Znaleziono 0 artykułów
31.07.2023

Horoskop na sierpniową pełnię

31.07.2023
(il. Tomasz Opaliński)

Tradycyjne nazwy faz Księżyca wywodzące się z kalendarza rolniczego podkreślają wpływ przyrody na nasze życie. Na początku sierpnia zaczynamy zbierać plony, dosłownie i metaforycznie. Patronem najbliższej pełni, która objawi się w formie Superksiężyca, jest Wodnik. Nadchodzi pierwszy etap oczyszczenia. Proces zakończy się wraz z drugą pełnią 30 sierpnia.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca tarocistka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Zobacz także: Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku

Baran: Surowe oceny

Karty: Papież, 5 Buław, 2 Pucharów

W trakcie pełni, której emocjonalną dominantę podbija retrogradacja Wenus, będziesz mieć skłonność do ferowania surowych wyroków – zarówno wobec samego siebie, jak i innych. Karta Papieża wskazuje właśnie na skłonność do oceniania tego, co udało się zbudować na przestrzeni ostatnich miesięcy. Taka postawa może prowadzić do konfliktów i wewnętrznych, i zewnętrznych, przed czym ostrzega 5 Buław. 2 Pucharów zaleca wyrozumiałość i kierowanie się empatią – masz możliwość głębokiego, dojrzałego porozumienia z osobą, z którą najbliżej współpracujesz.

Zadanie: Nie jest ci do twarzy z tą surową miną. Pozwól sobie na odrobinę typowej dla Baranów młodzieńczej beztroski.

Byk: Sprawna nawigacja

Karty: 9 Monet, 3 Buław, Diabeł

Byki mogą podczas nadchodzącej pełni w Wodniku cieszyć się wyjątkowo dobrym czasem. Będziesz dumny z tego, że udało ci się sprawnie nawigować przez skomplikowane gwiezdne konstelacje. Rozwiń skrzydła – 3 Buław zapowiada spontaniczne powstanie zrębów planu, który w przyszłości może przynieść niebagatelne profity. Ale uważaj, bo wśród niezwykle ciekawych osób, z którymi chciałbyś współpracować, może znaleźć się ktoś toksyczny. Diabeł ostrzega przed możliwością manipulacji.

Zadanie: Polegaj na innych, ale konsultuj się z intuicją. Nic na siłę.

Bliźnięta: Na osłodę

Karty: Giermek Pucharów, 3 Mieczy, 6 Monet

Układ kart tarota pokazuje, że z negatywnymi emocjami, które przynieść może pełnia – symbolizuje je 3 Mieczy – będziesz starał się radzić sobie optymistycznym, spontanicznym, niemal dziecięcym nastawieniem (Giermek Pucharów). Poczujesz chęć spotykania się z ludźmi, dzielenia się i dawania prezentów (6 Monet). Pozwoli to odsunąć na chwilę poczucie zranienia czy wręcz złamanego serca.

Zadanie: Wzmacniaj pozytywną energię i pozwalaj sobie na spontaniczność.

Rak: Pasja poznawania

Karty: Rycerz Mieczy, Umiarkowanie, 9 Pucharów

Pełnia w Wodniku może skłaniać do głębokich przemyśleń i analiz zagadnień o charakterze uniwersalnym i globalnym. Poczujesz potrzebę poszerzenia wiedzy chociażby o zmianach klimatycznych. Podejście gwarantowane przez Giermka Mieczy wpłynie na twoją kreatywność, co oznajmia karta Umiarkowanie. Poczujesz wzmocnienie swojej pozycji i będziesz cieszył się z miejsca, jakie zajmujesz w swojej wspólnocie (9 Pucharów).

Zadanie: Prześledź ofertę kulturalną – w sezonie wakacyjnym można wyłowić z niej perełki.

Lew: Samotność kontrolowana

Karty: As Buław, 4 Buław, Pustelnik

Chociaż pełnia w Wodniku skłoni większość osób do oddania się przemyśleniom, Lew postanowi wykorzystać ten czas inaczej. Działanie i autoafirmację reprezentowane przez Asa Buław nakierujesz na sferę prywatną. 4 Buław pokazuje, że masz potrzebę zadbania o wnętrze – porządki, zakup nowych sprzętów i elementów wystroju. W ten sposób stworzysz sobie dogodne, jeśli nie luksusowe warunki, żeby chwilę pobyć w swoim własnym towarzystwie. Pustelnik pokazuje, że świetnie skomunikujesz się sam ze sobą.

Zadanie: Dobierając nowe akcesoria, decyduj się na wyciszające, sprzyjające koncentracji barwy.

Panna: Ostrzeżenie

Karty: 4 Monet, Rycerz Buław, 7 Monet

Czas zbiorów reprezentują dwie karty. 4 Monet to karta referująca egoistyczną postawę. Zachłanność może prowokować rozwijanie się negatywnych emocji – Rycerz Mieczy pokazuje, że łatwo jest nam stracić panowanie nad sobą, w tym wypadku w obronie stanu własnego posiadania. Ostatnia karta – 7 Monet – wskazuje, że efektywniejsza jest postawa ogrodnika, który z troską i poświęceniem dogląda swoich roślin. Pamiętaj, że nie jesteś sam na świecie – wszystko jest częścią większego porządku.

Zadanie: Zamiast koncentrować się na budżecie, pozwól swoim myślom odpływać swobodnie w inne rejony. Poczuj harmonię z naturą.

Waga: W pogoni za nowością

Karty: 6 Buław, 6 Mieczy, 9 Buław

W przypadku Wag aura Zbożowego Księżyca i zbierania żniw przybierze tryumfatorski wymiar – 6 Buław pokazuje, że będziesz się cieszyć zasłużonym sukcesem. Odczujesz również ostateczne domknięcie kwestii, które zaprzątały cię przez ostatnie miesiące, i z łatwością ruszysz – zarówno w wymiarze psychicznym, jak i fizycznym – w podróż ku nowym horyzontom. 9 Buław ostrzega przed nadmiernymi oczekiwaniami – oczekując nowości, natykamy się na dobrze nam znane, stare problemy.

Zadanie: Zaakceptuj własną dojrzałość.

Skorpion: Głęboka integracja

Karty: Koło Fortuny, 9 Mieczy, Król Mieczy

Otwierające twój układ kart tarota Koło Fortuny pokazuje, że tak jak fazy Księżyca i następstwo pór roku, cały wszechświat wspiera się na cykliczności zdarzeń. Skorpion pozostaje otwarty na ten aspekt, dlatego wszelkie negatywne uczucia spowodowane przez zewnętrzne zdarzenia, niepokój, który zapowiada 9 Mieczy, nie wpłyną na głębokie struktury twojego „ja”. Król Mieczy zapowiada, że z problemem poradzisz sobie za pomocą jednego, ostrego cięcia.

Zadanie: Jeśli odczuwasz zbliżającą się bezsenność, zadbaj o swoją sypialnię – komfort zewnętrzny pozwoli ci znieść trudne chwile.

Strzelec: Odrodzenie

Karty: 10 Monet, Gwiazda, Giermek Monet

Pełnię Księżyca zwykle charakteryzuje atmosfera ostatecznego wybrzmienia dominujących aspektów, a Zbożowy Księżyc kładzie nacisk na radość odczuwaną z udanych zbiorów, którą w twoim układzie tarota reprezentuje karta 10 Monet. Z kolei Gwiazda, przywołująca historię starożytnej bogini Izydy, zwraca uwagę na drzemiący w tobie potencjał i moc odrodzenia. Domykasz jeden z bardziej wymagających etapów twojego życia – Giermek Monet wskazuje na twoją otwartość w inicjowaniu z dziecięcą radością tego, co nowe.

Zadanie: Poczuj swoją siłę i doceń nabyte doświadczenie. Nie bój się podążać w nowym kierunku.

Koziorożec: Wielka przemiana

Karty: Kochankowie, 5 Monet, Królowa Mieczy

Pełni w Wodniku towarzyszy zmiana węzłów księżycowych, które przez najbliższe półtora roku będą znajdować się w znakach Barana i Wagi. Oznacza to silniejsze oddziaływanie samego Księżyca, a dla Koziorożców domykanie transformacji. 5 Monet pokazuje, że jeszcze chwilę będziesz borykał się z drobnymi komplikacjami. Aby zabezpieczyć swoją sytuację materialną, musisz dopiąć budżet i podjąć kroki sygnalizowane przez Królową Mieczy.

Zadanie: Pora na konsultacje z księgowym.

Wodnik: Gonitwa myśli

Karty: 10 Buław, 5 Pucharów, Sprawiedliwość

Pełnia Księżyca w twoim znaku może cię trochę przytłoczyć – zapowiada to karta 10 Buław. Sama natura Wodnika czyni z niego pierwszego wolnomyśliciela zodiaku, a pełnia może zaowocować u ciebie gonitwą myśli. Jednocześnie nastrój mogą zakłócić negatywne emocje wywołane przez przykre wydarzenie z niedalekiej przeszłości (5 Pucharów). Żeby poradzić sobie z wewnętrznym napięciem, podejdź do sprawy możliwie na chłodno i przyjrzyj się pozornie sprzecznym racjom (Sprawiedliwość).

Zadanie: Będziesz bardzo skoncentrowany na sobie – spróbuj rozerwać się rozmową.

Ryby: Fantastycznie

Karty: 7 Pucharów, Rycerz Mieczy, As Monet

Natłok myśli spowodowany pełnią w Wodniku dotknie również Ryby, ale w ich przypadku szybko przerodzi się w nieskrępowane fantazjowanie symbolizowane przez 7 Pucharów. Pod wpływem impulsu możesz przystąpić do próby realizowania marzeń, ale Rycerz Mieczy wskazuje, że może dojść do nieporozumienia. Po jego zażegnaniu stwierdzisz, że czujesz się w świecie wystarczająco komfortowo – As Monet pokazuje, że twoja sytuacja materialna jest więcej niż bezpieczna.

Zadanie: Spróbuj odpowiednio wcześnie zweryfikować swoje wyobrażenia – poproś o ocenę z zewnątrz.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij