Znaleziono 0 artykułów
18.11.2021

Horoskop na listopadową pełnię

18.11.2021
(Il. Tomasz Opaliński)

Nadchodząca pełnia markuje początek serii księżycowych zaćmień na linii Byk – Skorpion, która trwać będzie aż do października 2023 r. Mimo że zaćmienia działają jak akcelerator, tym razem zostaniemy potraktowani łagodnie i z szacunkiem zaproszeni na ścieżkę, na której wartości duchowe wyprzedzają wartości materialne.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta, opierając się na wielowiekowej tradycji tarota marsylskiego. 

Baran: Poszukiwanie wyższych celów

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 9 Pucharów, 7 Mieczy, Król Pucharów

 

 

7 Mieczy należy do tych kart, których pojawienie się w rozkładzie potrafi rozgałęzić go w kilku kierunkach. Z jednej strony stawia nas w sytuacji opresji – mówiąc o działaniu wbrew uznanym regułom, mówi automatycznie o regułach, które nas przerastają. Z drugiej zaś strony może wskazywać po prostu dezynwolturę, która towarzyszy wierze w słuszność własnego postępowania. 9 Pucharów idzie w parze z tą interpretacją – sugeruje sytość i samozadowolenie, czyli żyzny grunt dla niepohamowanej pewności siebie. Król Pucharów wprowadza zdrowy rozsądek nacechowany emocjonalną dojrzałością. Pełnia w Byku oznacza dla ciebie wyzwanie, by spojrzeć dalej niż zasięg własnego komfortu. To czas, by rozpocząć poszukiwania wyższych celów, żegnając się z ograniczającym horyzont ciepełkiem, do którego zdążyłeś przywyknąć. Wierzę, że poradzisz sobie z tym wyzwaniem śpiewająco – czyż bardowie nie opiewają twojej odwagi w pieśniach?


Zadanie: Wybierz ze swojego skarbca jeden przedmiot kosztowny i jeden o wartości sentymentalnej, po czym obydwa podaruj zupełnie obojętnej ci osobie.

Byk: Nie ma czasu do stracenia

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 8 Buław, Koło Fortuny, Diabeł

Wznieśmy trzy toasty: za ciebie, Byku, za pełnię pod twoim patronatem i za zaćmienie, które jej towarzyszy. Jesteś znakiem dobrobytu, im więcej, tym lepiej, wznieśmy je zatem jeszcze raz i przejdźmy od razu do sedna – nie masz czasu do stracenia. 

8 Buław zawsze stoi po stronie maksymalnego przyspieszenia, nawet za cenę pominięcia detali. Koło Fortuny sprzyja ryzykantom, czyli tym, którzy potrafią kreatywnie pogodzić się z brakiem pełnej kontroli nad biegiem zdarzeń. Diabeł zaś to ostateczne odpuszczenie kontroli nad samym sobą. Pełnia rzuca światło na osiągnięcia, ale też błędy wizerunkowe, które mogłeś w czasie zaprzeszłym popełnić. Sporą część pracy nad sobą oddałeś w ręce przypadku, teraz masz chwilę, by ocenić, do jakiego portu ta puszczona luźno łódź cię zawiodła, i nieodwracalnie wymazać wszystko, co uznasz za niekorzystne. Diabeł rozgrzesza cię z ewentualnego niesmaku. Jest, jak być miało, a minione pół roku uznaj za eksperyment, który przeprowadziłeś na sobie. Teraz oddziel ziarna od plew i za żadne skarby nie oglądaj się już za siebie.

Zadanie: Wybierz się na spacer do lasu lub innego miejsca obfitującego w wydeptane przez ludzi ścieżki. Znajdź rozstaje dróg i narysuj na ziemi dwie strzałki. Jedna podpisana cechami, z których nie jesteś dumny, druga cechami, które chcesz w sobie pielęgnować. Kontynuuj spacer w wybranym kierunku.

Bliźnięta: Nim jaguar umrze z nudów

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Królowa Buław, 9 Pucharów, 2 Buław

By poprawić łączność z własnym wnętrzem, pokochaj ryzyko. Twój rozwój zacznie się dopiero, kiedy uzmysłowisz sobie, że komfort nie może istnieć w stanie zamrożonym i po wsze czasy, jak sugeruje karta 9 Pucharów. Jakakolwiek byłaby natura emocjonalnej wygody, która zatrzymała cię na dłużej w swoich ramionach, musisz się jej przeciwstawić. Nie namawiam do duchowego puczu, jedynie do pobudzenia temperamentnej części swojej psyche. Królowa Buław i 2 Buław płoną niespożytkowanym ogniem, który tylko potęguje deficyt prawdziwej, głębokiej przynależności. Nie jest łatwo przyznać, że jakichś aspektów siebie nie akceptujemy, a tym bardziej że w zamian za chwilowy od nich spokój jesteśmy gotowi wydzierżawić część swojego potencjału za bezcen. Trudniej jednak trwać, tego potencjału nie wykorzystując. Porzuć marzenia o byciu łagodnym barankiem, drzemie w tobie jaguar, który zaraz umrze z nudów.


Zadanie: Pozbądź się jednego, mizernego ubrania, a w zamian skompletuj strój mocy. Niech będzie złoty, w tygrysie pręgi, imponujący. Co najmniej raz w tygodniu przyodziewaj go, udając się w miejsce publiczne.

Rak: Dzielenie to mnożenie

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Rycerz Buław, Cesarzowa, As Monet

Tegoroczna pełnia w Byku to dla ciebie jutrzenka towarzyskiej obfitości. Z tą jednak poprawką, że źródłem obfitości musisz stać się ty sam. Cesarzowa, bogini piękna, prawdy i bogactwa ma jedną wadę: nigdy nie robi pierwszego kroku. Nie bądź jak Cesarzowa, nie czekaj, aż szersze kręgi, z którymi chciałbyś się bratać, posiądą zdolność czytania ci w myślach. Tym bardziej nie czekaj, aż po odgadnięciu twoich pragnień i uznaniu twoich zalet zmienią swoje plany i dostosują je do twoich. Czasem nasza pozorna niewidzialność to najzwyczajniej czyjeś splątanie z tornadem spraw powszednich. Rycerz Buław świadczy, że gotów jesteś ruszyć na podbój salonów, a co więcej, masz co tym salonom zaoferować. Teraz wystarczy opracować rozsądną taktykę i zabrać się do dzieła. As Monet, ponownie bogactwo, daje obietnicę zakorzenienia w nowych kręgach i owocnej współpracy, pod warunkiem przyjęcia postawy szczodrej i altruistycznej.

Zadanie: Jeśli o kimś myślisz, daj mu znać. Od dziś już zawsze.

Lew: Przywitanie z prawdą

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: As Buław, Głupiec, 5 Pucharów

Jedną z najważniejszych życiowych umiejętności jest zdolność asymilacji rozczarowania jako doświadczenia dnia powszedniego. Nauczono nas równać rozczarowanie z przegraną lub co gorsza – traktować jak ciało obce, wymierzać nim zwroty akcji czy lękać się go niczym draba zza winkla. 5 Pucharów mówi o niespełnionych oczekiwaniach, sytuacji, w której nasze pragnienia nie zostały zrealizowane. Głupiec to wiara w wieczny początek, odwracanie wzroku od potencjalnych zagrożeń i odsuwanie trudnych spraw za horyzont zdarzeń. As Buław jest za to esencją potencjalności i siły kreatywnej. Uparcie zasłaniasz się zawodowymi planami przed zmyślonym zagrożeniem. Twoja kariera, twoje pozycja, majątek, sukces, spełnienie istnieją niezależnie od wypieranej, skromnej niewygody, która towarzyszy konfrontacji niektórych mitów z rzeczywistością. Zrób eksperyment i sprawdź, co się stanie, jeśli o rozczarowaniu pomyślisz jak o wróżce zdejmującej urok, który mieszał ci zmysły i wodził na pokuszenie. Pamiętaj, jeśli odważysz się spotkać z nagą rzeczywistością, masz na podorędziu Asa Buław, gotowego udzielić każdemu śmiałkowi swojego rozmachu i twórczej mocy.

Zadanie: Zawrzyj pakt z poczuciem zawodu. Ilekroć spotka cię rozczarowanie, zamiast wzdychać z rezygnacją, wznoś okrzyk triumfu lub wdzięczności.

Panna: Koszyk z kontekstami

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Król Monet, 6 Pucharów, Król Buław

Najbliższe tygodnie rozsądzą sprawę dotyczącą inwestycji w rozwój kompetencji. Król Monet – karta, która może odnosić się do twoich zasobów lub zasobów kogoś, kto ma wpływ na twoje dążenia – pozycjonuje cię wysoko na skali intelektualnej wiarygodności i stabilności finansowej. Kluczową kartą jest tu jednak 6 Pucharów, sentyment i przywiązanie do zamierzchłych planów. Zrewiduj swoją wizję przyszłości i wyklucz próby odbudowywania czegoś, czego potencjał już minął. Król Buław jest najrozsądniejszym przedstawicielem swojego koloru. Łączy temperament i rozmach – typowe dla Buław – z dalekowzrocznością i często markuje przedsięwzięcia skazane na sukces. Mając to w pamięci, poświęć solidną porcję czasu na przemyślenie punktu wyjścia i celu swoich poszukiwań i inwestuj dopiero wtedy, gdy rozwiejesz absolutnie wszystkie wątpliwości.

Zadanie: Wydrukuj miniaturki swoich CV, dyplomów, świadectw maturalnych etc. i spal w płomieniu kupionej na tę okazję świeczki. Potem pójdź na spacer jako nowy człowiek, zupełnie incognito, ukryty za postawionym na sztorc kołnierzem prochowca.

Waga: Uwolnienie

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Król Monet, Królowa Buław, Królowa Mieczy

Twoimi osobistymi asystentami tej pełni będzie bardzo osobliwa i trafiona w sedno trójka. Król Monet symbolizuje finanse, Królowa Buław – erotyzm, a Królowa Mieczy – decyzję. Pełnia jest czasem zbierania żniw, finalizowania procesu rozpoczętego nowiem w tym samym znaku. Sięgnij pamięcią pół roku wstecz – co wtedy zainicjowałeś? Zgodnie z zasadami astrologii tematami przewodnimi powinny być współdzielenie, cudze pieniądze, w tym podatki, długi, spadki, bliskość konsumująca indywidualizm, a co za tym idzie – seksualność. Zaćmienia często przynoszą wieści w sposób dramatyczny, pompując emocjonalne napięcie jak balonik, tylko po to, by przekłuć go dla wzmocnienia efektu. Może więc okazać się, że jakieś źródło dochodów na krótką chwilę wyschnie, nastąpi kulminacyjny moment partnerskiego sporu lub temperatura romansu sięgnie zenitu. 
Cokolwiek się wydarzy, zainauguruje przejście do nowego etapu, bez szans powrotu. Tarot podpowiada, by skupić się raczej na przesłaniu Króla Monet, czyli budowaniu stabilnych fundamentów, osadzonych w niezmąconej ideowo rzeczywistości. Spoglądaj teraz na fakty bez upiększającego filtra, pragmatycznie i mając oko na długotrwałe skutki.


Zadanie: Stwórz spersonalizowany rytuał wokół dobrobytu i zmysłowości. Wykąp się w pieniądzach, namaść olejkiem z ambrozji, zaśnij na łożu z kwiatów paproci… To tylko sugestie. Sednem jest, by był zaprojektowany przez ciebie i dla ciebie. Moment głębokiego indywidualizmu.

Skorpion: Fokstrot w labiryncie

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 7 Buław, Wisielec, Gwiazda

Wyznaczanie granic w miłości i partnerstwie to obecnie twój największy talent. Spróbuj, zadziwi cię własna swada i oszołomi trafność spostrzeżeń. Co więcej, w tym układzie nie ma mowy o ponurych kompromisach, wszystko wydaje się zbudowane na autentycznym wglądzie i dojrzałości. Nawet w trudnych układach interpersonalnych uda ci się nawigować dialogiem między rafami tak, by odnaleźć morską drogę do Indii. 7 Buław oscyluje między konfliktem a entuzjazmem, Wisielec mówi o rezygnacji z poświęceń nad miarę, a Gwiazda o uleczeniu związkowych traum i o opartej na uczciwych przesłankach nadziei. Szczerość i klarowność intencji to sposób na okazanie szacunku, a ten należy się każdemu: obecnym, byłym, przyszłym, potencjalnym partnerom i wrogom. Początki i zakończenia pod szyldem pełni w Byku dokonane zostaną dyplomatycznie, na słusznych podwalinach i ze świetlanymi widokami na przyszłość.

Zadanie: Dyskretnie skrapiaj swoimi perfumami wszystkie kąty pomieszczeń, w których czujesz się intruzem. Im większy rewir, tym większa pewność siebie.

Strzelec: Tupot małych kroczków

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 7 Pucharów, 5 Pucharów, Wisielec

Zamiast ronić łzy nad utratą rutyny, dostrzeż wyłaniające się z oceanu nowe lądy możliwości. 5 Pucharów jest kartą uszczerbku i metod radzenia sobie z tym, co pozostało. Podpowiadam – najlepiej zapomnieć, że kiedykolwiek cokolwiek było, i zająć się eksploracją nieodkrytego. Być może nie wiesz, co ze sobą zrobić, bo straciłeś bazę swoich przyzwyczajeń w związku z chorobą, zmianą pracy, statusu czy właściwie czegokolwiek. Masz prawo czuć oszołomienie – codzienność to odbicie naszej tożsamości, więc każde zamieszanie jest jednocześnie echem kryzysu i vice versa. Jednocześnie to, co nazywamy kryzysem, jest normalną reakcją na stan przed reformą, a jakkolwiek by patrzeć, reforma to ulepszenie. 7 Pucharów reprezentuje nieograniczone możliwości lub stan euforii towarzyszący wierze w nieograniczone możliwości. Wisielec to rozmyślanie nad kolejnymi krokami i wyczekiwanie odpowiedniego momentu. Nawet jeśli entuzjazm wynikałby z błędu poznawczego, to spośród wszystkich możliwych błędów poznawczych przytrafiających się nam na co dzień czemu nie popełnić akurat tego?

Zadanie: Z kim spośród wszystkich kiedykolwiek chodzących po Ziemi ludzi chciałbyś zjeść kolację? Odtwórz plan dnia tej osoby i dla eksperymentu zastosuj we własnym życiu.

Koziorożec: YOLO

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 7 Mieczy, 4 Buław, 4 Pucharów

Rozchmurz oblicze lub przynajmniej obiecaj sobie podjąć to wyzwanie. Pełnia w Byku ukazuje możliwości zabawy i twórcze koniunkcje interpersonalne poza granicami własnego mieszkania i znanych ci rozrywek. 4 Buław, oprócz wiążącego się ze znalezieniem przystani poczucia przynależności, symbolizuje dosłownie cztery kąty, w których przebywamy z własnej, nieprzymuszonej woli. 4 Pucharów to brak rozrywki i apatia, natomiast 7 Mieczy to psikus albo precyzyjniej – duch oporu wobec oporu. Hulanki, romanse, kreatywne interakcje – te hasła brzmią ekscytująco dla jednych, dla drugich opisują piekło, jednak niezależnie od temperamentu możesz pogodzić introspekcję z rozrywką, bez sprzedawania duszy. To kwestia emocjonalnej higieny.


Zadanie: Napisz do siebie z przyszłości serię krótkich maili z anegdotami i zaproszeniami na randki z samym sobą. Zaprogramuj wysłanie na losowo wybrane daty, choć im dalsze, tym lepiej.

Wodnik: Remont czy remanent

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 5 Buław, 2 Monet, 5 Mieczy

Najwyższą rozkoszą tobie podobnych jest niespodzianka, tym razem jednak musisz skupić się na sprawach przewidywalnych. Pamiętaj: bezpieczna baza najlepszą bazą wypadową. Poświęć kilka chwil życia swojemu domowi i rodzinie. 5 Buław i 5 Mieczy zaliczają się do kart granicznych, stawiających sprawy na ostrzu noża (choć na szczęście w nieszczególnie obciążający sposób, ot, taki tam wóz albo przewóz nasz powszedni), a 2 Monet jest kartą balansowania błazenady i rozwagi. Czas zatem podjąć wiążącą decyzję, a ta tyczyć się może powiększania lub pomniejszania rodziny, remontu lub improwizacji dekoratorskiej, wyruszenia na swoje lub szukania współlokatora. Wybór jest między poważnym a błahym oraz między irytującym a wymagającym. Sytuacja dojrzewała dosyć długo, a jej efekty dadzą się odczuć drugie tyle. Nie ma też przed nimi ucieczki, bowiem co przypieczętuje zaćmienie, to przypieczętowane jest bez odwołania.

Zadanie: Pomyśl o domu jako o przedłużeniu własnego ciała. Jak teraz dobierasz obecność innych osób? A co myślisz o cyklinowaniu podłogi?

Ryby: Od zwątpienia do nadziei

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 9 Monet, 10 Pucharów, 6 Mieczy

Pełnia wywołuje cię z zaczarowanego ogrodu i zachęca, byś dołączył z powrotem do świata ludzi – oni cię potrzebują. 10 Pucharów opisuje twoje marzenie o komunikacji bez przemocy, bazującej na tolerancji i braku uprzedzeń, a 9 Monet mówi o ogromnym wysiłku włożonym w budowanie kryjówki przed rzeczywistością, która tych wygórowanych oczekiwań spełnić nie może. Konflikty, roszczenia i odreagowywanie na innych to stałe elementy ludzkiego repertuaru, a mimo to nie waham się twierdzić, że każdy daje z siebie wszystko, a wszyscy chcą w gruncie rzeczy dobrze. 6 Mieczy to podróż, fizyczna i mentalna, z punktu zwątpienia do punktu nadziei, czyli w twoim przypadku wycieczka z własnego wnętrza ku najbliższemu zewnętrzu. Wiele osób czeka na ten ruch z utęsknieniem. Zatem „stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach”.

Zadanie: Dbaj o wypowiadane przez siebie słowa i uważaj na słowa pisane małym drukiem.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij