Znaleziono 0 artykułów
20.02.2023

Erdem jesień-zima 2023: Wiktoriański mrok

20.02.2023
Fot. Acielle / Style Du Monde / @styledumonde

Erdem Moralioglu od początku kariery inspiruje się wyjątkowymi przedstawicielkami różnych epok, a jego projekty przenoszą widzów w dawne czasy. Tłem dla jesiennej kolekcji stał się wiktoriański „dom nadziei”, w którym dyrektor kreatywny własnej marki mieszka z mężem, architektem Philipem Josephem.

Projektant przeprowadził się niedawno do georgiańskiego domu w londyńskiej dzielnicy Bloomsbury. Od 1860 roku do początku XX wieku w posiadłości mieszkało ponad trzy tysiące młodych kobiet. – Nie miały środków do życia. Były wdowami, bezrobotnymi, część z nich być może parała się szyciem – wytłumaczył Erdem.

Historia domu zainspirowała go do zgłębienia historii wiktoriańskiego Londynu. Z tej fascynacji powstała kolekcja na sezon jesień-zima 2023. Modelki maszerowały po studyjnej przestrzeni teatru Sadlers Wells ubrane w haftowane płaszcze, asymetryczne spódnice z tafty i bufiaste rękawiczki operowe. Klasyczna czerń przeplatała się z przygaszonymi odcieniami żółci, zieleni i fioletu. – Byłem zaabsorbowany czernią i surowością tej epoki. Nosiło się wówczas kreacje zapięte na ostatni guzik. Chciałem zestawić ich konserwatyzm z surrealistyczną wizją arszenikowego snu – dodał kreator.

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Erdem jesień-zima 2023: Wiktoriański mrok
Proszę czekać..
Zamknij