Znaleziono 0 artykułów
22.11.2022

Horoskop na listopadowy nów 2022

22.11.2022
Ilustracja Tomasz Opaliński

Listopadowy nów w Strzelcu przywróci nam nadwyrężony ostatnio optymizm, a koniec retrogradacji Jowisza podziała jak dodatkowa zachęta do poszukiwania szczęścia. Sprawdzamy, co czeka nas w najbliższych dniach.

Baran: Forum

Ilustracja Tomasz Opaliński
Karty: Król Pucharów, 6 Pucharów, 2 Buław

Kooperacja to słowo klucz na nadchodzące tygodnie. 2 Buław sugeruje, że najkorzystniejszą strategią realizacji ambitnych planów jest otaczanie się odpowiednimi ludźmi. 6 Pucharów podpowiada, że warto skupić się na komunikowaniu już posiadanej wiedzy, w odróżnieniu od zgłębiania coraz to nowych tematów. Król Pucharów wyposaża cię w nieskończoną cierpliwość do ludzi. Planuj śmiało wszelkie działanie na korzyść wspólnoty.
Zadanie: Załóż bloga lub konto w mediach społecznościowych, by dzielić się wiedzą na jakikolwiek temat, choćby historią wind towarowych w województwie pomorskim.

Byk: Bogactwo na różne sposoby

Ilustracja Tomasz Opaliński

Karty: Diabeł, Pustelnik, 8 Monet

Byk miłuje bogactwo, dobra materialne i wygodę, podobnie jak Diabeł. Nadchodzący nów zamiast lekcji duchowej ascezy, uczy skupienia, również na swoich potrzebach. Pustelnik oznacza wolność od społecznych ograniczeń realizującą się przez dążenie do sobie tylko znanych celów, zaś 8 Monet usprawiedliwia koncentrację na wyznaczonych sobie zadaniach. Jeśli pomnażanie bogactwa wpisuje się w twój plan, nie oglądaj się na nikogo, tylko krocz dzielnie ku złotym horyzontom.
Zadanie: Zastanów się, czym jest dla ciebie poświęcenie i czemu tak ambiwalentnie się kojarzy.

Bliźnięta: Nawzajem

Ilustracja Tomasz Opaliński

Karty: Król Monet, Rycerz Mieczy, Umiarkowanie

Jesteś jak Król Monet – stabilny, mądry, szczodry. Czy czujesz się usatysfakcjonowany tą rolą? Czy może ciąży ci wizerunek opiekuna? Rycerz Mieczy, miłośnik werbalnych konfrontacji, widzi tu przestrzeń do rozwoju. Może praktyka asertywności to dobry pomysł? Umiarkowanie działa jak talizman. Jest kartą wzrostu poprzez cierpliwość i wiarę w sens poszukiwania harmonii. Bywa, iż dla równowagi trzeba walnąć pięścią w stół, zawsze jednak należy mieć w pamięci świadomość ciągłości zdarzeń.
Zadanie: Jak wyglądałyby twoje relacje w świecie równoległym, gdzie wszystko dzieje się na opak? Co na twoim miejscu zrobiłby twój bliźniak z piekła rodem? Jeśli masz chęć, zacznij prowadzić pamiętnik w jego imieniu.

Rak: Jesieniarstwo rozgrzeszone

Ilustracja Tomasz Opaliński

Karty: 9 Monet, 2 Mieczy, Wisielec

Niektóre burze warto przeczekać, niezależnie od ich kolorytu. Karty – i gwiazdy – namawiają do poszukiwania spokoju. 9 Monet otwiera możliwość rozkoszowania się dostatkiem, duchowym lub materialnym, na który już zapracowałeś. 2 Mieczy zwalnia z konieczności podejmowania decyzji. A Wisielec obiecuje, że pasywności możesz liczyć na, odbywający się mimochodem, intelektualny i emocjonalny wzrost. Ogranicz zobowiązania do minimum. Na kanapę marsz!
Zadanie: Czy krzywo rzucając pled na łóżko, nie tworzysz aby wspaniałej kompozycji? Niech twoją ambicją stanie się uczynienie codziennych zadań rozkosznymi. Niech to, co małe i przeoczone, stanie się małymi i przeoczonymi dziełami sztuki, tworzonymi od niechcenia.

Lew: Rzuć to wszystko, co złe

Ilustracja Tomasz Opaliński

Karty: 6 Mieczy, Giermek Buław, 6 Pucharów

Za tobą szare brzegi przeszłości, przed tobą wyspa przyszłej szczęśliwości. 6 Mieczy wytycza granicę między minionymi problemami a rzeczywistością, którą gotów jesteś zbudować dzięki zdobytej w pocie czoła wiedzy. Być może ten rok nie obfitował w tyle okazji do czerpania z życia, ile twoja natura potrzebuje, by kwitnąć. Za rogiem czekają nowe obietnice. Giermek Buław przywraca wigor i nadzieję, które, już w akcie woli, powinieneś świadomie podsycać. 6 Pucharów przypomina, że piękne chwile tak jak się zdarzały, tak zdarzać się będą, a przede wszystkim, że bezinteresowna życzliwość zawsze przynosi uniwersalne korzyści.
Zadanie: Zrób kalendarz adwentowy, lecz zamiast czekoladek poukrywaj numery telefonu lub imiona swoich krewnych, znajomych i przyjaciół. Oczywiście, każdego dnia skontaktuj się z wylosowaną osobą.

Panna: Po owocach ich poznacie

Ilustracja Tomasz Opaliński

Karty: Rycerz Pucharów, Papieżyca, 10 Mieczy

Powiadają, że za dużo poświęcasz się dla innych. Powiadają, że czas zająć się sobą. Czasami bycie entuzjastycznym pomocnikiem jest świadomym wyborem i piękną życiową funkcją. Rycerz Pucharów to pełen wdzięku i wrażliwości osobnik. Samo jego pojawienie się łagodzi obyczaje. Papieżyca pełni w tarocie funkcję opiekunki uciśnionych, zaś 10 Mieczy zwraca uwagę na to, że niejedna pozorna wpadka była ukrytym błogosławieństwem. Zwróć uwagę, jak duży i jak pozytywny wpływ masz na ludzi, z jaką łatwością przychodzi ci tworzenie atmosfery inkluzywności i jak często musisz się z tego tłumaczyć. Być może twoja praca, wizerunek czy pozycja społeczna proszą się o więcej stanowczości i mniej filantropii. Niewykluczone, iż życzliwi ostrzegają przed naciągaczami i emocjonalnymi wampirami. Pamiętaj jednak, że nikt nie zna twojego życia – ani ciebie – tak dobrze, jak ty sam, i to ty decydujesz, z jakiego budulca tworzysz swój metaforyczny dom.
Zadanie: Zbuduj lub narysuj model idealnej osady. Coś na kształt utopii, ale bez jej nierealnych założeń. 

Waga: O faktach się nie dyskutuje

Ilustracja Tomasz Opaliński

Karty: 8 Pucharów, Sprawiedliwość, 3 Pucharów

Jak znaleźć nić porozumienia z osobami, które nie mieszczą się w hermetycznym kręgu najbliższych znajomych? Należy pozbyć się resentymentu, nadzieję na pełną akceptację wsadzić między bajki i posługiwać się językiem logiki i konsekwencji. Wszakże nie każdy musi cię lubić, a na teren wspólny wstęp mają jedynie suche fakty. 8 Pucharów przedstawia cię w momencie porzucania czczych mrzonek na rzecz bardziej realistycznych scenariuszy. Zdajesz sobie sprawę, że przyjaźń między różnymi grupami nie zawsze jest możliwa, a niekiedy nie jest nawet konieczna. Brak przyjaźni nie musi zaś oznaczać wrogości. Sprawiedliwość to logika. Nawet jeśli bezwzględna, też wobec ciebie, jest niezastąpiona w negocjacjach. 3 Pucharów przypomina, że otoczony jesteś wystarczającą liczbą wystarczająco serdecznych osób, by lęk przed nieprzyjazną reakcją innych miał spędzać ci sen z powiek lub prowadzić do zadawania sobie kłamu.
Zadanie: Wszelkie negocjacje prowadź równolegle z konwersacją w gronie bliskich. Dzisiejsze narzędzia komunikacji pozwalają symultanicznie składać zażalenie i żalić się koleżance.

Skorpion: Zysk

Ilustracja Tomasz Opaliński

Karty: 8 Pucharów, Rycerz Mieczy, Wisielec

Seria zaćmień na osi Skorpion-Byk stawia przed tobą mnogość wyzwań, a jednym z nich jest udzielenie odpowiedzi na pytanie o tożsamość. Masz za sobą urodziny, urodzinowe podsumowania i obietnice. Poświęć się więc odchwaszczaniu, jak sugeruje 8 Pucharów, karta generalnych porządków, oraz pozbywaniu dwuznaczności z prywatnego słownika, o czym mówi Rycerz Mieczy. Wisielec namawia do zaakceptowania i eksploracji chwilowo odmiennej perspektywy. Może się zdarzyć, że sprawy finansowe potoczą się pozornie niekorzystnym torem. Nie przywiązuj do tego zbyt dużej wagi. Teraz bowiem słowo „wartość” ma mieć wydźwięk etyczny.
Zadanie: Stwórz skrzynię skarbów. Chowaj w niej rzeczy, które są bezcenne lub ich symboliczną reprezentację.

Strzelec: Życie jest piękne

Ilustracja Tomasz Opaliński

Karty: Umiarkowanie, 10 Monet, 8 Mieczy

Wszystkiego najwspanialszego, najweselszego i najbardziej niesamowitego, Strzelcu! Nów we własnym znaku to lunarne urodziny. Karta Umiarkowanie, w tarocie symbolizująca Strzelca, podkreśla konieczność uznania i uświęcenia tego, kim jesteś i co sobą wnosisz. Na domiar nada ona odpowiednich proporcji twojemu wrodzonemu rozmachowi – nie musisz się więc obawiać, że przekroczysz w czymkolwiek miarę. 10 Monet to dobrobyt w czystej postaci. 8 Mieczy, zazwyczaj średnio pomyślna karta wyuczonej bezradności, staje się symbolem obalania mentalnych konstruktów. Zrzuć jarzmo, zerwij z oczu klapki i dostrzeż swoją niepodważalną wartość.

Zadanie: Nic poza spełnianiem własnych życzeń nie powinno zaprzątać ci głowy. Jeśli zewnętrzne okoliczności wywierają na tobie presję, wyłuskaj moment na medytację o wspaniałościach.

Koziorożec:  Ostatni zakręt

Ilustracja Tomasz Opaliński

Karty: Wisielec, Świat, Giermek Buław

Stan zawieszenia nie trwa wiecznie. Potraktuj rozpoczynającą rozkład kartę Wisielca jak znak, że wszelka osobliwość obecnej chwili to jedynie etap pozwalający ocenić z dystansu sprawy dotychczas spowszedniałe. Tym bardziej że sąsiadująca z Wisielcem karta Świat mówi o doskonałości, dopełnieniu i uzupełnieniu brakujących elementów większej kompozycji. Giermek Buław, postać entuzjastyczna i pozbawiona uprzedzeń, podkreśla wagę tego, co jeszcze nieprzeżyte. Dopinasz ostatnie guziki ważnego wewnętrznego procesu, jednak niezależnie jak istotnym kamieniem milowym będzie jego zakończenie, nie wyzbywaj się braku powagi. W nową erę lepiej wejść z oczami szeroko otwartymi z zachwytu niż z niepokoju.
Zadanie: Zbadaj wewnętrzną logikę dziecięcych wypowiedzi. Wbrew obiegowej opinii dzieci nie rozumują surrealistycznie, a na wskroś logicznie. Sęk w tym, że nie mamy do tej logiki klucza. Znajdź go.

Wodnik: Ojciec narodu

Ilustracja Tomasz Opaliński

Karty: 3 Buław, Rycerz Buław, Papieżyca

Rozpoczyna się dla ciebie sezon charyzmatycznego przywództwa. 3 Buław sugeruje, że masz w sobie cień świadomości pełnionej przez siebie funkcji, choć czasem skromność nie pozwala ci tego przyznać. Rycerz Buław to fascynujący zdobywca, inspirujący awanturnik albo bezkompromisowy rewolucjonista. Może też mówić o potencjale, z którego dopiero teraz odważasz się skorzystać. Papieżyca przypomina, by wartości wspólne traktować jako nadrzędne. Żaden charyzmat nie jest wart rezygnacji ze współtworzenia społeczności. Jeśli nie działasz na korzyść ogółu, twoje działanie pozbawione jest sensu.
Zadanie: Spisz swoje plany, pragnienia i ambicje. Następnie posegreguj: dla mnie, dla innych, za darmo, dla zysku.

Ryby: Zwycięstwo

Ilustracja Tomasz Opaliński

Karty: Papieżyca, Sąd Ostateczny, 6 Buław

Papieżyca to symbol wyższej mądrości i władzy użytej we właściwej sprawie, Sąd Ostateczny to karta nadziei, powrotu straconych szans, rozgrzeszenia i oczyszczenia, 6 Buław – sukces na ludzką miarę, tworzą razem opowieść o odnalezieniu powołania. Wiesz, co robić, jak i dla kogo. Kim chcesz być i co możesz osiągnąć. Jowisz, planeta szczęścia, jeszcze przez kilka miesięcy podróżować będzie przez twój znak. Wykorzystaj ten czas, by zaistnieć na szerszą skalę, rozciągnąć granice swoich wpływów i nadać im wyższego sensu.
Zadanie: Jedyne, czego ci brakuje, to amulet przypominający o czekających na ciebie możliwościach. Spraw sobie malutki przedmiocik symbolizujący twoją ścieżkę kariery i noś go przy sobie. Jedynym wymogiem jest odrobina megalomanii. Jeśli celujesz w stanowisko dyrektorskie, niech twoim amuletem będzie korona.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij