Znaleziono 0 artykułów
20.11.2021
Artykuł partnerski

Wszystkie plusy witaminy C

20.11.2021
Fot. Getty Images

Marka Caudalie opracowała stabilną i biodostępną witaminę C, czyli C+ . W oparciu o ten bardzo skuteczny składnik tworzy nową linię regenerującą, nawilżającą i relaksującą dla kobiet i mężczyzn.

Trudno przecenić działanie witaminy C, czyli kwasu L-askorbinowego – rozjaśnia przebarwienia, odżywia i regeneruje skórę, wzmacnia naczynia krwionośne i wspomaga naturalną syntezę kolagenu. Dzięki swojej skuteczności jest, jak wskazują badania, najczęściej poszukiwanym składnikiem w produktach pielęgnacyjnych w ubiegłym roku (jak podaje portal Pressat.co.uk, prezentując badania z 2020 r.). Świetlany zestaw cech mąci tylko jeden problem. Witamina C w swojej naturze jest wyjątkowo niestabilna. Wystarczy kontakt z powietrzem, zmiana temperatury czy PH, ekspozycja na światło i traci swoje szczególne właściwości.

(Fot. Materiały prasowe)

C+ powstała w Laboratorium Naturalnych Składów Caudalie

Dlatego wyzwaniem dla naukowców jest utrwalenie struktury witaminy C, a jednocześnie sprawienie, by wciąż była łatwo przyswajalna dla organizmu. Z myślą o tych właśnie celach – na drodze badań i specjalistycznych eksperymentów – w Laboratorium Naturalnych Składów Caudalie powstało C+. To biodostępna i ustabilizowana aż czterokrotnie witamina C. Co oznacza, że nie tylko łatwo się wchłania, lecz także skutecznie uwalnia swoją moc.
Na tym niezwykle cennym składniku marka oparła nową linię kosmetyków Vinergetic C+.

(Fot. Materiały prasowe)

Koncept był prosty: stworzyć skuteczny produkt do pielęgnacji dla wszystkich – kobiet i mężczyzn, właścicieli różnych typów cery, w tym wrażliwców i uczuleniowców. Produkt jest nieskomplikowany, wygodny w aplikacji i bezproblemowy – bez sztucznych zapachów, wyprodukowany z naturalnych składników (od 97 do 100 proc., w zależności od produktu). Ma lekką konsystencję, prosty skład – bez parabenów, fenoksyetanolu, ftalanów, silikonu, olejków mineralnych czy PGE. C+ uzupełnia naturalny kwas hialuronowy zatrzymujący wodę w skórze oraz przeciwutleniające polifenole.
Są to produkty wegańskie, w ekologicznych opakowaniach nadających się do recyklingu.

(Fot. Materiały prasowe)

Efekty stosowania Energetyzującego Serum z Witaminą C widoczne są już po pierwszym użyciu 

Nowa linia Vinergetic C+ marki Caudalie to na razie cztery produkty, których działanie dopełnia się w codziennej rutynie pielęgnacyjnej – nawilżają, rozjaśniają i regenerują zmęczoną skórę twarzy. Krem Redukujący Zmęczenie Okolic Oczu, stosowany rano, niweluje cienie, nawilża i wygładza szczególnie wrażliwą skórę. Energetyzujące Serum z Witaminą C, którego można używać o dowolnej porze, działa szybko – bo efekty widoczne są już po pierwszym użyciu – wprowadza blask i ujędrnia. Energetyzujący Krem z Witaminą C na dzień i noc nawilża i odświeża, rozjaśnia i chroni przed wpływem środowiska zewnętrznego. A Olejek Nocny Detox regeneruje i odpręża zmęczoną skórę.

 

Basia Czyżewska
  1. Uroda
  2. Pielęgnacja
  3. Wszystkie plusy witaminy C
Proszę czekać..
Zamknij