Znaleziono 0 artykułów
23.02.2020

Horoskop na lutowy nów

23.02.2020
(Ilustracja: Tomasz Opaliński)

Nów w Rybach schodzi się w tym roku z owianą złą sławą retrogradacją Merkurego. Bez obaw! Wspólnie sprawią, że wszyscy znajdziemy wreszcie kwadrans dla siebie. Sięgniemy do marzeń, przyjrzymy się rzeczywistości i przyszłość będzie lepsza.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Fantazja jest od tego 

Karty: 7 Pucharów, As Pucharów, 2 Buławy 

O ile wszyscy mogą teraz oddać się fantazjowaniu, o tyle ty masz wręcz obowiązek. Przypadło ci w udziale stać się chwilowo filozofem zodiaku. Spędź ten nów, medytując nad zagadnieniami uniwersalnymi, sensem życia: skąd pochodzimy, kim jesteśmy itd.

7 Pucharów – karta wizjonerów i fantastów pomaga przyjrzeć się rzeczywistości z nieoczywistej perspektywy, dostrzec i docenić jej ukryte aspekty. As Pucharów, jako symbol natchnienia i potęgi uczuć, dolewa oliwy do ognia. Możesz liczyć na przebłysk geniuszu, moment wglądu, emocjonalny przełom. Poddaj się procesowi i notuj spostrzeżenia. Któreś z nich ma szansę okazać się strzałem w dziesiątkę. Kiedy przyjdzie czas, karta 2 Buław łagodnie ściągnie cię na ziemię i pomoże spożytkować owoce przemyśleń.

Zadanie: Przypomnij sobie, co uważałeś za najważniejsze jako przedszkolak, dziesięciolatek, gimnazjalista, licealista. Wymyśl motto dla każdego z tych wcieleń.

 

Byk: Życie towarzyskie

Karty: 10 Mieczy, Rycerz Buław, 10 Pucharów

10 Pucharów oznacza, że jesteś lubiany i akceptowany, czas byś przekonał się o tym na własnej skórze. Rycerz Buław to inicjatywa i charyzma, ale też przelatywanie przez życia innych bez pozostawiania trwałych śladów. 10 Mieczy kładzie nacisk na szukanie wsparcia i zrozumienia.

Znajdź złoty środek między pragnieniem zabłyśnięcia a potrzebą akceptacji. Miecze patronują mowie i nowym technologiom – większe zaangażowanie w media społecznościowe ma szansę przynieść szybkie rezultaty, szczególnie jeśli nie jesteś w nastroju na radykalne kroki. Podejmując drobny, ale systematyczny wysiłek, umocnisz swoją pozycję towarzyską lub – co bardziej prawdopodobne – odkryjesz, jak ona jest mocna.

Zadanie: Spróbuj wyobrazić sobie perfekcyjny dzień z osobami, które na co dzień cię odstręczają. Wszyscy mają być zadowoleni!

Bliźnięta: Każda droga dobra

Karty: Kochankowie, Umiarkowanie, Cesarz

Dostałeś wspaniałe karty. Aż trudno napisać coś, co nie brzmiałoby jak artykuł sponsorowany. Wygląda na to, że osiągnąłeś poziom dojrzałości, w którym ścieżkę kariery wyznaczasz sobie sam, bez uginania się pod ciężarem społecznych wymagań. Wiesz, że idąc równym tempem, masz możliwość dotrzeć do wyznaczonego przez siebie celu.

Cesarz symbolizuje wysokie poczucie własnej wartości i rozsądną władzę nad swoim wycinkiem świata. Jedynym wyzwaniem są Kochankowie: możesz stanąć w obliczu wyboru między świetnym a fantastycznym. Tragedia! Każda droga dobra, a ty, dzięki Umiarkowaniu, masz siłę, by każdą podążać. Po prostu wybierz to, co kochasz bardziej.

Zadanie: Zastanów się, kim w świecie równoległym pragnęliby zostać piekarze, stolarze, ogrodnicy i ci wszyscy ludzie, w których przeobrażają się albo o tym marzą pracownicy branży kreatywnej.

Rak: Czerwony dywan za horyzont

Karty: Słońce, 9 Monet, Świat

W obecnym momencie życia możesz osiągnąć wszystko, co dotyczy edukacji lub podróży – z miejsca na miejsce, ale też mentalnych.

9 Monet daje ci komfort materialny, przepływ pieniędzy, który zapewnia bezpieczną bazę. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej – sprawdź, czy przypadkiem nie odwracasz się od oferowanych ci możliwości (9 Monet przynosi czasem niezapowiedziane zwroty pieniędzy, spadki, ułatwia handel). Słońce to edukacja, uniwersytet, ale też szczęśliwe wzrastanie w bezpiecznym otoczeniu, wsparcie dla młodzieńczych pomysłów. Świat natomiast składa wszystko w harmonijną całość i wróży powodzenie we wszystkich przedsięwzięciach (w dawniejszych tradycjach mówi też o dalekich wycieczkach, dosłownie dookoła świata). Chwytaj moment i planuj, jak dotrzeć tam, gdzie cię jeszcze nie było.

Zadanie: Puść wodze fantazji, możesz podpierać się filmami przygodowymi.

Lew: Rozważny i romantyczny

Karta: Król Mieczy, Król Pucharów, Moc

Miewasz skłonność do gubienia się w sprawach urzędowych i chętnie oddałbyś przyjemność rozwiązywania ich zawiłości osobom postronnym. Król Pucharów nosi w sercu romantyzm, który nie pozwala mu wejść w pragmatyczny nurt i zająć się robotą papierkową od początku do końca. A przynajmniej tak chciałby być postrzegany. W rzeczywistości jest to świadoma decyzja nosząca znamiona dojrzałości. Ktoś bardziej kompetentny zawsze w końcu się tym zajmie. Najrozsądniej postąpisz, wpuszczając dla równowagi element rozumu, symbolizowany przez Króla Mieczy, nie rezygnując z fantazji wnoszonej przez Króla Pucharów. Moc reprezentuje dającą wyśmienite efekty, dynamiczną współpracę przeciwstawnych sił.

Spróbuj w tym roku przebić się przez PIT-y samodzielnie. Zdobędziesz umiejętności, które dadzą ci niezależność i rozwieją mit o przerażających urzędach, a to korzyść nie do przecenienia.

Zadanie: Spróbuj zrozumieć, na czym polegają i jak są obliczane podatki.

Panna: Wolność i bezpieczeństwo

Karty: Słońce, Umiarkowanie, Królowa Monet

Kroczysz ścieżką mistrzostwa, ale najkorzystniej byłoby zrobić zwrot w tył i nie zmieniając drogi, zmienić kierunek marszu.

Umiarkowanie jest jedną z najpoważniejszych, w pozytywnym znaczeniu, kart Tarota. Opisuje sytuację, w której osoba w skupieniu, nie lękając się wyrzeczeń, osiąga kolejne stopnie wtajemniczenia. To piękny proces, ale skorzystasz na nim więcej, jeśli obudzisz w sobie lekkoducha i dążenie do perfekcji przekształcisz w swobodne eksperymentowanie. Słońce bowiem ukazuje rozwój jako zabawę, uwalnia od wstydu i lęku przed porażką. Niedoskonałość jest ludzka, a ponieważ motywem przewodnim tego rozdania są zażyłe relacje, postaw sobie za cel wyeksponowanie słabszych stron, z premedytacją oddając kontrolę. Królowa Monet symbolizuje fuzję wolności z bezpieczeństwem, czyli najzdrowszy model przywiązania.

Odpuść: Weź do ręki flamaster i przeglądając kolorowe czasopisma, dorysuj modelkom, samochodom, pejzażom co uznasz za stosowne tak, by w efekcie wszystko wzbudzało sympatię.

Waga: Wysoko i daleko

Karty: As Monet, 3 Miecze, As Mieczy

W pracy zbyt wiele czasu poświęcasz na sprawy czysto komunikacyjne, spekulacje, domysły, dywagacje. Pochłania to znaczną część twoich życiowych sił, a w konsekwencji – jak dyktuje karta 3 Mieczy – wyczerpuje cię emocjonalnie. Skup się na tym, co najważniejsze, kolejno: zarobku (As Monet) i rozwoju (As Mieczy). Reszta, przynajmniej w tym momencie, jest darciem pierza.

Asy działają jak kosmiczny doping, dają na starcie dodatkowe punkty, ułatwiając osiąganie wymarzonych celów. Zachęcam, by mierzyć wysoko i daleko. Możesz pomyśleć nad zażądaniem podwyżki, zaproponować nowatorskie rozwiązania, wykazać się błyskotliwością, załapać na ekscytujące szkolenia. As Monet poza wieszczeniem napływu gotówki, wspiera wszystkie długodystansowe przedsięwzięcia. Jeśli chcesz zbudować imperium, zaplanuj to właśnie teraz.

Zadanie: Przez tydzień, a najlepiej dwa, stawiaj w notesie gwiazdkę, ilekroć praca przejmie nienależącą do niej część twojej uwagi. Pod koniec wymień każdą gwiazdkę na złotówkę i kup sobie drobiazg na pocieszenie.

Skorpion: Wszystko jest możliwe

Karty: 3 Buławy, Królowa Mieczy, Sąd Ostateczny

Powaga znajdującej się w centrum rozdania Królowej Mieczy kontrastuje z jego tematem przewodnim – źródłem radości życia. Wnioskuję stąd, że ostatnimi czasy fontanna młodości mogła przyschnąć, oddając miejsce refleksji nad przykrymi zaszłościami. Czas temu zaradzić. Zamiast medytować nad tym, co skończone, pomyśl o tym, co możliwe, nawet jeśli w tej chwili poza zasięgiem. Karta 3 Buław symbolizuje rozmach, charyzmę, niezależność, władzę. Jeśli któreś z tych pojęć dotyka czułej struny, skup się na nim i przypomnij sobie sytuacje, kiedy dzięki niemu widziałeś się królem życia. Potraktuj to jak trening. Sąd Ostateczny pomaga Królowej Mieczy rozprawić się z minionymi kłopotami i przynosi odrodzenie

Zadanie: Trenuj bycie królem życia co najmniej przez 20 minut dziennie. Możesz sprawić sobie koronę.

Strzelec: Dom twój, gdzie serce twoje

Karty: Pustelnik, Królowa Pucharów, Kochankowie

Panuje błędne przeświadczenie, jakoby dla Strzelca nie było większej obelgi niż domator. Wynika to ze stereotypowego myślenia o nieruchomościach i korzeniach. W rzeczywistości jesteś mistrzem tworzenia domu wszędzie, gdzie się zatrzymasz, a twoja rodzina niekoniecznie połączona jest więzami krwi. Królowa Pucharów oraz Kochankowie mówią wprost o szczególnie silnym przywiązaniu do grupy i roli opiekuńczej, którą często przyjmujesz. Królowa Pucharów symbolizuje matkę, więc odezwij się do mamy, a jeśli sam pełnisz funkcję głowy rodziny, spodziewaj się wyrazów uznania. Masz teraz wyjątkowo dobry moment, by zadbać o najbliższe otoczenie i odczuć swoją przynależność. Pustelnik przypomina, by dbać też o przestrzeń mentalną, czas i miejsce przeznaczone wyłącznie na bycie we własnym towarzystwie. Tam odzyskuje się supermoce.

Zadanie: Wymyśl dla siebie i wszystkich chętnych nowe nazwiska, inspiracji możesz szukać w literaturze dawnej. 

Koziorożec: Własny język

Karty: As Mieczy, Król Pucharów, 3 Puchary

Powiedz to, powiedz głośno i wyraźnie, ale wpierw przemyśl dokładnie, co chcesz powiedzieć. Król Pucharów może wskazywać osobę, której chcesz się przypodobać lub wizerunek ucieleśnionej wrażliwości, jakim emanujesz na zewnątrz, i jaki uniemożliwia ci ujawnienie swoich atutów. As mieczy bowiem daje błyskotliwy umysł i cięty język, który chowasz ostatnio na lepsze czasy. Być może obawiasz się konfrontacji, więc przybierasz łagodniejszą postawę? Puchary to kolor uczuć, Miecze – logiki. Próba pogodzenia tych dwóch światów nie jest teraz warta świeczki. Ten sam wysiłek możesz włożyć w odzyskiwanie swojego głosu. Karta 3 Pucharów daje wsparcie i uznanie otoczenia, przypominając, że szczerość popłaca.

Zadanie: Zrób listę osób, którym masz coś do powiedzenia i tematów, na które chcesz z nimi porozmawiać. Każdy przekształć w haiku (przypominam konstrukcję: 3 wersy, kolejno po 5-7-5 sylab).

Wodnik: Finansowe innowacje

Karty: Królowa Mieczy, As Buław, 2 Monety

Twoja sytuacja finansowa wymaga nowego podejścia. Stosowane przez ciebie dotychczas strategie mogą być skuteczne, ale zamykanie się na inne opcje grozi skostnieniem, a w konsekwencji kłopotami.

Królowa Mieczy symbolizuje głęboko analityczną osobę, która domyka sprawy przeszłości, spoglądając jednocześnie ku nieznanym horyzontom. Sprzyja spłacającym długi, szukającym alternatywnych źródeł dochodu, osobom odpowiedzialnym za prognozy rynkowe. Masz świetny moment, żeby zaprojektować kampanię crowdfundingową. Jeśli to dla ciebie nowość, planując, co zrobić z funduszami, które już są na twoim koncie, słuchaj intuicji. As Buław daje energię niezbędną wszystkim początkującym i innowatorom. Korzystaj, póki baterie są w pełni naładowane. 2 Monety to obietnica stabilizacji, ale w dłuższej perspektywie. Teraz poświęć trochę czasu na eksperymenty, nawet jeśli przeprowadzisz je tylko w wyobraźni.

Zadanie: Zagraj w „Monopol”, potajemnie kopiując strategię wybranego gracza.

Ryby: Kwadrans dla siebie

Karty: 7 Monet, 9 Buław, Diabeł

Powinszowania dla Ryb od całego Zodiaku! Czy zdołamy się jakoś odwdzięczyć? Jeden z najmilszych momentów roku zawdzięczamy właśnie Rybom. Aktualny nów jest tym, czego na przedwiośniu (ciągnącym się zresztą całą zimę) wszyscy potrzebujemy – pozbawionym obciążeń kwadransem dla siebie i swoich marzeń.

Ciebie też gwiazdy traktują specjalnie. 7 Monet daje ci szansę, by wymarzyć sobie status społeczny, który chciałbyś osiągnąć. Człowiek biznesu? Rentier? Zdroworozsądkowy obywatel? Określ, z jakimi potrzebami się utożsamiasz. Ile możesz zainwestować w siebie lub w co siebie zainwestować, żeby stać się tym, kim w głębi duszy jesteś. Będąc istotą z krwi i kości, funkcjonującą w społeczeństwie, masz takie samo prawo do pragnień natury wysokiej, jak i niskiej. Konflikt „mieć czy być” jest fikcją. 9 Buław i Diabeł w duecie mówią, żeby planując, nie kierować się przemęczeniem ani żalem. Osobno – o uporze i rozmachu.

Zadanie: Zastanów się, jakiego komiksu chciałbyś być bohaterem. Jak byś wyglądał, w co się ubierał, gdzie mieszkał? 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij