Znaleziono 0 artykułów
21.12.2022

Kate Moss w kampanii Marca Jacobsa

21.12.2022
Kate Moss w kampanii Marc Jakobs (Fot. Materiały prasowe / marcjacobs.com)

Kate Moss została gwiazdą najnowszej kampanii Marca Jacobsa Resort 2023. W obiektywie Harley Weir pozuje w różowych włosach i wysokich platformach, przypominając, że nie bez powodu nosi tytuł ikony stylu lat 90.

Kariera Kate Moss rozpoczęła się w 1988 roku, gdy 14-letnia wówczas dziewczyna wracała z rodzicami z wakacji na Bahamach. Na lotnisku zauważyła ją Sarah Doukas – założycielka agencji modelek Storm Management. Kariera Moss ekspresowo nabrała rozpędu, a gwiazda współpracowała z największymi domami mody. Minimalistyczne kreacje, jak słynna slip dress na imprezie Elite Models w 1993 roku, zapewniły jej status ikony stylu lat 90.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marc Jacobs (@marcjacobs)

Dziś estetyka lat 90. i 2000. znów święci triumfy w modzie. W kampanii Marca Jacobsa Resort 2023 Kate Moss, wystylizowana przez Danielle Emerson, prezentuje masywne platformy Kiki, kubełkową torebkę, dzwony i dżinsową katanę. Uwagę przykuwa fryzura Moss – na potrzeby sesji przefarbowano włosy gwiazdy na różowo.

Modelka zadebiutowała w różowych włosach na wybiegu kolekcji Versace na sezon wiosna-lato 1999. Później świat obiegły zdjęcia Juergena Tellera zatytułowane „Young Pink Kate”, na których różowe kosmyki Moss kontrastują z białą pościelą. – Uwielbiałam ten kolor. Niestety w następnym tygodniu szłam w pokazie Calvina Kleina i musiałam powrócić do blond – mówiła modelka portalowi SHOWstudio w 2014 roku.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij