Znaleziono 0 artykułów
15.08.2023

Horoskop na sierpniowy nów

15.08.2023
il. Tomasz Opaliński

Sierpniowy nów, który przypada na 16 sierpnia, ulokuje się między dwiema sierpniowymi pełniami w Wodniku i Rybach. Zapragniemy teraz dać wyraz temu, kim naprawdę jesteśmy. Okaże się, że drzemie w nas więcej siły, niż mogliśmy sądzić.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca tarocistka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Chwile niepewności

Król Buław, Pustelnik, 3 Buław

(il. Tomasz Opaliński)

W czasie nowiu w znaku Lwa poczujesz potrzebę wyrażenia swojego „ja”. To wymaga pewności siebie, której Baranowi, o dziwo, ostatnio brakuje. Król Buław pokazuje, że wciąż masz w sobie moc. Musisz tylko pozwolić sobie na chwilę samotności (Pustelnik). Chwila odpoczynku pozwoli zebrać siły do działania – obiecujące perspektywy kreśli karta 3 Buław.

Zadanie: Przejrzysz zdjęcia z ostatnich miesięcy. Okaże się, że nie miałeś czasu nacieszyć się tym, czego doświadczyłeś.

Byk: Galop

Rycerz Mieczy, 3 Monet, 9 Mieczy

(il. Tomasz Opaliński)

Rycerz Mieczy zdradza nieprzewidywalność twoich reakcji. Masz potrzebę działania, ale nie do końca sprecyzowane plany. 3 Monet zaleca spokój. Gdy zdystansujesz się do własnego doświadczenia, powstrzymasz czarne myśli, które zwiastuje 9 Mieczy.

Zadanie: Jeśli inni nie odpowiadają na twoje potrzeby, nie złość się na nich, tylko zatroszcz o siebie.

Bliźnięta: Pochopne wnioski

Królowa Mieczy, 6 Pucharów, 5 Buław

(il. Tomasz Opaliński)

Poczujesz nostalgię. Na urlopie powrócisz do wspomnień z młodości. 6 Pucharów mówi o tęsknocie za miłością, którą obdarzali cię rodzice. Efekt emocjonalnych poszukiwań może być zaskakujący. Poczujesz, że warto zweryfikować znajomości, nie tylko na Facebooku. Królowa Mieczy przestrzega przed przyjmowaniem zbyt surowej postawy, bo napięcia zwieńczą karczemne awantury (5 Buław).

Zadanie: Weź głęboki oddech, zanim powiesz komuś bliskiemu, jak bardzo cię zranił.

Rak: Promyk uczuć

9 Monet, Giermek Pucharów, Głupiec

(il. Tomasz Opaliński)

9 Monet oddaje atmosferę pełni lata. Wszystko doskonale sobie zorganizowałeś – i w pracy, i na urlopie. Poczujesz, że w tym porządku brakuje ci uczuć, co sygnalizuje Giermek Pucharów. Podążając za głosem intuicji (Głupiec), dotrzesz w nieznane rejony. Pozwól sobie na to!

Zadanie: Wakacyjna miłość to sierpniowe hasło dla Raków.

Lew: Siła autorytetu

6 Mieczy, Cesarzowa, Papież

(il. Tomasz Opaliński)

Wraz z wejściem Słońca w znak Lwa poczujesz się jak król albo królowa. 6 Mieczy obiecuje dalekie wyprawy, które pomogą domknąć poprzednie rozdziały w życiu. Poczujesz się panią swojego losu, co zapowiada karta Cesarzowej. Ale nie feruj wyroków – wchodzenie w pompatyczną rolę Papieża drażni innych.

Zadanie: Nie musisz na siłę nikomu imponować, po prostu poczuj się dobrze sam ze sobą.

Panna: Potrzeba pomocy

10 Buław, 4 Buław, 10 Monet

(il. Tomasz Opaliński)

Nie dość, że sama wszystko musisz zaplanować, to i wykonać. 10 Buław w twoim układzie oznacza, że ostatnio zadań było za dużo. Nów we Lwie każe ci zwrócić się o pomoc. 4 Buław mówi o szukaniu wsparcia wśród domowników. Ciężar 10 Buław przerodzi się w poczucie pełni i satysfakcji 10 Monet.

Zadanie: Postaraj się wyrażać swoje potrzeby bez zbędnej pasywnej agresji.

Waga: Dyplomata, nie sędzia

Mag, Sprawiedliwość, 3 Mieczy

(il. Tomasz Opaliński)

Rozpoczynająca twój układ karta Mag daje ci moc sprawczą. Wejdziesz w rolę arbitra. Ale uwaga: choć Wagi są świetnymi dyplomatami, gorzej wypadają w roli sędziego. Ferowanie wyroków może przynieść zbyt poważne konsekwencje emocjonalne – 3 Mieczy ostrzega przed złamanym sercem.

Zadanie: Rób to, w czym jesteś najlepszy – naświetlaj problem z różnych perspektyw. Ostateczne decyzje pozostaw innym.

Skorpion: Przelotne zachmurzenie

Giermek Buław, Sąd Ostateczny, Słońce

(il. Tomasz Opaliński)

Giermek Buław zapowiada możliwość szampańskiej zabawy – możesz spodziewać się licznych zaproszeń. Ale uważaj, bo karty zapowiadają nagłą zmianę nastroju. Sąd Ostateczny wprowadzi atmosferę podsumowań. Po krótkim rachunku sumienia poczujesz się oczyszczony – Słońce zwiastuje poczucie pełni szczęścia.

Strzelec: Nowy punkt widzenia

7 Monet, Giermek Mieczy, 2 Pucharów

(il. Tomasz Opaliński)

Schyłek lata uświadomi ci, że już wystarczająco długo czekasz na efekty pracy. Z biernej obserwacji (7 Monet) wybudzi cię chęć obserwacji problemu z nowej perspektywy i wykorzystanie narzędzi, po które wcześniej nie sięgałeś (Giermek Mieczy). Uwolni to twój potencjał. Otworzysz się na nową, bliską relację (2 Pucharów).

Zadanie: Sięgnij wreszcie po książkę, którą dawno miałeś przeczytać.

Koziorożec: Nieuniknione

6 Buław, 5 Pucharów, Śmierć

(il. Tomasz Opaliński)

Czasami nie ma nic ważniejszego, niż stoczyć dobrą walkę i wygrać (6 Buław). Twój układ kart pokazuje jednak, że koszt emocjonalny wygranej może być nieoczekiwanie wysoki – 5 Pucharów zapowiada żal za tym, co już nie wróci. Nie będziesz jednak długo płakać nad rozlanym mlekiem – karta Śmierć pokazuje, że nic nie zatrzyma zmian, które napędzają twoją obecną transformację. Idź do przodu!

Zadanie: Nie zatrzymuj się zbyt długo ani nad porażkami, ani nad sukcesami.

Wodnik: Uważaj na słowa

8 Monet, Król Mieczy, Giermek Monet

(il. Tomasz Opaliński)

Karta 8 Monet przynosi ci profity. Koncentrację na materialnym aspekcie rzeczywistości podkreśla również Giermek Monet – być może opanowujesz nową umiejętność. Atmosferę rzemieślniczego warsztatu zmąci nagła potrzeba wyrażania kategorycznych opinii symbolizowana przez Króla Mieczy. Uważaj na słowa i nie pal za sobą mostów.

Zadanie: Gwałtowne uczucia przelewaj na papier.

Ryby: Cierpliwość

5 Monet, Siła, Wisielec

(il. Tomasz Opaliński)

Znak Lwa, w którym znajdzie się teraz Księżyc, a niebawem Słońce, symbolizuje niezłomność. Zwierzę pojawia się również na wizerunku karty Siła znajdującej się w centrum twojego układu. Mówi ona o przezwyciężaniu słabości, któremu towarzyszyć musi świadomość równowagi sił we wszechświecie. Nie unoś się pychą – bywa to reakcją obronną na realnie trudne warunki zewnętrzne, które w twoim układzie symbolizuje 5 Monet. Karta Wisielca z kolei pokazuje, że twoje problemy mogą być przezwyciężone jedynie przez wytrwałość i cierpliwość.

Zadanie: Nie polegaj tylko na sobie – poszukaj emocjonalnego wsparcia.

Zobacz także: Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij