Znaleziono 0 artykułów
09.09.2022

Horoskop na wrześniową pełnię 2022

09.09.2022
(il. Tomasz Opaliński)

Wrześniowa pełnia pod patronatem onirycznych Ryb wkroczy na arenę z retrogradacją Merkurego, szykując nam tornado emocji. Co nas czeka w najbliższych dniach? 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca. Pola Godot, artystka i wróżka stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego.

Baran: Echo serca

Karty: As Buław, 10 Pucharów, 3 Pucharów

Pełnia pomoże ci uporać się z wątpliwościami. As Buław – energia libidalna, namiętności, pragnienia, potrzeba afirmacji siebie przez kreację – reprezentuje motywacje na tyle sekretne, że najpewniej ukrywałeś je nawet przed samym sobą. 10 Pucharów łagodzi ogniste zapędy Asa. Jest to karta głębokiej satysfakcji z życia. Być może pulsujące w twoich żyłach zniecierpliwienie jest niczym innym, jak irytacją z powodu planów, które przyjęły obrót niezgodny z twoją wizją. 3 Pucharów symbolizuje przyjaźń opierającą się na serdecznych uczuciach. To prosta wskazówka: sztywne struktury nie służą bliskości. Czuj, zamiast myśleć.
Zadanie: Oddaj cześć przodkowi, który poradziłby sobie z twoimi wyzwaniami śpiewająco. Jeśli nie masz takiego, wymyśl lub zaadoptuj odpowiedniego. Wybierz osobę, o której temperamencie opowiada się legendy, ale zawsze z happy endem.

Byk: Ślad

Karty: Wisielec, 2 Buław, Pustelnik

Pełnia każe ci przyjrzeć się bliżej sposobowi komunikacji. Jeśli nie popełnisz teraz żadnej większej gafy, dostaniesz szansę, by nawiązać głębszy kontakt z ludźmi. Wisielec jest kartą tymczasowej odmienności. Spogląda na świat do góry nogami, utrzymując, chcąc nie chcąc, dystans wobec normalnego porządku rzeczy. 2 Buław zadaje pytanie o sens podejmowania decyzji w pojedynkę, zaś Pustelnik ukazuje osobę, która kreatywnie łączy te dwa motywy – obejmuje funkcję przewodnika. Negocjacje nie muszą prowadzić do rozmycia rang. Potraktuj je jak kalibrowanie kompasu, z szacunkiem do swojej wiedzy, doświadczenia i charyzmy.
Zadanie: Oddaj cześć przodkowi, który poradziłby sobie z twoimi wyzwaniami śpiewająco. Jeśli nie masz takiego przodka, wymyśl lub zaadoptuj odpowiedniego. Poszukaj na drzewie genealogicznym dyrektora spółki, matki dziesięciorga lub podobnego im wielkiego przywódcy.

Bliźnięta: Po zwycięstwo

Karty: Cesarzowa, 7 Monet, Rycerz Buław

Pełnia rzuci światło na wszystko, co tyczy się kariery. Cesarzowa jest patronką dobrobytu, piękna, zmysłowości. Kiedy pojawia się w rozkładach dotyczących spraw zawodowych, może świadczyć zarówno o wyjątkowo płodnym okresie, jak i lekkiej megalomanii. 7 Monet to moment żniw. Dowodzi twojej wytrwałości i ukazuje cię w procesie decyzyjnym. Rycerz Buław dodaje energii biegowi rzeczy. Zarówno Cesarzowa, jak i 7 Monet są kartami o rysie nieco pasywnym – mówią o oczekiwaniu na zapłatę. Rycerz dla odmiany drapieżnie galopuje po swoje. Jeżeli minione miesiące były dla ciebie obfite, bez wstydu sięgaj po nagrodę. Jeżeli zaś fortuna ci nie sprzyjała, masz moment na surową ocenę sytuacji.
Zadanie: Oddaj cześć przodkowi, który poradziłby sobie z twoimi wyzwaniami śpiewająco. Jeśli nie masz takiego przodka, wymyśl lub zaadoptuj odpowiedniego. Doszukaj się osoby, która osiągnęła największy sukces w twojej rodzinnej historii. Poproś o kilka porad i wsłuchaj się w odpowiedź szeptaną przez duchy.

Rak: Słowa na wagę złota

Karty: 6 Mieczy, 9 Monet, As Monet

Pełnia pomoże ci uporać się z dylematami natury filozoficznej oraz wyklarować spójny światopogląd, co w dalszej kolejności może ułatwić podejmowanie całkiem przyziemnych decyzji. 6 Mieczy jest kartą procesu, czyli podróży – mentalnej, fizycznej, emocjonalnej. Czasem dotyczy podróży idei i słów. 9 Monet to niezależność osiągnięta za cenę przynależności, natomiast As Monet zapowiada trwałość wszystkiego, co zostanie zainicjowane. Z jednej więc strony mowa jest o porzuceniu dotychczasowych przekonań, wykroczeniu poza mentalny horyzont, zaakceptowaniu zmian i odzyskiwaniu szacunku do spraw przyziemnych, ludzkich i stabilnych. Z drugiej zaś, dzięki licznej obecności Monet, pojawia się wyraźna zachęta do czerpania materialnych korzyści z intelektu i niepowtarzalnego spojrzenia. Dopóki trwa retrogradacja Merkurego, masz czas, by dokonać niezbędnych podsumowań. A potem? Do dzieła!
Zadanie: Oddaj cześć przodkowi, który poradziłby sobie z twoimi wyzwaniami śpiewająco. Jeśli nie masz takiego przodka, wymyśl lub zaadoptuj odpowiedniego. Czy w twojej rodzinie był jakikolwiek geniusz? Zbuduj mu ołtarzyk zdobiony monetami z czekolady.

Lew: Jak na górze, tak na dole

Karty: Król Monet, Diabeł, Król Pucharów

Pełnia zachęci do wyjaśnienia kilku nieścisłości między tobą a osobą, z którą pozostajesz w intymnej relacji (za intymną relację można uznać też więź zbudowaną na finansowej zależności, takiej jak zadłużenie lub wspólnota majątkowa). Tak się złożyło, że wszystkie trzy wylosowane karty przedstawiają osobę u władzy, co sugeruje, że konflikt toczy się naokoło rang, dominacji i opieki. Król Monet jest osobą rozważną, wspaniałomyślną, zaradną, ale też chciwą i protekcjonalną. Król Pucharów to człowiek o gołębim sercu i filozoficznej naturze, a w gorszych momentach – o skłonności do manipulatorstwa. Diabeł, centrum rozkładu, kusi spełnieniem najskrytszych pragnień: namiętności ciała, pragnienia władzy i umiłowania pieniędzy, w zamian za zrzeczenie się wolnej woli. Przyjrzyj się naturze swojej współzależności. Czy szczodrość twoja lub drugiej osoby wynika z dobrych pobudek? Czy zabawa w pana i sługę, w kotka i myszkę, w łaskawcę i obdarowywanego jest konsensualna?
Zadanie: Oddaj cześć parze przodków, która poradziłaby sobie z twoimi wyzwaniami śpiewająco. Jeśli nie masz w rodzinie nikogo takiego, wymyśl lub zaadoptuj cudzych. Niech wskazówką będą hasła: romanse, bogactwo, romantyczna bandytiera.

Panna: Wszystkie strony medalu

Karty: Księżyc, Moc, 7 Monet

Pełnia naświetli jakiś formalny układ – zawodowy lub intymny – który domaga się podsumowania. Karta Księżyc mówi o splątaniu w niejasnościach, podejrzliwości, intuicji, która działa na opak. Mieszczą się tu wszystkie lęki wynikające z projekcji, w tym całe to mroczne bajkopisarstwo, które każdy od czasu do czasu w duchu uprawia. Moc, karta o solarnych konotacjach, stoi w opozycji (tak jak pełnia jest opozycją Słońca i Księżyca) do tych destrukcyjnych tendencji. Ma siłę ujawniającą, konfrontującą i leczniczą. 7 Monet to zdroworozsądkowa ocena sytuacji i opracowywanie strategii. Nie wszystko warto spisywać na straty jeszcze przed diagnozą. Zamiast tonąć w bagnie zwątpienia, poddaj się równie naturalnemu odruchowi wygarniania, wyrzucania, pędowi życia, nie destrukcji. I dopiero teraz podejmij decyzję, co dalej.
Zadanie: Oddaj cześć przodkowi, który poradziłby sobie z twoimi wyzwaniami śpiewająco. Jeśli nie masz takiego przodka, wymyśl lub zaadoptuj odpowiedniego. Odszukaj rodzinną historię o dyplomatycznej osobie, która nie zniszczyła sobie życia.

Waga: Powrót na drzewo

Karty:  Księżyc, Umiarkowanie, Głupiec

Pełnia da ci impuls, by o siebie zadbać. Czymże innym, jak nie oznaką szacunku do siebie, jest traktowania swojego duchowego, fizycznego i psychicznego zdrowia poważnie? Przespane noce i zdrowe posiłki to listy miłosne, które piszemy do siebie zbyt rzadko. Obecność karty Księżyc świadczy o towarzyszącym ci chronicznym niepokoju, który osłabia umiejętność mierzenia się z niektórymi, zupełnie neutralnymi aspektami codziennego życia. Karta Umiarkowanie objawia się jako przełom. Mówi o szukaniu spokoju, równowagi mogącej posłużyć za szkielet wszystkich bardziej ambitnych starań. Głupiec to nieskażone myślą, piękne i niewinne początki, entuzjazm w czystej postaci. Czy są obowiązki, z których możesz zrezygnować? Lęki często biorą się z przepracowania, nie inaczej sprawa ma się z wieloma somatycznymi objawami. Pójdź za radą Głupca. Dołóż starań, by wrócić do punktu zero – tam, gdzie nie oczekujesz od siebie niczego lub prawie niczego. Zadanie: Oddaj cześć przodkowi, który poradziłby sobie z twoimi wyzwaniami śpiewająco. Jeśli nie masz takiego przodka, wymyśl lub zaadoptuj odpowiedniego. Dowiedz się, kto w twoim rodzie dożył najbardziej sędziwego wieku. Podziękuj za wspaniałe geny i poproś o przewodnictwo. 

Skorpion: Puchar życia

Karty: 8 Mieczy, Królowa Pucharów, 8 Buław

Pełnia ukaże ci szerokie spektrum okazji do dokarmienia miłości własnej, szczególnie poprzez działania, takie jak romanse, kreatywność, poszukiwanie przygód lub zupełnie nonsensowne zabawy. Karty numer 8 w tarocie wskazują na sprawy, które wymagają przełomu, już weszły w jego orbitę lub właśnie zaczynają ocierać się o stagnację. 8 Mieczy to bezradność, wybór, by dostrzegać przeszkody, zamiast szukać rozwiązań. 8 Buław to szybkie decyzje, nagłe zwroty akcji, prędkość, zakończenia i początki, ruch, również w postaci podróży. Królowa Pucharów, ujęta w kleszcze ósemek, symbolizuje głębokie emocje i potrzebę miłości, ale też poetycki sznyt i zaawansowaną intuicyjność. Lato dobiega końca. Ile czasu spędziłeś na docenianiu rozkoszy życia? Co ci przeszkodziło? Głód jakich emocji musi być zaspokojony, byś poczuł wreszcie swobodę? Znajdź odpowiedź na te frapujące pytania i nie trać już ani chwili więcej.
Zadanie: Oddaj cześć przodkowi, który poradziłby sobie z twoimi wyzwaniami śpiewająco. Jeśli nie masz takiego przodka, wymyśl lub zaadoptuj odpowiedniego. Dowiedz się, kto w twojej rodzinie uchodził za króla lub królową życia. Znajdź zdjęcie reprezentujące hulaszczy charakter tej osoby. Na jego kanwie stwórz ołtarzyk Świętego Birbanta.

Strzelec: Strach ma wielkie oczy

Karty: 9 Mieczy, Sprawiedliwość, 2 Buław

Pełnia nie pozwoli ci już dłużej odwracać wzroku od spraw domu i rodziny. 9 Mieczy to karta niedająca złudzeń. Konflikty, kłopoty, obciążenia każdego znanego rodzaju – wszystko, czego dusza nie pragnie – piętrzą się w formie rzeczywistej lub wyimaginowanej. Nieomylna Sprawiedliwość wydobywa prawdę na jaw, rozsądza i rozdziela. Bywa zapowiedzią spraw sądowych, częściej jednak decyduje o karmicznym długu lub nagrodzie, zależnie od win i zasług. 2 Buław pojawia się tu jak westchnienie ulgi. Wystarczy rozejrzeć się na trzeźwo, by odkryć zasoby i osoby, czekające tylko, by przyjść nam w sukurs. Najczęstszym efektem wszelkich zaniedbań jest duchowa męka wynikająca z obaw przed konsekwencjami i wyrzutami sumienia. Jeśli zbyt długo ignorowałeś kapiącą rurę w łazience, odkładałeś wizytę u rodziców, zbywałeś prośby o nowe łóżko dla nagle strasznie wysokiego dziecka – teraz spotkasz się z rezultatem tych przeoczeń. Szczęśliwie to ty jesteś swoim najsurowszym sędzią i oskarżycielem.
Zadanie: Oddaj cześć wszystkim przodkom, wszakże poradzili sobie z podobnymi wyzwaniami śpiewająco. Spróbuj policzyć, ilu osobom zawdzięczasz swoje istnienie. Masz dwoje rodziców, oni po parze własnych. Te dwie pary znów są potomkami kolejnej pary. I tak dalej, sto lat wstecz. 

Koziorożec: Ciąg dalszy

Karty: Śmierć, 3 Mieczy, 3 Monet

Pełnia pomoże ci skutecznie wyłożyć swoje stanowisko i zadać pytania tak, by uzyskać wyczerpującą odpowiedź. Wszystkie wylosowane dla ciebie karty podporządkowane są cyfrze 3. W tarocie jest to cyfra konsekwencji pierwszych wyborów, dokonanych w duchu kart poprzedzających, zatem 3 Mieczy – złamane serce, będzie konsekwencją eskapizmu (2 Mieczy), 3 Monet – współpraca – to wynik trzymania się podjętej decyzji (2 monet). Śmierć, karta numer 13, zwana jest wielką transformacją – wielkim recyklingiem. Po dokonaniu selekcji wszystko, co nie wypaliło, zostaje przetworzone na surowiec wtórny. Czas najwyższy nie tylko wysłowić swoją prawdę, ale też żądać wysłowienia prawdy od innych. Fałsz to niestabilny fundament absolutnie niczego, niedopowiedzenia nie są ani trochę lepsze.
Zadanie: Oddaj cześć przodkowi, który poradziłby sobie z twoimi wyzwaniami śpiewająco. Jeśli nie masz takiego przodka, wymyśl lub zaadoptuj odpowiedniego. Szukaj osoby złotoustej, ale też o nieskazitelnym prowadzeniu. Jej serce nie może być mniej złote niż usta. 

Wodnik: Duchowa waluta

Karty: Król Monet, 4 Buław, Papieżyca

Pełnia ujawni przed tobą samym, co cenisz z przyzwyczajenia, a co ma dla ciebie prawdziwą wartość. Król Monet jest patronem dobrobytu i osiągniętego dzięki niemu bezpieczeństwa. 4 Buław to radość we wspólnocie, grupowe świętowanie i stabilizacja wynikająca z przynależności. Papieżyca symbolizuje wyższość ducha nad materią, sekrety i siłę tego, co zepchnięte na drugi plan. Pieniądze są jak punkty w grze fabularnej. Można je wymienić na spokój, zdrowie, siłę lub potężny topór. Nie mają jednak sensu same w sobie. W rzeczywistości zarabiasz, by kupić sobie mentalną przestrzeń na duchowe poszukiwania, na celebrację bliskości, na możliwość roztoczenia opieki nad słabszymi. Nie bogactwo jest tu ważne, lecz szczodrość, którą dzięki niemu można w sobie odkryć.
Zadanie: Oddaj cześć przodkowi, który poradził sobie z podobnym wyzwaniem śpiewająco. Jeśli nie masz takiego przodka, wymyśl lub zaadoptuj odpowiedniego, ale zakładam, że masz. Najczęściej jest to osoba odgrywająca rolę głównego opiekuna w dzieciństwie. Czasem ktoś z pokolenia wcześniej. Każdy z nas był kiedyś karmiony za cudze pieniądze.

Ryby: Szkło powiększające

Karty: Królowa Pucharów, Mag, Cesarzowa

Pełnia rzuci światło na nic innego, jak na twoją wspaniałą, niepowtarzalną osobę, rozgrywa się bowiem w twoim znaku, czyniąc cię patronem i protagonistą tego wydarzenia. Trzymamy więc za ciebie kciuki i składamy serdeczne powinszowania. Królowa Pucharów i Cesarzowa mają ze sobą wiele wspólnego, różnią je ranga i skala charyzmy. Królowa Pucharów figuruje często jako postać matczyna, podczas gdy Cesarzowa jest boginią płodności we własnej osobie. Królowa wykazuje artystyczną wrażliwość, Cesarzowa jest patronką sztuki. Królowa ceni miłość, podczas gdy miłość to drugie imię Cesarzowej. Mag to siła woli, umiejętność kształtowania rzeczywistości zgodnie z własną wizją. Cenisz się za nisko. Kiedy oceniasz swoje możliwości, odrzuć zdrowy rozsądek – coś takiego nie istnieje, to przesąd taki sam, jak każdy inny. Nie mierz się obiektywną skalą, bo ona też nie istnieje. Zamiast tego wydobądź swoje ulubione cechy, nadaj im mityczną skalę. W swoich własnych oczach możesz być, kim chcesz. Zawsze i wszędzie. Nie marnuj tej okazji.
Zadanie: Oddaj cześć przodkowi, z którym najbardziej się utożsamiasz. Jeśli nie masz takiego przodka, wymyśl lub zaadoptuj odpowiedniego. Niech będzie podobny we wszystkim, co w tobie wspaniałe. Niech jego błędy jednak nigdy nie będą twoimi.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij