Znaleziono 0 artykułów
11.04.2021

Horoskop na kwietniowy nów 2021

11.04.2021
(Il. Tomasz Opaliński)

Pierwszy nów astrologicznego roku zawsze należy do Barana, nieokrzesanego dziecka zodiaku. Poddajmy się jego czarowi i wkroczmy w przyszłość z lekkością i ciekawością debiutantów.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Absolute beginner

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 6 Buław, 4 Buław, 10 Pucharów

Hip, hip, hurra! Idąc na czele swojego urodzinowego korowodu, prowadzisz przedstawicieli reszty zodiaku ku nowym horyzontom, pomagając im zapomnieć o obciążeniach minionego roku. Świętuj ten moment na tyle wystrzałowo, jak dalece pozwalają lokalne prawa, bo jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podobne okoliczności przyrody nie trafią się już nigdy. 6 Buław może reprezentować twoją prywatną celebrację – chwilę popularności, sukces lub rozpierające poczucie subiektywnego zwycięstwa. To wyraźna zachęta, by postawić się choć na chwilę w pozycji biernego odbiorcy uwielbienia i rozkoszować tym przemijającym przywilejem. 4 Buław, czyli radość we wspólnocie, figuruje jako sugestia intencji, z jaką zdmuchiwać winieneś urodzinowe świeczki. Postaw na przyjaciół, rodzinę, budowanie społeczności, której integralną częścią będziesz ty. 10 Pucharów jest tu tylko potwierdzeniem poprzednich kart. Najbliższy rok niech należy do ciebie i twojej drużyny.

Zadanie: Nawet jeśli twoje urodziny przypadają na marzec, zafunduj sobie ciastko i najbardziej ekstrawagancką świeczkę z dostępnych. Potraktuj nów jak moment swoich społecznych narodzin.

Byk: Linia najmniejszego oporu

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 9 Buław, As Monet, 9 Mieczy

Przekraczając próg markowany przez nów w Baranie, zostawiasz za sobą pęk możliwości i wynikających z nich obowiązków. 9 Buław daje okazję, by poszczycić się niezłomnością w dźwiganiu dowolnie wybranego brzemienia – w zależności od upodobań mogą to być życiowe przeszkody lub okazje, którym nie pozwalałeś przemknąć. Co za ulga, że wreszcie, bez wstydu możesz o nich zapomnieć. As Monet wyznacza nowy kierunek wymagający bezwzględnej selekcji priorytetów, a że legendy rysują cię w barwach luksusu, nie obawiaj się dawać pierwszeństwa wygodzie. 9 Mieczy stawia przed tobą ostatnie wyzwanie, jakim jest potencjalnie bolesne pożegnanie się z tym, co przedatowane lub już niemożliwe do spełnienia. Najlepiej wziąć przykład z dziecięcej ergonomii i po prostu zapomnieć, co robiło się przed chwilą, na rzecz nowego, lepszego i ciekawszego.

Zadanie: Kup nowy terminarz i zachowuj się tak, jakby poprzedniego nie było. To samo tyczy się kalendarzy i pamiętników.

Bliźnięta: Zaginione złote miasta

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Moc, 10 Monet, 6 Pucharów

Przypomnij sobie zapomnianych znajomych, w ten nów będą dla ciebie jak ukryty skarb piratów. 6 Pucharów sprzyja sięganiu w przeszłość, kończeniu sporów i ustanawianiu nowej, korzystniejszej perspektywy na minione dzieje. 10 Monet mówi o społecznym porządku, cykliczności i tradycji, jak również o tradycjach mikrospołeczności. Otwierając nowy rozdział w życiu towarzyskim, posiłkuj się zdobyczami, które spisałeś na straty, umiejętnościami i historiami z poprzednich wcieleń oraz uświadom sobie w pełni, jak szeroki jest zasięg twojego wdzięku. Moc jest gwarantem powodzenia w każdym przedsięwzięciu, mającym na celu pokonanie wewnętrznej bestii, którą w twoim przypadku może być wstyd, nieśmiałość, powątpiewanie, wszystko, co stoi na przeszkodzie w budowaniu zdrowych koleżeńskich relacji. Niech twoja dotychczasowa historia będzie twoją mapą prowadzącą do niezmierzonych bogactw.

Zadanie: Zmień wewnętrzną narrację w odniesieniu do towarzyskich dokonań. Spisz wspomnienia, pozwalając sobie na pewne poetyckie swobody tak, by dzień dzisiejszy jawił ci się dniem zwycięstwa.

Rak: Przychylne oko opatrzności

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Rydwan, Słońce, 2 Buław

W tarocie Rydwan jest kartą przypisaną twojemu znakowi zodiaku, a tym samym patronującemu ci Księżycowi. Jeśli mnie pamięć nie myli, ten wspaniały zbieg okoliczności, jakim jest wylosowanie Rydwanu akurat tobie, przytrafił się już co najmniej raz, podkreślając pełnioną przez ciebie funkcję szarej eminencji każdego lunarium. Dziś wskazuje też na wyjątkowo sprzyjające wiatry, pchające twoje życie zawodowe we właściwą stronę. Słońce we współpracy z Rydwanem zdejmuje z ciebie obowiązek świadomego planowania kolejnych kroków, zapewniając o życzliwości świata, trafności intuicyjnych spostrzeżeń i ogólnej grawitacji ciągnącej cię tam, gdzie twoje miejsce. Mając w pamięci nauki o byciu kowalem własnego losu, pozwól sobie na lekką nonszalancję, kreatywny bezwład, naiwną odwagę, eksperymentuj, próbuj i witaj zmiany z uśmiechem. 2 Buław to dobre towarzystwo. Jeśli twoje twórcze dopełnienie jeszcze nie zmaterializowało się pod postacią biznesowego partnera, rozejrzyj się uważniej. Gdzieś za rogiem czai się echo nadające sens twoim poszukiwaniom.

Zadanie: Przez najbliższe dwa tygodnie co wieczór zapalaj przed snem świeczkę w intencji nie wiadomo czego, ale pamiętając, że służyć to ma twojej karierze. Do najbliższej pełni wyklarujesz dzięki temu sporo niejasności

Lew: Na uwięzi

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 5 Buław, As Pucharów, Królowa Mieczy

Najwyższa pora podporządkować się dyktatowi serca. 5 Buław ukazuje zmagania z przeciwnikiem niewartym zachodu, a jednak absorbującym znakomitą większość twojej pamięci operacyjnej. Swój rozwój, ambicje intelektualne i szerokie horyzonty składasz w ofierze najmniejszemu z bożków, oczekując cudownej przemiany spraw błahych w ważkie. Skrócę twoje cierpienia i od razu powiem, że ona nigdy nie nastąpi. Niektóre rzeczy są tym, czym są, i niczym więcej. As Pucharów to rzeczony głos serca, powołanie, jak zwał tak zwał, twój duchowy zew, czyli autentyczne pragnienie, któremu masz sposobność szczęśliwie ulec. Królowa Mieczy jest patronką rozstań i zdrowej dozy racjonalizacji. Jest twoim analitycznym orężem, którym przeciąć możesz więzy niepozwalające ci rozwinąć drzemiących w tobie potencjałów. Oto nadszedł moment wyzwolenia, nie przegap go, bo każdy niezrealizowany potencjał to ziarno przyszłej neurozy.

Zadanie: Kup lub zrób laleczkę, która będzie cię reprezentować, a potem wyślij ją na emeryturę w papierowym stateczku puszczonym na rzekę. Nadaj stateczkowi imię symbolizujące to, co nie pozwala ci zająć się rozwojem własnych pasji.

Panna: Święto wiosny

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Pustelnik, Śmierć, Cesarz

Zestaw wylosowanych dla ciebie kart spokojnie uszedłby za tytuł średniowiecznego moralitetu, jednak nie lękaj się. W XXI w. historia opowiedziana z ich udziałem traktuje nie o równości w obliczu końca, lecz o braniu odpowiedzialności za własne potrzeby. Pustelnik jest kartą, której tradycyjnie przypisuje się patronat nad twoim znakiem, w związku z czym reprezentuje nikogo innego jak ciebie. Oto nadchodzi moment objawienia, uzmysłowienia sobie własnej odrębności, co z jednej strony dać może poczucie siły, a z drugiej, tej siły pozbawić groźbą alienacji. Jest to część naturalnego biegu rzeczy, któremu ulegamy wszyscy, miej więc pewność, że poczucie osamotnienia jest równie iluzoryczne, co poczucie idealnego zespolenia. Śmierć opisuje procesy nieodwracalne, ale pojawia się też jako obietnica recyklingu tych idei, które mimo zmiany kontekstu nie straciły na ważności. Dokonuje się w tobie przemiana, po której wejść masz na wyższy poziom dojrzałości. Jako Cesarz firmujesz własną twarzą swoje ambicje, decyzje, pragnienia i dążenia. Wychodząc z mroku, po którym poruszasz się, będąc Pustelnikiem, wkraczasz prosto w światła jupiterów i robisz to z godnością.

Zadanie: Wydrukuj swoje selfie w skali 1:1 i zrób z niego maskę, którą nosić będziesz przynajmniej godzinę dziennie, podczas wykonywania kluczowych powszednich obowiązków.

Waga: Take Me Home, Country Roads

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Giermek Monet, Słońce, Sprawiedliwość

Szansą oraz wyzwaniem, które przynosi ci nadchodzący nów, jest nauka szacunku dla własnej niewinności i braku doświadczenia. Niezależnie od twojego stanu cywilnego przekonasz się, że w poważnych międzyludzkich relacjach każdy krok jest pierwszym. Giermek Monet daje ci zapał i plan, którego realizacja jest mniej ważna niż samo doświadczenie krystalizacji pragnień. Słońce pozwala podejmować próby bez groźby blamażu, udowadnia, że nie masz się czego wstydzić, a czynione w procesie rozwoju błędy to de facto synonimy sukcesów. Los zdecydował, że i dla ciebie wyciągnęłam kartę, która w tarotowej tradycji korespondować ma bezpośrednio z twoim znakiem, czyli Sprawiedliwość. Zamyka rozkład, konkludując go powrotem do sedna, czyli ciebie. Ruszasz w drogę samopoznania przez miłość, przyjaźń i bezbronność.

Zadanie: Znajdź kamyk o osobliwym, ale wiele mówiącym kształcie. Dorysuj mu rozczulające oczy i pyszczek. Noś go zawsze przy sobie tak, żeby móc trafiać na niego przypadkiem i przypominać sobie o własnej niewinnej duszy.

Skorpion: Ścieżka zdrowia

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Księżyc, Kochankowie, Moc

Jeśli nie jest to obraz powrotu do równowagi, to nie wiem, co nim jest! Księżyc, który w lunarnych horoskopach podwaja swoją siłę, jest pomyślną wróżbą głównie dla poetów, wieszczów i czarnoksiężników. Reszta grup zawodowych stawiana jest przez niego w obliczu niepewności, tajemnic skrywanych po jego ciemnej stronie, konfliktów, zazdrości, a nawet widma nerwicy. Szara codzienność – obowiązki, zdrowie, praca – miesza się ze światem wyobraźni i projekcjami twoich nadziei i lęków. Wbrew pozorom oniryczne splątania tego typu przytrafiają się każdemu, ważne jedynie, by nie pozostać w nich zbyt długo. Kochankowie to pierwszy krok ku przebudzeniu. Oznaczają zobowiązania wobec czegoś większego, równocześnie szalenie korzystnego, z czym powinieneś wiązać długotrwałe plany. Może być to miłość, rodzina, firma, projekt, trener personalny – wszystko, co ściąga cię na ziemię i przywraca życiu. Moc to rodzaj dialogu między trucizną a antidotum, który pozwala ci wykorzystać doświadczenie kryzysu w dążeniu do sukcesu.

Zadanie: Zapomnij o jakiejkolwiek transcendencji. Radośnie poddaj się materii. Szoruj ciało szczotką, prysznic bierz chłodny, spaceruj marszem, jedz skromnie, kładź się spać wcześnie, wstawaj o świcie.

Strzelec: Wypośrodkowywanie

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Królowa Buław, 6 Pucharów, 2 Monet

Wiosna rozbudza twoje centaurze instynkty, którym nijak nie da się czynić zadość w obecnej sytuacji. Podejmij wyzwanie losu i sublimuj dzikie żądze w dążenie do harmonii. Królowa Buław symbolizuje zdrowy głód życia i umiłowanie skupiania na sobie uwagi. Jest pierwotnym impulsem twórczym, zwiastunem szeroko rozumianej płodności i gwarantem dobrej zabawy. 6 Pucharów wycisza tę ognistą energię i ukierunkowuje ją na komunikację. 2 Monet sugeruje ciąg dalszy, pracę nad równowagą między harcami a rozsądkiem, między dziecięctwem a dojrzałością, błazenadą a planem. Rozdziel niezdetonowane siły witalne pomiędzy potrzebujących i na nieco mniej spektakularnych, niż w założeniu, zasadach, zaproś ich do współudziału w wiosennym odrodzeniu. Zainicjuj spotkania, obudź śpiochów z zimowego snu, a sam wykorzystaj tę szansę, by odszukać słodki, złoty środek.

Zadanie: Kup opakowanie kredy do rysowania po chodnikach i rzuć w eter luźne zaproszenie do udziału w sesji art terapeutycznej.

Koziorożec: Zakreślanie świętego kręgu

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 8 Mieczy, 9 Buław, Królowa Pucharów

Rysuje się tu bardzo ciekawa historia o przekształcaniu ściany przeszkód w obronną palisadę, a tej ostatecznie we własne gniazdo. 8 Mieczy najczęściej demaskuje potrzebę ukrycia się w boleściwej strefie komfortu. Niekiedy jest to ucieczka w chorobę, a innym razem kurczowe przywiązanie do stresu, biurowa wersja uzależnienia od adrenaliny. 9 Buław graficznie koresponduje z 8 Mieczy, jednak narracja jest tu zgoła odmienna. Ofiara losu staje się nagle niepokonanym obrońcą własnego kawałka podłogi tak, jakby rzucenie okiem na rewers własnych neuroz nauczyło go przekuwania ich w oręż. Królowa Pucharów jest personifikacją matczynej opiekuńczości, troski i uwagi. Symbolizuje dom jako miejsce i jako ideę. Najtrafniej odnieść będzie ten rozkład do sytuacji rodzinnej albo mieszkaniowej. Może świadczyć o końcu konfliktu lub remontu (który zawsze przypomina wojnę), zmianie podejścia do zajmowanej przez siebie funkcji lub odzyskaniu należnej sobie części ojcowizny.

Zadanie: Stwórz własną kompozycję zapachową. Niech opowiada historię twojej przemiany i zaznacza niewidzialnymi granicami zasięg twojej prywatnej przestrzeni.

Wodnik: Narzędzia komunikacji

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 2 Buław, 8 Pucharów, Księżyc

Wypuść w świat to, co masz do powiedzenia. Z nieznanej nikomu przyczyny chowasz pewne treści jak kapitał, którego może ubyć. Wodniku, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! Jedyne, co możesz stracić, to kontrola, a ta, jak wiadomo, jest iluzją. 2 Buław czeka na zewnętrzną ratyfikację swoich pomysłów, bez której niezmiennie wątpi w ich realną wartość. 8 Pucharów to wezwanie do radykalnego kroku, rzeczonego puszczenia słowa w obieg. Jeśli obawiasz się kompromitacji lub wstydzisz własnego głosu, czas dorosnąć i nauczyć ego przyjmowania informacji zwrotnej. Jeśli źródłem twoich dylematów jest strach przed plagiatem, tym odważniej powinieneś dzielić się zasobami. Księżyc, karta poetów i literatów, pomnoży twój kulturowy dobytek.

Zadanie: Po dogłębnym zrozumieniu, czym jest japoński Jisei, każdego wieczora aż do najbliższej pełni, formułuj ostatnie zdania przed snem jak wiersz.

Ryby: „Czyń wedle swej woli będzie całym Prawem”

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Rycerz Mieczy, Diabeł, Rydwan

Rycerz Mieczy, znany w szerokim świecie kłótnik, symbolizuje bezkompromisowy umysł, który w obliczu konfliktu wartości nie pozwala kurtuazyjnie przemilczeć różnic. Wiara w prawdę i przejrzystość ponad wszystko jest cechą o tyleż szlachetną, co uciążliwą. Zrób w pamięci remanent i przypomnij sobie, dokąd najczęściej prowadziło cię umiłowanie konfrontacji. Diabeł, karta wyzwolenia spod pręgierza norm społecznych, rzuca zaskakujące światło na całe zagadnienie, stając się, ku zaskoczeniu tłumów, czołowym dyplomatą tarota. Zerwanie ze standaryzacją oznacza pożegnanie z konfliktem. Jeżeli przyjmie się fakt istnienia niezliczonej liczby spojrzeń na pryncypia, nie pozostaje nic innego, jak zająć się spokojnie swoimi sprawami. Rydwan symbolizuje rozkoszny pęd już nie w imię działalności misyjnej, lecz w imię pilnowania własnego nosa.

Zadanie: Zdobądź egzemplarz „Listów do młodego poety” Rainera Marii Rilkego, może być w formie cyfrowej, i wykreśl korektorem lub wykasuj wszystkie zawarte w tej książce porady.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij