera, stworzył urządzenie, które może zastąpić kilka innych, a przy tym świetnie sprawdza się zarówno podczas obowiązków zawodowych, jak i nauki oraz rozrywki. Koreański producent na tyle trafnie odczytał nasze potrzeby, że globalna sprzedaż urządzeń z serii Smart Monitor, w tym modelu M8, przekroczyła już milion egzemplarzy.

Gdy wybuchła pandemia, wiele przedsiębiorstw przeszło na pracę zdalną. Była to nie tylko konieczność – potrzeba zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa. Pracownikom i ich rodzinom dawało to poczucie bezpieczeństwa w tak przecież niepewnej wtedy rzeczywistości. Z czasem jednak zaczęliśmy dostrzegać, jak nieprzygotowani jesteśmy na taką zmianę. Domownikom zaczął doskwierać brak w mieszkaniach dużych ekranów do wielogodzinnej pracy i zdalnej nauki. Zdaliśmy sobie sprawę, że smartfony, które na początku wydawały się ratować sytuację, na dłuższą metę nie są rozwiązaniem. Jednocześnie często nie mieliśmy miejsca, by w pokoju dostawiać kolejne monitory sporych rozmiarów, a czasem po prostu nie chcieliśmy, by zaburzały przestrzeń. Projektanci marki Samsung zrozumieli, że potrzebne nam są urządzenia uniwersalne, które będą spełniać kilka funkcji jednocześnie. Opracowali serię Smart Monitor – urządzenia, które są czymś więcej niż tradycyjny monitor i mogą stać się centrum pracy, rozrywki i nauki.

Smart Monitor M8: Wygląd ma znaczenie

Pierwsze, czym urzeka 32-calowy model M8, to elegancki, innowacyjny design. Minimalistyczne wzornictwo doskonale komponuje się z każdą nowoczesną przestrzenią. Niezwykle cienki, jego obudowa to zaledwie 11,4 mm, i z płaskim tyłem (tzw. flat back) zachwyca kultową, smukłą konstrukcją charakterystyczną dla produktów marki. By monitor umożliwiał znalezienie użytkownikowi idealnej pozycji w każdej sytuacji – czy to podczas pracy, czy wideokonferencji, czy seansu filmowego – wyposażono go w podstawę HAS, która pozwala nie tylko na regulację wysokości, ale i kąta przechylenia.

Fot. Materiały prasowe

Projektantom marki należy się jeszcze jedna pochwała. Model M8 jest dostępny w czterech pastelowych kolorach: ciepłej bieli, różowym, niebieskim oraz zielonym. To stylowa alternatywa dla tradycyjnej czerni, która może być przytłaczająca.

Domowe biuro z M8

Model M8 nie bez powodu należy do linii monitorów, które mają w nazwie „smart”. Wyświetlacz łączy w sobie funkcje kilku urządzeń, które odpowiadają na potrzeby popandemicznej rzeczywistości. Jedną z nich jest jak najbardziej komfortowa praca z domu.

Monitor Samsung umożliwia bezprzewodową łączność z komputerem, dzięki czemu możemy korzystać z niego z dowolnego, najwygodniejszego dla nas miejsca w pomieszczeniu, nie myśląc o tym, że ogranicza nas długość kabla. M8 to samodzielny obszar roboczy – ma zintegrowaną przeglądarkę internetową oraz dostęp do pakietu Microsoft 365, co pozwala na pracę m.in. w Wordzie lub Excelu bez komputera. Do tego wyposażono wyświetlacz w technologię adaptacyjnego obrazu, która automatycznie dostosowuje jasność i temperaturę barwową, co znacznie zwiększa komfort pracy.

Fot. Materiały prasowe

Praca zdalna wiąże się często z wideokonferencjami – i także o tym pomyśleli projektanci. Do bezproblemowego nawiązywania połączeń wideo posłuży Google Duo. Kamera SlimFit, która jest dołączona do M8, to kolejne wygodne dla użytkownika rozwiązanie. Jest bezprzewodowa i z monitorem można ją połączyć za pomocą magnesów. Co ciekawe, ma ona funkcję śledzenia twarzy i automatyczny zoom, dzięki czemu w trakcie konferencji lub streamingów na żywo, podczas których jesteśmy w ruchu, będzie za nami podążać i zawsze ustawiać nas w centrum kadru. 

Centrum rozrywki: Smart Monitor M8 to także telewizor

Samsung Smart Monitor M8 to oprócz komfortowego narzędzia do pracy również centrum rozrywki. Urządzenie ma wbudowany moduł Smart TV, dzięki któremu możemy korzystać z najpopularniejszych platform streamingowych, takich jak Netflix czy Apple TV, oraz aplikacji VoD jak YouTube. I to za jednym dotknięciem, ponieważ razem z M8 dostajemy pilot z klawiszami z wybranymi serwisami. Do tego, bez opłat abonamentowych, otrzymujemy dostęp do informacji Samsung TV Plus oraz Universal Guide, który dobierze treści z kanałów nadawczych i strumieniowych pod kątem naszych zainteresowań. 

Fot. Materiały prasowe

Co z obrazem? M8 wyświetla go w jakości Ultra HD, a większa liczba pikseli wzmacnia szczegółowość filmów i zdjęć. Szeroka gama kolorów (bilion!) daje ich lepsze odwzorowanie, a głębię oddaje technologia HDR 10+.

Na równie wysokim poziomie jest dźwięk, który aby zapewnić jak najlepszą rozrywkę, dostosowuje się do różnych sytuacji – od mowy, przez hałas otoczenia, po muzykę. A to wszystko w ramach wbudowanych głośników.

Ty tu rządzisz

To wciąż nie wszystko, co oferuje M8. Ponieważ monitor ma wbudowany moduł SmartThings, użytkownik może do niego nie tylko bezprzewodowo podłączyć wszystkie swoje urządzenia IoT, w tym włączniki światła i gniazdka, ale i nimi sterować (np. zgasić światło). Co ciekawe, funkcje te są dostępne nawet przy wyłączonym monitorze, który, nawiasem mówiąc, również można uruchomić głosem.

Samsung doskonale odczytał potrzeby zmieniającego się świata i zaproponował urządzenie, które sprawdzi się i do pracy, dodatkowo ją ułatwiając, i do zabawy – filmy i seriale w jakości Ultra HD – i do nauki oraz do zarządzania inteligentnym domem. Stworzył monitor smart na nowe czasy.

Katarzyna Nowak
Proszę czekać..
Zamknij